Projektas „Baltija visiems“ Kuršmarių pakrantę Kintuose prikels aktyviam sportui ir poilsiui

kintu uostelisPer artimiausius 28 mėnesius Kuršmarių pakrantė Kintuose kardinaliai pasikeis. Pakrantėje nuo Kintų paplūdimio iki rekonstruoto šios gyvenvietės žvejų uosto tarptautinio projekto „Baltik for all“ („Baltija visiems“) lėšomis bus sukurta aktyvaus vandens sporto, turizmo ir pramogų oazė. Apie tokią veiklą minėtoje vietoje jau dešimtmetį svajoja mūsų krašto burlenčių ir jėgos aitvarų sportininkai. Jie dabar panašią pakrantę randa Svencelėje, Klaipėdos rajone.

Šią svajonę Šilutės savivaldybei pavyks įgyvendinti kartu su užsienio partneriais iš kurių pagrindiniai yra Kolobžego gmina (Lenkija) ir Bartho miesto buriavimo klubas (Vokietija). Projekto įgyvendinimui jau patvirtintas finansavimas ir jo eiga įkopė į antrąjį etapą – pradedama įsigyti reikalinga įranga ir priemonės. Apie minėtą projektą „Šilutės naujienos“ buvo informuotos savivaldybės vadovų liepos mėnesio spaudos konferencijoje.

Šilutės savivaldybės projekto dalis

„Gerai turėti svajonę, tačiau svarbu ir atrasti finansavimą, kad būtų galima ją įgyvendinti“, – sako investicinius projektus kuruojants Savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris. Pasak A.Bekerio, jau nebe pirmą kartą pasitvirtina faktas, jog Šilutės savivaldybės bendradarbiavimo sutartys su kaimyninių valstybių partneriais duoda konkrečią naudą. Šilutės savivaldybės administracija kartu su minėtais partneriais iš Lenkijos ir Vokietijos jau įgyvendino vieną projektą „Baltijos vandens sporto mokykla“ (Baltic water sport school“), kurį baigus buvo parengta paraiška tolimesniam „Baltija visiems“ projekto finansavimui gauti.

Šilutės savivaldybės taryba šių metų gegužės mėnesį pritarė, kad Savivaldybė dalyvautų tarptautiniame „Baltija visiems“ projekte ir prie jo įgyvendinimo prisidėtų 15 proc. nuosavų lėšų. Kita dalis – 85 proc. – tai ES paramos lėšos.

Projekto „Baltija visiems“ patvirtintas bendras biudžetas sudaro 1,172 mln. eurų. Šilutės savivaldybėje įgyvendinamo projekto dalis yra 378 063 eurai. Šilutės savivaldybė ir LR Vidaus reikalų ministerija 15 proc. savo lėšų dalinasi pusiau, todėl Šilutės savivaldybės biudžeto lėšų įgyvendinant projektą „Baltija visiems“ teks prisidėti tik 7,5 proc. – 28 354,73 eurų.

Neabejotina naudaKINTU PROJEKTAS_bekeris__2

Pasak A.Bekerio, šiuo metu įgyvendinamas antrasis projekto etapas. Jau žinoma, kad rengiamai Kintų marių pakrantės techninei dokumentacijai ir pakrantei sutvarkyti prireiks apie 50 000 eurų. Be to, jau sudarinėjami reikalingos įrangos sąrašai. Bus nupirkti trys moduliniai konteineriai logistikai, mokymams skirta įranga: gelbėjimo kateriai, mokomosios jachtos, burlentės, jėgos aitvarai, ir kita technika. Viso už 165 000 eurų.
Projekto įgyvendinimo laikotarpiu pagal vieną bendrą visiems projekto partneriams programą bus parengti 7 treneriai (trys Šilutės savivaldybės) bei apmokyta dešimtys buriavimo, jėgos aitvarų ir burvalčių valdymo instruktorių. Šilutiškių mokymo kursams su maitinimu, apgyvendinimu ir kitoms išlaidoms Šilutėje bus skirta 140 000 eurų.

A.Bekerio nuomone, yra svarbu, kad įgyvendinus projektą Šilutės savivaldybei liks nemažai materialaus turto. Tačiau lygiai tiek pat svarbu yra ir tai, kad bus pasiektas pagrindinis projekto tikslas – padidinti kvalifikuotos darbo jėgos aktyvumą mūsų krašte, sudaryta galimybė įgyti profesinę kvalifikaciją jauniems žmonėms, taip pat – ir neįgaliems, parengiant instruktorius vandens turizmo, sporto ir pramogų sritims.

Rajono vadovai – Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei pavaduotojas Algis Bekeris dar neprarado vilties gauti finansavimą stovyklavietės „Vėtrungė“ Kintuose rekonstravimui. Jų nuomone, stovyklavietė puikiai tiktų ne tik vaikų poilsiui, bet ir svečiams, atvykusiems į Pamarį buriuoti, kaituoti ar paplaukioti burlentėmis apgyvendinti.