Profilaktiniai vizitai pas odontologus apsaugo nuo didelių problemų

Odontologinis Varatiejute„Didžiausias džiaugsmas ir maloniausias atlygis už darbą – plati laimingo paciento šypsena“, – įsitikinusi gydytoja odontologė Milda Varatiejūtė. Jauna specialistė pernai baigė Lietuvos sveikatos mokslų universitetą ir nuo spalio pradėjo dirbti Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre.

Gydytoja M.Varatiejūtė pakeitė vaiko priežiūros atostogų išėjusią Jurgitą Talanskienę.

Jauna gydytoja pasirinko Šilutę

Odontologė Milda gimė ir užaugo Kaune, tačiau prisipažino visada norėjusi dirbti rajone. Ten žmonės, anot jos, nuoširdesni, bet ne mažiau reiklūs. Po studijų baigimo jai buvo pasiūlytas darbas Šilutėje, ir ji nedvejodama sutiko čia atvykti.

„Šilutės kraštas labai gražus, ne veltui žmonės čia atvažiuoja atostogauti“, – įspūdžiais apie laukinę Pamario gamtą dalijasi ji.

Svarbu – burnos higiena

Visi PSPC gydytojai odontologai laikosi nuomonės, kad geriausia pradėti vizitą nuo burnos higienisto. Jis atlieka profesionalią burnos higieną. Kai nuvalomos dantų apnašos, geriau matosi problemos – galima geriau atlikti gydymą, geriau pritaikyti plombos spalvą.

Pasak gydytojos Nidos Žemaitytės, gerai atlikta burnos higiena yra puiki alternatyva dantų balinimui. „Gerai nuvalytos apnašos ir su sodasrove nupurkšti dantys tampa pustoniu šviesesni, ir nėra tiek pakenkiama dantų emaliui kiek balinimo metu“, – teigė ji.

Vaikų dantis saugo silantai

Šilutės PSPC odontologijos skyriaus vedėja Gražina Dulinskienė džiaugiasi, kad pacientai yra sąmoningi ir vis dažniau ateina profilaktiškai pasitikrinti dantų, o ne tik atsiradus problemoms.

„Sulaukiame rūpestingų tėvelių, kurie savo mažuosius pratina prie dantų higienos, stengiasi laiku atvesti vaikus, kad padengtume jų dygstančius nuolatinius krūminius dantis silantinėmis medžiagomis. Laiku padengus dantis silantais, karieso tikimybė sumažėja 80 proc.

Dantų dengimas silantais – tai valstybės kompensuojama profilaktinė programa.

Tuo pačiu reikia priminti, kad vaikams iki 18 metų dantys protezuojami nemokamai – pateikus prašymą Klaipėdos teritorinei ligonių kasai. Eilių vaikams nėra“, – sako G.Dulinskienė.

Odontologinė pagalba – visiems gyventojams

Šilutės PSP centre dantų protezavimo paslaugas gauna rajono gyventojai. Šios paslaugos kompensuojamos neįgaliesiems, pensininkams. Viršutinė protezavimo kompensacija yra 1157 Lt, vaikams – 3500 Lt.

Centre paslaugos teikiamos valstybės nustatytomis kainomis, todėl gaunamų paslaugų suteikiama daugiau.

PSP centre dirba 6 gydytojai odontologai, 7 dantų technikai bei 6 gydytojų odontologų padėjėjos. Darnus kolektyvas visada pasiruošęs suteikti odontologinę pagalbą gyventojams kasdien nuo 7 iki 18 valandos.

Iškilus klausimams laukiame skambučių tel. (8 441) 61032.