Projektuotojai apie LIDL statybas: prekybos centras bus iki Kalėdų

LIDL vizualizacijaŠilutiškiai jau porą mėnesių „grožisi” Šilutės autobusų parko teritorijoje iškasinėto grunto kalnagūbriais ir kantriai laukia, kada gi čia išdygs išsvajotasis prekybos centras.

Prieš svaitę Šilutės bendruomenei pagaliau pristatyti pirmieji projektiniai pasiūlymai – naujosios autobusų stoties ir prekybos paskirties pastato vizualiniai vaizdai bei teritorijų išplanavimo schemos.

Projektuotojai nemini, kad prekybos paskirties pastatas turės taip šilutiškių trokštamą LIDL iškabą. Tačiau visiems yra žinoma, kad savivaldybės vadovai su investuotoju UAB „Projesta group” yra sutarę, kad būtent šio garsaus tinklo prekybos centras iki šių metų šv. Kalėdų turi čia atverti savo duris.

Įranga nesuveikė

Į viso rajono visuomenei svarbių planuojamų statybų projektinių pasiūlymų pristatymą atėjo nemažas būrys žmonių. Vieni iš jų – miestelėnai atėję tiesiog smalsumo vedami, kiti – profesionalūs architektai, kuriems svarbu, kaip miesto veidą papuoš projektuotojai iš Vilniaus. Renginyje buvo ir opozicijos politikų, kuriems vis norisi pasiginčyti, nuneigti ir išbandyti, kiek stiprūs ir kantrūs valdžios politikai. Į susitikimą atėjo beveik visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai: vicemeras Algis Bekeris, administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis.
LIDL 2
UAB „Projesta group” architektai, pristatydami projektinius pasiūlymus tikėjosi pasinaudoti Šilutės seniūnijoje esančiu vaizdo projektoriumi. Tačiau jau nebe pirmą kartą įranga ėmė ir vėl nesuveikė… Tad projektinius pasiūlymus autoriams teko aiškinti rodykle baksnojant į nedidukus plakatėlius.

Nenustelbs istorinės aplinkos

Projektuotojų atstovai pasakojo, kad Šilutės autobusų stoties pastatas bus su reprezentaciniais elementais – pastato fasadą puoš klinkerio apdaila, spalvomis bus prisitaikyta prie aplinkui esančių statinių, o išvaizdumo suteiks šiuolaikiškos vitrinos.
Autobusų stoties pastato dydis ir peronų skaičius paskaičiuotas pagal perspektyvinius keleivių, autobusų stoties administracijos bei autobusų maršrutų skaičius.

Prekybai skirto pastato fasadas bus vienoje linijoje su Tilžės gatve. Prekybos centro pastatas nesiskirs nuo kitų įprastų prekybos centrų. Tokiu būdu jis nekonkuruos su čia pat esančiais išvaizdžiais Katalikų bažnyčios, našlaičių prieglaudos, kurioje daug metų buvo vaikų tuberkuliozės sanatorija „Eglutė”, bei kadaise buvusio pašto pastatais.

Tarp prekybos pastato ir Tilžės gatvės bus atvira aikštė automobiliams statyti su pėsčiųjų takais. Su gyvenamaisiais namais besiribojanti teritorijos dalis bus atskirta akustine siena, kiti pakraščiai bus apsodinti medžiais. Įvažiuoti į prekybos centro bei autobusų stoties teritoriją bus galima vienu įvažiavimu iš Tilžės gatvės.

Pastabos ir priekaištai

LIDL 4Šilutiškė architektė Alma Čepienė pastebėjo, kad autobusų stoties ir prekybos centro pastatai suprojektuoti be anksčiau preliminariuose projektuose rodyto sujungimo pėsčiųjų perėjimui. Projektuotojai patvirtino, kad tokios jungties atsisakyta.

Be to, A.Čepienės nuomone, projektuotojai galimai neteisingai suplanavo prekybos centrą aptarnausiančio transporto maršrutų linijas. Jos nuomone, toks transportas neturėtų važinėti tomis pat linijomis, kaip ir į centrą atvykusių pirkėjų automobiliai. Projektuotojai patikino, kad transporto judėjimo linijos yra projektuotos su patikimomis programomis.

Šilutiškiai, kurie gyvena šalia dabar jau iškeliamo autobusų parko teritorijos domėjosi dėl teritorijoje esančio bokšto su ryšio antenomis likimo. Jie piktinosi, kad niekas jų neinformavo, jog tokios antenos bus iškeltos.

Projektuotojai patvirtino, kad dabar esantis bokštas trukdo autobusų stoties teritorijos planavimui. Jo, pasak projektuotojo, tikrai neliks, tačiau, kur bus perkeltos antenos, jis negalėjo pasakyti, nes tai ne „Projestos” projekto klausimas. Tačiau projektuotojas neužtikrino, kad gyventojams pavyks atsikratyti antenų kaimynystės. Jis sakė, kad visoms antenoms leidimai yra išduoti teisėtai, o gyventojų sutikimo antenoms iškelti nereikia.

Savivaldybės politikas Arvydas Jakas liko nepatenkintas projektinių pasiūlymų pristatymu. Jis teigė, kad netiki jog statybos įvyks. Sakė, kad į susitikimą jis atėjo išgirsti programos, kaip bus įgyvendintas projektas: kaip ir kokiomis sąlygomis bus parduotas žemės sklypas, ar investuotojai turi sutartį su LIDL ir t.t.

Kitas savivaldybės politikas, Ekonomikos komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas sakė, kad visos suplanuotos statybos – autobusų parko iškėlimas į naują vietą, naujosios stoties ir prekybos centro statyba įvyktų sklandžiau, jeigu būtų daugiau geranoriškumo iš visų. Jeigu bus keliami skandalai ir mėtomasi skundais, pasak politiko, taip ir liksime prie iškasinėtų duobių.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V.Pozingis po projektinių pasiūlymų pristatymo „Šilutės naujienoms” sakė, kad buvo gauta ir vertingų pastabų, kurias verta dar kartą aptarti su projektuotojais. V.Pozingis mano, kad projekto autoriai šiek tiek pakoreguos projektą.

Dar laukiama geologų verdikto

Kaip žinia, tolimesni autobusų stoties iškeldinimo ir prekybos centro statybų darbai sustojo teritorijos grunte aptikus naftos produktų.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Andrius Kairys „Šilutės naujienoms” neseniai sakė, kad pirminiai grunto tyrimai parodė, jog gruntas buvusioje autobusų parko teritorijoje yra užterštas naftos produktais – jame rasta naftos angliavandenilių. Tačiau kokios tiksliai yra teršalų koncentracijos, ir ar tiek jų gali būti statomame objekte pagal normatyvus, dar turės pasakyti Lietuvos geologijos tarnybos specialistai.

Jie turės ir ištarti verdiktą, ar gali šioje teritorijoje toliau vykti statybos. LIDL ir autobusų stoties statybos vieta, pasak A.Kairio, turės būti ištirta rangovo lėšomis. Buvusių „Šanchajaus” garažų teritoriją, kurioje buvo pradėtas versti iš statybvietės išvežtas užterštas gruntas, savo lėšomis turės ištirti Savivaldybė. Apie tai „Šilutės naujienose” rašėme vasario 2 d., straipsnyje „Naujienos iš LIDL statybvietės: darbai sustabdyti, ieškomas parduotuvės vadovas”.