Protmūšiuose „AIDS: geriau žinoti“ dalyvavo 14 rajono mokyklų

Laimetoju komanda - AidsaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kvietė paminėti Pasaulinę AIDS dieną – gruodžio 1-ąją – ir dalyvauti protmūšyje: „AIDS: geriau žinoti“.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai pakvietė bendrojo ugdymo įstaigas dalyvauti protmūšyje ir sulaukė 14 mokyklų palaikymo.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje užregistruota 113 naujų ŽIV infekcijos atvejų ir tai trečdaliu mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį (161). Iš viso iki 2014 metų lapkričio 1 dienos Lietuvoje nustatyta 2350 ŽIV užsikrėtusių asmenų, iš kurių 1886 – vyrai ir 464 – moterys. Pernai 3 mokiniai užsikrėtė ŽIV infekcija.

Todėl svarbu, kad jaunimas patrauklia forma – protų mūšiuose – daugiau sužinotų apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo sukeliamą ligą, jos plitimo kelius, prevenciją, gydymą, mokslo pasiekimus ŽIV ir AIDS srityse.
Mokyklos, panorusios dalyvauti protmūšyje, gavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistų parengtas užduotis, kitą informaciją. Protmūšio dalyviams parodyti filmukai apie AIDS atsiradimo priežastis, išplitimą, mirtingumą ir kt.

Moksleiviai turėjo atsakyti į gana sudėtingus klausimus apie AIDS: „Kuo skiriasi ŽIV-1 nuo ŽIV-2?“, „Iš kur kilo ŽIV?“, „Kaip plinta ŽIV?“, „Kaip neplinta ŽIV?“, „Povilas Meškėla; krepšinio komanda „Žalgiris“; Alanas Chošnau; Linas ir Simona; grupė „Biplan“; Hokšila; Giedriaus ir Astos Masalskių šeima; Jurgis Didžiulis; Algis Ramanauskas – Greitai – kas juos visus sieja?“, „Kaip sužinoti, ar esi užsikrėtęs AIDS?“ ir kt.

Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė apdovanojo visas protmūšio komandas Biuro atminimo dovanėlėmis.