Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl išmokų skyrimo Pagėgių ir Šilutės savivaldybėse

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl galimai pažeisto viešojo intereso skiriant išmokas Pagėgių ir Šilutės savivaldybių tarybų nariams.

„Tyrimo metu bus vertinamas Pagėgių ir Šilutės savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumas, ar nebuvo padaryta žala, nepažeistos savivaldybių teisės ir teisėti interesai“, – rašoma ketvirtadienį paskelbtame prokuratūros pranešime.

Tyrimas pradėtas visuomenininkui ir žurnalistui Andriui Tapinui paviešinus informaciją apie šių ir kitų savivaldybių tarybų nariams apmokėtų išlaidų, kurios galimai nebuvo susijusios su jų, kaip tarybos narių, veikla.

A. Tapinas skelbė, kad Pagėgių politikai piktnaudžiauja ir klastoja dokumentus. Jo pateiktais duomenimis, didžiausią politikų išlaidų dalį sudarė degalai, kuriems Pagėgių politikai per kadenciją išleido 250 tūkst. eurų, o nuvažiavo daugiau nei 1,5 mln. kilometrų, nors savivaldybė savo plotu labai nedidelė.

Tuo metu Šilutės politikai A. Tapino skaičiavimais pagal pateiktus dokumentus per kadenciją kompensacijoms išleido 440 tūkst. eurų ir bendrai nuvažiavo 3,7 mln. kilometrų.

Paskelbus šią informaciją, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, vicemerė Ligita Kazlauskienė, tarybos narė Gražina Jankauskienė ir buvęs tarybos narys Vladimiras Gorodeckis sustabdė savo narystę Liberalų sąjūdyje.

Meras V. Bendaravičius, kaip skelbiama, per kadenciją nuvažiavo 130 tūkstančių kilometrų už daugiau nei 19 tūkst. eurų. Automobilius jis pildė tiek benzinu, tiek dyzeliu.

Seimo liberalų frakcijos seniūno, valdybos nario Eugenijaus Gentvilo teigimu, Pagėgių meras naudojasi dviem asmeniniais automobiliais, kurie naudoja skirtingą kurą. Savivaldybės numatyta tvarka leidžia naudoti privatų automobilį. Anot jo, viešumoje pateikta informacija negali būti traktuojama kaip visiškai teisinga.