Programa „Išauginta Europos Sąjungoje“ plečia mokinių žinias apie akvakultūrą

 

AKVAKULTURA PROJ_1Pavasaris Šilutės profesinio mokymo centre – tikras darbymetis: absolventai grįžta atlikę praktikas pas darbdavius ir ruošiasi savo įgytų kompetencijų patikrinimui, dvyliktokai laiko technologijų brandos egzaminą, lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą, ruošiasi kitiems brandos egzaminams. Tuo pačiu vyksta ir pasirengimas ateinantiems mokslo metams – su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija derinamos rugsėjį startuosiančios mokymo programos, mokinių kvotos.

Šilutės profesinio mokymo centre jau pradėta įgyvendinti pažintinė krašto moksleiviams žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“.

Laukia atvirų durų dienose

Profesinio mokymo centro direktorius Algimantas Abromaitis sako, kad būsimųjų mokinių laukia nemažai naujovių. Tai todėl, kad nuo rugsėjo visos profesinio mokymo programos iš dalykinių taps modulinėmis, o tai iš esmės keičia mokymo modelio struktūrą ir trukmę. Be to, ir 10, ir 12 klasių baigusiems mokiniams bus pasiūlyta keletas naujų, patrauklių ir darbo rinkoje paklausių mokymo programų. Tačiau apie tai detaliai ir vaizdžiai mokykla „Šilutės naujienų” laikraščio skaitytojus informuos artimiausiu metu, kai centre vyks Atvirų durų dienų renginiai. O visų centro skyrių durys atviros bus iškart po mokinių atostogų – balandžio 29 – gegužės 10 dienomis.

Visoms miesto ir rajono bendrojo lavinimo mokykloms jau išsiųsti kvietimai apsilankyti, tačiau laukiami ne tik būsimieji mokiniai ir jų tėveliai bei mokytojai. Laukiami įvairių verslo įmonių ir organizacijų atstovai, aplinkinių bendruomenių nariai ir apskritai visi, kas turi noro ir ūpo pamatyti, kaip gi šiais laikais atrodo profesinio mokymo įstaigos, kadaise negarsėjusios aukštu prestižu. Patikėkite,- dabar yra visiškai kitaip. Ir būtent tai pirmiausia krenta į akis visiems, kas apsilanko kuriame nors iš trijų Šilutės profesinio mokymo centro skyrių.

Parodo žuvų veisimą ir auginimąAKVAKULTURA PROJ_2

Būtent taip sako ir kartu su LR Žemės ūkio ministerija bei VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra centre įgyvendinamos pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje„ dalyviai. Ši programa yra Europos Komisijos iniciatyvos „Farmed in the EU“ dalis. Jos tikslas – plėsti Lietuvos mokinių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, sužinoti apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje.

Programoje dalyvauja 1-4 ir 5-8 klasių moksleiviai iš Kaišiadorių r. Žaslių ir Pravieniškių Stasio Tijūnaičio pagrindinių mokyklų, Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos, Šilutės r. Vainuto gimnazijos, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos bei Alytaus Miroslavo gimnazijos – iš viso net 300 mokinių.

Tokio didelio būrio lankytojų vieno projekto metu žuvininkystės praktinio mokymo centre dar nebuvo. O žuvininkystės sektoriaus vadovas Jonas Dyglys sako, kad būtent tokia edukacija, kai akvakultūros technologijas ir profesinio mokymo galimybes iš arti pamato patys mažiausi mokinukai, ir yra pats veiksmingiausias būdas supažindinti visą visuomenę su akvakultūros ar žuvivaisos ūkiuose veisiamomis ir auginamomis žuvų rūšimis, jų veisimo technologijomis, akvakultūros produktais. Įvairialypis sektoriaus pobūdis mokiniams leidžia iš arti pamatyti veisiamas ir auginamas žuvis, jų auginimo aplinką, o taip pat patį profesinį mokymą, jo galimybes ir šiuolaikiškumą. Vaikai imlūs ir atviri įspūdžiams, linkę dalintis patirtomis emocijomis, o vizitų žuvininkystės fermose metu jų tikrai netrūksta. Išplėtę akis vaikai čia žiūri į mažutėles žuvytes, su nuostaba ima į rankas didžiulius eršketus ir šamus. Ir kas žino, gal tokiomis akimirkomis ne vieno vaiko galvelėje įsigali svajonė, vėliau tapsianti didele ir efektyvia žuvies veisimo ir auginimo ferma, rekreacinio turizmo verslu, žuvies restoranu ar šiaip begaline meile gamtai.

Galima įsigyti ir šamą vakarienei

Projekto įgyvendinimo metu nuošalyje nelieka ir kitų profesijų mokiniai: būsimieji virėjai kartu su savo profesijos mokytojomis gamina atvykstantiems mokinukams ir jų mokytojams pietus, padavėjai ir barmenai rūpestingai ir su šypsenomis aptarnauja mažuosius savo svečius. Taigi praktinės projekto veiklos yra naudingos visai mokyklai.

Atrodo, kad Šilutės profesinio mokymo centro Žuvininkystės praktinio mokymo centre tuoj bus pabuvojusi pusė Lietuvos. O ar buvote jūs? Tie, kurie gyvenate visai šalia, kurie praeinate ar pravažiuojate pro šalį? Užsukite ir tikrai nepasigailėsite. Jei nekils noras mokytis žuvininkystės verslo darbuotojo specialybės ar kurti akvakultūros verslo, gal tiesiog įsigysite savo vakarienei pasakiško skonio arktinę paliją arba gražuolį šamą šventiniam Velykų stalui? O gal sugalvosite atsivežti čia savo giminaičius ar bičiulius iš kokių nors tolimų žemės kampelių ir pasidžiaugti, kad Šilutė – nė per žingsnį nuo pažangos. Ji – priešakinėse linijose.