„Protų kovų“ virusas apkrėtė ir šilutiškius

protu kovos rambyneKiekvieną pirmadienio vakarą Šilutės picerijoje „Rambynas“ tiršta lankytojų – spalio 6 dieną čia startavęs žaidimas „Protų kovos“ ir tarp šilutiškių sulaukė didžiulio susidomėjimo.

Daug Lietuvos miestų jau užvaldžiusio intelektualaus žaidimo organizatoriai buvo maloniai nustebinti, jog tiek daug šilutiškių nori prasmingai leisti vakarus ir išbandyti savo žinias.

Pirmąją žaidimo dieną tarpusavyje varžėsi net 10 komandų, šiuo metu dėl geriausiųjų vardo kovoja aštuonios.
Kaip šilutiškiams sekasi „Protų kovose“, pasakoja vakaro vedėja Jolita Raštutienė.

Pokalbio metu moteris prisipažino, jog dirbdama vedėja prekybos centre „Litorina“ atrado laiko ir noro dar vienoms vedėjos pareigoms, šiuo atveju – renginių.

25-erių šilutiškę turbūt daugelis pastebėjo ir praėjusią vasarą, kuomet ji, laimėjusi skelbtą konkursą, vedė renginius Miesto šventės metu Jaunimo parke. Vėliau Jolita buvo pakviesta tris dienas dalyvauti Palangoje surengtame trijų dienų cirko festivalyje „Stebuklų šalis“. Ši patirtis šilutiškei atvėrė dar didesnes galimybes ir uždegė naują aistrą.

Anot Jolitos, mintis mūsų mieste surengti „Protų kovas“ kilo keliems šilutiškiams draugams, kurie praėjusiame sezone vykdavo protu kovos rambyne vedejakaip komanda žaisti į Klaipėdą. Tad, artėjant šių metų žaidimo sezonui, iniciatyvūs kraštiečiai pateikė užklausimą „Protų kovų“ organizatoriui Robertui Petrauskui, iš kurio netrukus buvo sulauktas palaikymas. Tereikėjo rasti žaidimo vietą ir surinkti komandas. Po spaudoje pasirodžiusių skelbimų ir kvietimų įsijungti į žaidimą, neliko abejonių, kad šilutiškiai yra azartiški ir mėgstantys pakovoti.

Anot Jolitos, praėjus vos keliems žaidimams, gera girdėti šilutiškių atsiliepimus, jog mūsų mieste seniai reikėjo tokio renginio. Picerijos „Rambynas“ salėje kiekvieną pirmadienį susirenka per 70 žmonių, tarpusavyje be didelės konkurencijos varžosi ir politikai, ir bibliotekininkai, ir Savivaldybės administracijos darbuotojai, ir kiti gyventojai.

Nors tokį renginį vesti nėra paprasta, tačiau, anot Jolitos, tai labai malonu. Sekmadienio vakare gavusi žaidimo klausimus ir atsakymus moteris turi rasti laiko su jais susipažinti, išsiaiškinti.

Paklausta, ar sunku į juos atsakyti ir kiek dalyviams tai pavyksta, Jolita sakė, jog daugelio klausimų atsakymus jau galima įžvelgti pasitelkiant pastabumą, fantaziją, tačiau yra ir tokių, kuriuos tikrai reikia žinoti. Pasak renginio vedėjos, geriausia, kai komandose yra kelių kartų atstovai – ir jaunesni, ir vyresni.

3 valandas trunkančiame renginyje ne tik nejaučiamas dalyvių nuovargis, bet atvirkščiai – žmonės pirmadienio vakare čia „pasikrauna“.

„Protų kovose“ iš viso reikia susirungti šešiuose turuose po 10 klausimų. Dalyvių žinios patikrinamos iš bendrų (įvairių sričių), muzikos, vaizdo ir klubo narių klausimų.

Dienos nugalėtojų laukia ir saldūs prizai – medus bei gira. Vėliau, žaidimui perkopus pusiaukelę, prasidės kitų etapų kovos: bronzinės, sidabrinės  ir auksinės. Savaime suprantama, kylant į turnyro aukštumas, augs ir prizai. Žaidimo pagrindinis rėmėjas laikrodziai.lt jau geriausiems iš geriausiųjų yra paruošęs ir 2 700 eurų vertės piniginį prizą.

Priminsime, kad „Protų kovos“ kiekvieną pirmadienį vyksta daugelyje miestų. Dar vakare, pasibaigus žaidimui, socialiniame tinkle „Facebook“ paskyroje „Protų kovos“ yra talpinama visa informacija ir nuotraukos.

Kaip šalies mastu seksis mūsų kraštiečiams, kol kas sunku spėlioti. Tarp besivaržančiųjų Šilutėje kol kas lyderiais yra Savivaldybės administracijos komanda „PPS“, jiems įkandin seka komanda „Liberalams kimba“ ir „Šilutė“.

Belaukiant kitų kovų ir žaidimų „Protų kovų“ Šilutėje organizatoriai primena, jog nors žaidimas jau įsibėgėjo, tačiau bet kada gali prisijungti ir daugiau dalyvių su savo komandomis.