Prognozuojamas sniegas ir šalnos – signalas automobilius ruošti žiemai

Apsnigtas automobilis. / Stock.XCHNG nuotr.Specialistai primena, kad naktį spustelėjus šaltukui vairuotojai turėtų būti dėmesingesni, nes gali susidaryti plikledis, ypač priemiesčio keliuose ir balų pakraščiuose.

Pagal kelių eismo taisykles (KET) iki lapkričio 10 d. vairuotojai privalo pakeisti automobilių padangas į žiemines, o dygliuotas žiemines padangas galima naudoti nuo lapkričio 1-osios.

„Vairuotojai, kurie ketina naudoti ne dygliuotas žiemines padangas, jomis gali apvilkt automobilių ratus jau dabar. Mat tokių padangų eksploatacinės savybės geriausios esant 7 laipsniams šilumos ar mažesnei temperatūrai. O vasarinių padangų guma prie tokios temperatūros sukietėja ir netenka eksploatacinių savybių”, – sako „Lietuva Statoil” atstovas Valdas Lopšaitis, atsakingas už saugą, sveikatą ir aplinkosaugą.

Jis primena vairuotojams patikrinti, ar turimų žieminių padangų protektorius atitinka KET numatomą minimalų 3 mm gylį bei ar padangų slėgis yra normalus.

Specialistas primena, kad svarbiausia taisyklė nukritus temperatūrai – laikytis didesnio atstumo nuo priekyje važiuojančio automobilio. Ypač apdairiems reikia būti važiuojant per tiltus ir viadukus – jų paviršiuje ledas susidaro anksčiau ir nutirpsta vėliau. Taip pat derėtų būti atsargesniems keliuose, ant kurių prikritę šlapių rudeninių lapų – jie pailgina stabdymo kelią.

Artėjant žiemos sezonui svarbu pasirūpinti tvarkingais valytuvais bei neužšąlančiu langų plovimo ir variklio aušinimo skysčiais.

„Prieš šalčius siūlome ištepti durų gumas neužšąlančiu tepalu. Taip pat patikrinkite, kad degalų bake nebūtų kondensato. Žiemą jis pablogina degalų savybes ir dėl to automobilis gali sunkiau vestis, – pataria V. Lopšaitis. – Visą žiemą automobilio bake rekomenduojama palaikyti didesnį kiekį degalų”.

Pėstiesiems primenama tamsiuoju paros metu naudoti atšvaitus – jie padidina visų eismo dalyvių saugumą.

KET numato, kad šaltuoju sezonu, nuo lapkričio 1-osios iki balandžio 1-osios, keičiasi ir kai kurie greičio apribojimai. Automagistralėse lengviesiems automobiliams leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 kilometrų per valandą greičiu.