Prognozuojama, kad vasaris bus net dviem laipsniais šiltesnis

thumb sniegas nuslydo masina andriausSulaukėme vasario, paskutinio žiemos mėnesio, tačiau nepastovūs orai ir ne itin žema temperatūra jau verčia abejoti, ar iš viso sulauksime didesnių šalčių.

Kaip „Šilutės naujienoms“ sakė Šilutės hidrometeorologijos stoties vyresnioji stebėtoja Ona Bubulienė, orai šiltėja, o kritulių kas mėnesį, palyginti su nustatyta vidutine norma, daugėja.

Štai praėjęs sausis, anot O.Bubulienės, buvo net 0,6 laipsnio šiltesnis nei įprasta. Vidutinė temperatūros norma, kuri per pastarųjų 30 metų paskaičiavimus, yra 3,8 laipsnio šalčio, pakilo net 4,4 laipsnio. Kiek šaltesnės buvo sausio 6-7 ir 25-26 dienos. Sausio mėnesį Pamaryje temperatūra žemiausiai buvo nukritusi iki minus 10 laipsnių.

Pasak O.Bubulienės, vis dažniau sulaukiame neramių vėjų. Štai šių metų sausį Pamarį apniokojo uraganas „Feliksas“, jo gūsiai siekė 31 metrą per sekundę. Pašnekovė prisiminė, kad panašiu metų laiku Pamaryje yra buvę uraganų: 2002 m. sausio mėnesį vėjas siautėjo iki 26 m/s greičiu, 2005 m. kraštą siaubė uraganas „Ervinas“, kurio gūsiai siekė 29 m/s greitį, 1999 m. gruodį praūžė galingiausias uraganas „Anatolijus“, nes vėjo gūsiai pasiekė net 37 m/s greitį.

Daugiau kritulių

Anot Šilutės hidrometeorologijos stoties vyresniosios stebėtojos, šiek tiek daugiau nei vidutinė norma iškrenta kritulių. Tačiau jie dėl palyginti aukštos temperatūros išsilaiko neilgai.

Štai praėjusį sausį iš viso iškrito 76,1 mm kritulių, ir tai viršijo vidutinę normą, kuri siekia 28 mm. Sniego danga siekė maždaug 4 cm, tačiau sniegu džiaugėmės neilgai.

Vasaris bus šiltesnis

Pasak O.Bubulienės, prognozuojama, kad paskutinis žiemos mėnuo vasaris bus net dviem laipsniais šiltesnis nei įprasta. Visa tai lemia šiltėjantis klimatas. Daugiau sniego, ko gero, taip pat nesulauksime.

Kaip pranašauja šalies sinoptikai, apie mėnesio vidurį turėtų įsivyrauti švelnūs žiemiški orai, bet neilgam. Tuo metu sulauksime ir daugiau kritulių, tačiau jie daugiau bus lietaus pavidalu. Vėliau vasarį vis dažniau pagalvosime apie pavasarį, nes gamta rodys jo pirmuosius ženklus.