Protestuojantys prieš „Rimi“ Šilutėje pakilo į kovą – surengė piketą

„Nežlugdykite smulkiojo verslo“, „Nedrumskite gyventojų ramybės“, „Norime ramiai gyventi be „Rimi“, - plakatus su tokiais ir panašiais lozungais rankose laikė spalio 24 dieną, valandą prieš Tarybos posėdį Savivaldybės prieigose piketą surengę kelios dešimtys šilutiškių. Į jį susirinko tie, kas prieštarauja Šilutėje planuojamoms prekybos centro „Rimi” statyboms.

Susitikti su piketuotojais išėjo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei keli savivaldybės įvairių partijų politikai. Įsiplieskė diskusija, kuri labiau priminė vienos pusės nieko neklausančiųjų riksmus.

Kelios piketuojančiųjų atstovės nuėjo paskelbti pareiškimą ir Savivaldybės tarybos politikams.

Įteikė lapus su parašais

Pas piketuotojus, tarp kurių buvo keli itin triukšmaujantys, kalbėtis atėję keli savivaldybės politikai bei meras V. Laurinaitis buvo pilte užpilti klausimais. Paklaustas, kodėl Savivaldybė nusprendė statyti „Rimi“ prekybos centrą „miegamojoje” Šilutės miesto dalyje, meras atsakė, kad tai visiškai ne Savivaldybės sumanymas. Privati įmonė nusipirko privatų, komercinės paskirties pastatą, bei galimai dar vieną gyvenamą sklypą ir dabar šioje teritorijoje kuria savo planus. Meras sakė, kad Savivaldybė yra gavusi UAB „Rimi Lietuva” prašymą dėl bendradarbiavimo, tačiau jokių sprendimų dar nepriėmė.
Pasak V. Laurinaičio, Savivaldybė negali uždrausti statyti prekybos centrą įsigytame komerciniame sklype. Tačiau jis pažadėjo, kad Savivaldybė reikalaus, jog visi derinimai būtų atlikti teisėtai ir būtų išpildyti visi aplinkinių pastatų šeimininkų teisėti reikalavimai.

Savivaldybės tarybos narė Daiva Plikšnienė ragino merą V. Laurinaitį organizuoti „Rimi Lietuva” atstovų susitikimą su Šilutės miesto bendruomene. Jos nuomone, gal paklausius žmonių nuogąstavimų bus parinkta kita vieta prekybos centrui.

Pasak mero, jeigu procesas išaugs iki statybų projektavimo, aplink gyvenantys žmonės galės dalyvauti techninio projekto pristatyme ir reikalauti, kad prekybininkai išlaikytų visas privalomas normas. Mero nuomone, patys gyventojai turi daug galimybių savo norams išreikšti.

Verslininkas Laurynas Jaruškevičius savivaldybės merui V. Laurinaičiui įteikė lapus su pustrečio šimto parašų, kuriuose žmonės teigia, kad nenori, jog Žalgirio ir Birutės gatvėse būtų statomas prekybos centras.

Baiminasi triukšmo ir oro užterštumo

Savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo taip pat piketo klausimu. Meras V. Laurinaitis atsiklausė Tarybos narių, ir prieš pradėdamas posėdį leido pasisakyti piketuotojų atstovams.

Piketuotojų pareiškimą skaitė verslininkė, netoli planuojamo prekybos centro vietos esančios UAB „Smaližiaus kertelė” savininkė Ramutė Leciūtė. Ji teigė, kad Šilutės miesto Birutės, Žalgirio ir aplinkinių gatvių gyventojai kreipiasi į Savivaldybės tarybą, o taip pat į merą bei Administracijos direktorių dėl numatomo prekybos centro statybos gyvenamoje teritorijoje. Ji teigė, kad gyventojams neaišku, kokiais kriterijais vadovaujantis pasirinktas būtent šis sklypas. Gyventojai mano, kad planuojamas statyti prekybos centras sumenkins šalia esančio nekilnojamojo turto vertę ir jie patirs finansinių nuostolių. Bus nepatogumų dėl intensyvaus transporto, padidės oro užterštumas ir triukšmas. Jis atsiras ir dėl parduotuvės vėdinimo, šaldymo ir kitos įrangos bei mechanizmų. Gyventojai nenori ir transporto parkavimo vietų matyti po savo langais.

Buvo mestelėtas kaltinimas ir merui V. Laurinaičiui, kad jo darbai skiriasi nuo žodžių. Mat jis visada kalbėjo, kad reikia remti smulkųjį verslą, o šiandien jį žlugdo.

Pabaigai R. Leciūtė paprašė kiekvieną politiką užduoti sau klausimą, ar jie patys norėtų prekybos centro už savo namų tvoros?

Oficialaus prekybininkų kreipimosi dar nėra

Po piketuotojų kalbos į diskusiją įsitraukė politikai. Konservatorių atstovai klausė, ar tiesa, kad Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis jau davė nurodymą parengti sprendimą sujungti du sklypus į vieną? V. Pozingis teigė, kad tokį prašymą yra gavęs, tokie veiksmai yra teisėti ir jis negali tam prieštarauti. Tačiau, pasak V. Pozingio, jis nėra gavęs oficialaus pranešimo, jog suplanuotame sklype bus statomas būtent prekybos centras.

Savivaldybės meras dėl priekaišto, kad nepadeda smulkiam verslui šioje situacijoje atsakė, kad priežasčių dėl smulkiojo verslo menkinimo reikia ieškoti prieš 20 metų priimtuose Valstybės sprendimuose. Kaip tik tuomet buvo sudarytos sąlygos steigti miestų centruose prekybos centrus.
O savivaldybių administracijos, pasak mero, dabar yra bejėgės.

Komercijos direktorius, korespondentas