Prorusiška propaganda liejasi ir Šilutėje

prorusai siaucia Kintuose facebookLietuvos valstybės pasirinktas kelias ateitį kurti ne su Sovietų Sąjunga, o su laisvos Europos valstybėmis ir NATO, kai kam užkliūva net minint Sausio 13-osios aukų atminimą.

Šiomis dienomis Šilutėje ir rajone plūstelėjo skrajučių banga, kuriose raginama pasipriešinti sausio 1-ąją įvestai naujajai valiutai – eurui, „išvyti iš Lietuvos JAV – ES okupantus“, „stoti į politinę kovą prieš JAV ir ES“.

Praėjusios savaitės pabaigoje tokias skrajutes laiptinėse rado Šilutės Melioratorių alėjos ir Kintų daugiabučių namų gyventojai.
„Šilutės naujienas“ taip pat pasiekė nuotrauka iš Kintų, kurioje ant tvoros raudonais dažais išpieštas šokiruojantis užrašas „JAV, NATO – pasauliniai teroristai ir okupantai – lauk iš Lietuvos“.

Tautiniais socialistais pasivadinę asmenys, platinantys tokias skrajutes, nesibaido viešinti savo sąsajas su Rusija: skelbia savo el. pašto adresą, kuris baigiasi raidėmis @yandex.ru, o organizacijos ženkle yra sovietinį kūjį ir pjautuvą primenanti kūjo ir kardo kompozicija…

Kviečia stoti į kovąsalin eura 2

Skrajutėse tautiniais socialistais pasivadinę judėjimo atstovai kviečia atkurti Lietuvoje nacionalinę valiutą – litą. Euro įvedimui pritarę politikai vadinami išdavikais ir tautos genocido vykdytojais, JAV – NATO – ES kolaborantais, JAV – ES okupantų pakalikais.

Ignoruodami didžiosios daugumos Lietuvos piliečių pareikštą apsisprendimą, kad Lietuva būtų ES ir NATO narės, kad turėtume šių tarptautinių organizacijų skydą, saugantį nuo Rusijos agresijos, tautiniai socialistai kviečia „visus laisvę ir socialinį teisingumą mylinčius piliečius kartu stoti į politinę kovą prieš JAV – ES“ ir kartu „nugalėti okupantus“.

Skrajutės apačioje nurodytas tautinių socialistų atstovo telefono numeris, el. pašto ir interneto svetainės adresai.

Skrajutes platina visoje Lietuvoje

„Šilutės naujienos“ paskambino nurodytu telefonu ir išgirdo Žilvinu Razminu prisistatančio vyriškio balsą. Jis teigė gyvenantis Šiauliuose, o jo buriami bendraminčiai save vadina arba tautiniais socialistais, arba nacionaldarbininkais.

Vyriškis teigė, jog ginkluotos revoliucijos Lietuvoje jis ir jo bendraminčiai neorganizuos, tačiau vykdys nesmurtinį pasipriešinimą valdžios struktūroms. Klausiamas, kam ruošiamasi priešintis, jis atsakė, jog „didžiausias brudas yra nuo 1945-ųjų Europoje likęs ir ją okupavęs NATO“.

Jis sakė neabejojantis, jog jam ir jo bendraminčiams bus iškeltos bylos, nes visa valdžia esanti kolaborantų rankose, tik jiems dirbantys ir visi laikraščiai.

„Mūsų tikslas – išvaduoti Lietuvą iš okupacijos, o prie lovio mes neiname“, – užbaigė pašnekovas ir neslėpė, jog skrajutes platina visoje Lietuvoje.

CCCPVykdomi du ikiteisminiai tyrimai

Pilietiški gyventojai, perskaitę skrajutės „Šalin eurą!“ turinį, plėšė jas ir apie vykdomą antivalstybinę propagandą pranešė Šilutės policijai.

Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius sakė, jog pirmosios skrajutės į jo rankas pateko sausio 10 dieną, netrukus pareigūnai sužinojo ir apie prorusišką užrašą Kintuose. Dėl šių atvejų pradėti du ikiteisminiai tyrimai: vienas – dėl užrašų Kintuose, kitas – dėl išplatintų skrajučių.

Įvykį S.Mikutavičius pavadino „įdomia situacija“, mat analogiško atvejo savo darbo karjeroje neprisimena. Neįprasta tai, kad platintojai nesislepia, atsiliepia telefonu.

„Tirsime, ko šie žmonės siekia, jie bus apklausiami“, – sakė viršininkas.
Perskaitęs skrajutės turinį, komisariato viršininkas sakė nedarysiantis išvadų dėl jose esančių teiginių teisinio vertinimo. Išsamesnį komentarą jis pažadėjo vėliau.

Susiję: „Už provokacijas – byla“ (klaipėda.diena.lt).