Kiekvienas žmogus kasdieniame gyvenime dažnai patiria įvairių iššūkių. Prieinama tinkama pagalba reikiamu metu, kol dar nėra iškilusios problemos arba kol jos dar nėra įsisenėjusios, taip pat esant krizinėms situacijoms, yra svarbi. Ji būtina siekiant išvengti opių socialinių problemų – bedarbystės, skurdo, vaikų nepriežiūros, nevaldomų įtampų šeimose.
Vaiko gerovės ir globos centras su projekto vykdytoju – Europos socialinio fondo agentūra – įgyvendina projektą Nr.07-007-P-0001 „Kompleksinės paslaugos (KOPA)“, skirtą suteikti asmenims, šeimoms ir bendruomenėms būtinus įgūdžius savarankiškai spręsti kylančias socialines problemas.
Projekto metu teikiamos paslaugos apima individualias ir grupines konsultacijas asmenims, patiriantiems sunkumus šeimoje ir gyvenime. Vedami ir tėvystės mokymai, suteikiamos šeimos mediacijos paslaugos, vedamos socialinių įgūdžių grupės vaikams ir paaugliams. Projekto veiklos suplanuotos taip, kad būtų užtikrinamas paslaugų kompleksiškumas ir žmonėms būtų suteikta galimybė dalyvauti visose veiklose pagal poreikį.
Projekto įgyvendinimo metu vykdomos šios veiklos: individualios ir (ar) grupinės konsultacijos asmenims, patiriantiems sunkumų asmeniniame gyvenime ir (ar) šeimoje; savitarpio pagalbos grupių organizavimas ir vedimas asmenims, patyrusiems sunkumų asmeniniame gyvenime ir (ar) šeimoje; socialinių įgūdžių grupių vaikams ir paaugliams organizavimas ir vedimas; tėvystės mokymai; šeimos mediacija; šeimos konsultavimas asmens (šeimos) namuose – konsultacijas asmens (šeimos) namuose, gimus kūdikiui, nustačius neįgalumą ir (ar) specialiuosius poreikius asmeniui ir kt.
Projektą koordinuoja Vaiko gerovės ir globos centro direktorė Audronė Čekanskienė. Šiuo metu paslaugas teikia psichologės Dovilė Budrienė, Virginija Čėsnienė, Agnė Pielikytė ir Aušra Užkuraitienė bei socialinės darbuotojos Eglė Vermontienė ir Irena Vismantienė.
Projekto koordinatorė A. Čekanskienė sako, kad vis daugiau asmenų neapsiriboja gauti vieną kurią nors paslaugą, o tiesiog nori dalyvauti kompleksiškai ir kitose projekto veiklose.
Vaiko gerovės ir globos centro socialinė darbuotoja prevencinėms paslaugoms I. Vismantienė teigia, kad didžiausio susidomėjimo iš pasiūlytų veiklų sulaukė individualios konsultacijos. Jų poreikis didžiausias: per metus suteikta net 163 asmenims, grupinėse konsultacijose dalyvavo 16 žmonių, savitarpio pagalbos grupėje – 8 asmenys, socialinių įgūdžių vaikams ir paaugliams grupiniai užsiėmimai vyko net 8 grupėms, o juose dalyvavo 78 asmenys. Pozityvios tėvystės mokymuose dalyvavo net 75 žmonės, 1 žmogus konsultuotas namuose. Pozityvios tėvystės mokymų metu dažnai tėveliams užduodamos įvairios namų užduotys ir geriausią rezultatą pasiekia tie, kurie su susidomėjimu šias užduotis atlieka.
Rašyti atsakymą