Prokuratūra: nuteistas beveik 13 kilogramų kanapių užauginęs šilutiškis

Klaipėdos apygardos teismas Šilutės gyventojui paskyrė penkerių metų laisvės atėmimo bausmę dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu kanapių bei jų auginimo, praneša prokuratūra.

Bylos duomenimis, nuteistasis kanapių auginimo cechą buvo įrengęs apleistame pastate Pagėgių savivaldybėje. Jame teisėsaugos pareigūnai rado ne mažiau kaip 69 vienetus kanapių augalų bei įrangą, skirtą jų auginimui. Ekspertai nustatė, kad iš rastų kanapių augalų būtų pagaminta daugiau nei 5 kilogramai vartojimui paruoštų kvaišalų.
Atliktų kratų metu taip pat buvo rastas ir labai didelis kiekis – 8 kilogramai jau paruoštų, tinkamų vartojimui kanapių, kurias šilutiškis laikė savo namuose bei jo valdomose negyvenamose patalpose.
Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą, pripažino Šilutės gyventoją kaltu dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir dėl kanapių auginimo. Už šias nusikalstamas veikas asmuo griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki 15 metų.
Teismas, atsižvelgęs į kaltinamojo prisipažinimą ir nuoširdų gailėjimąsi, paskyrė jam penkerių metų laisvės atėmimo bausmę, nurodoma prokuratūros pranešime žiniasklaidai.

ELTA inf.