Profesinio mokymo centre: šimtai smalsuolių domėjosi savo ateities perspektyvomis

Prieššventinę savaitę Lietuvininkų gatvėje sužibo... švyturys.

Atvirų durų dienose apsilankė kone visų rajono mokyklų mokiniai.

Lyg ir neįprastas atributas miesto centrui. Tačiau viskas labai greitai išaiškėjo: užėję į Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyrių supratome, jog jis gatvėje mirksėjo ne atsitiktinai, o visus praeivius, visą miesto ir rajono bendruomenę kvietė į Atvirų durų dienas. Panūdome pašniukštinėti ir mes.

Apsilankė daugybė svečių

Jau ne vienerius metus Šilutės PMC ruošiami būsimieji kirpėjai.Ir buvome maloniai nustebinti: profesinio mokymo centras surengė tikrą profesijų mugę! Buvo galima „pasimatuoti“ visas čia jau ne vienerius metus rengiamas profesijas: apdailininko, padavėjo ir barmeno, virėjo, kirpėjo, kosmetiko, socialinio darbuotojo padėjėjo, automobilių mechaniko, kuri nuo rudens keisis į transporto priemonių remontininko, ekspeditoriaus, svečių aptarnavimo darbuotojo. Taip pat ir dvi visiškai naujas, kurios startuos tik rugsėjį: ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo bei biuro administratoriaus. Pasigedome tik „gyvo“ žuvininkystės verslo darbuotojo programos prisistatymo, tačiau buvome pakviesti apsilankyti Žuvininkystės sektoriniame praktinio mokymo centre, esančiame Žemaičių Naumiestyje.

„Mat keletą dienų iš eilės pirmyn ir atgal gabenti į rajono centrą gyvas žuvis ne taip paprasta. Tiksliau, ne taip ir sudėtinga, tik štai žuvys nelabai mėgsta tokias ekskursijas…“, – juokavo čia sutikta centro direktorė Vilma Grigonienė.

Centro metodininkė Irena Sudeikienė sako, kad švyturys – šviesos, šilumos, žinių, idėjų ir galimybių simbolis – savo funkciją atliko puikiai: sukvietė didžiulį būrį svečių. Atvirų durų dienose apsilankė kone visų miesto ir rajono mokyklų mokiniai su savo mokytojais, mokyklos socialiniai partneriai ir bičiuliai, su kuriais užmegztas glaudus bendradarbiavimo ryšys, būsimųjų mokinukų mamos, senjorai, buvę darbuotojai. Atvyko net ir būrelis ukrainiečių, kurie buvo ar tebėra savo laikinus namus radę šio centro bendrabutyje.

„Visų ir neskaičiavome, tačiau padavėjai ir barmenai vos spėjo suktis, gamindami ir tiekdami spalvingus ir gardžius gaiviuosius kokteilius, virėjai – mini desertus ir bandeles“, – sako direktorė V. Grigonienė.

Barščių autentiškumą liudijo ukrainiečiai

Tačiau didžiausia atrakcija tądien buvo Mokslo ir draugystės sriuba – ukrainietiški barščiai, kurių neparagavęs tiesiog nebuvai išleidžiamas pro duris.
Kad barščiai tikrai buvo skanūs ir net autentiški, paliudijo ir ukrainietės Anastasija bei jos mama, Šilutės profesinio mokymo centre nuo pat pirmos atvykimo dienos tapusios savomis. Tą patį sakė ir visi trys čia besimokantys mokinukai iš Ukrainos, nes šiandien centras mokykla yra tapęs jau 5-iems ukrainiečiams.

Svečių tarpe sutikome ir grupę ekspertų iš Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro bei Kauno kolegijos – jie domėjosi, kaip centras pasirengė vykdyti naują Ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo modulinę profesinio mokymo programą, kaip dirba mokiniams meno edukacijas vedančios mentorės. Jos pačios taip pat su malonumu stebėjo kaip patys mokiniai demonstruoja svečiams savo pasirinktų profesijų ypatumus: vieni lyg popierių pjausto akmens masės plyteles, kiti pina įmantrias kasas ar suka garbanas, treti matuoja kraujospūdį ar vienu pirštu valdo neįgaliojo vežimėlį, lyg penkis savo pirštus narsto automobilio stabdžių sistemą ar vos per keletą sekundžių nustato, kokios priežiūros priemonės tinka kliento veido odos tipui.

Informacijos dar bus

Tądien visko pamatėme tiek daug, kad net sunku apsakyti trumpame straipsnyje. Natūraliai kilo klausimas: „O kaip jūs viską suspėjate?“
Direktorė Vilma Grigonienė tik nusišypsojo: „Mūsų centro bendruomenė – tvirtas kumštis. Prireikus susitelkiame ir iš širdies imamės veiklos. Ir tik po visko suvokiame, jog tikrai padarėme beveik neįmanoma“.

Direktorė, kaip visada, skubėjo, ir negalėjo mums skirti daugiau laiko. Tačiau pažadėjo, kad artimiausiu metu visus, kurie neapsilankė Atvirų durų dienose, „Šilutės naujienų“ laikraščio puslapiuose išsamiai supažindins su kitų mokslo metų perspektyvomis ir galimybėmis įgyti profesiją.