Protų mūšyje susikovė seniūnijų legionai

Savivaldos diena sveksnaSavivaldos diena šiemet rajone ir vėl pažymėta originaliai – penktadienį į protų mūšį šios srities barų „artojus“ sukvietė išradingieji Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai.

Tądien Šilutės rajono seniūnijų legionams duris plačiai atvėrė Senovės Romos dokumentų archyvo namai, legionų štabas – tabuliariumas, o seniūnijų „legionai“ su savimi atsinešė stipriausią savo ginklą – puikią nuotaiką ir išsinešė ne mažiau geras emocijas.

Išradingumo pakako ir seniūnijų komandoms, rizikavusioms dalyvauti „Legionų susirėmimuose už vietos savivaldą“: jos žavėjo ir originaliais kostiumais, ir žinių apie savivaldą, teisę, net senovės Romą ir „apie viską“ bagažu.

Dalyvavo 7 seniūnijosSavivaldos diena rusniskiai

Šilutės bibliotekininkės, tądien trumpam virtusios romietėmis, su savivaldos diena pasveikino knygos namuose gausiai susirinkusius seniūnijų atstovus.

„Ši diena primena, kad mes visi, būdami aktyvūs ir pilietiški, drauge dirbdami ir bendradarbiaudami galime nuveikti labai daug.

Išgirskime vieni kitus, ištieskime pagalbos ranką, kartu įgyvendinkime bendruomenei naudingas idėjas, kolegiškai spręskime problemas ir taip kurkime gražesnę mūsų visų ateitį“, – kvietė renginio vedėja Sandra Jablonskienė.

Kautis pasiruošė seniūno Vitalijaus Mockaus vadovaujami „Vainuto vanagai“, tikinę, kad laimėti jiems nėra svarbu, svarbiausia – dalyvauti. Nedelsė ir prie stalų sėdo Birutės Pocevičienės vadovaujamos „Gardamo saulytės“, Katyčių seniūnijos legionas „Katyčių Auxilia“ su Savivaldos diena katyciail.e.p. seniūnu Viktoru Vaitiekovu priešakyje, „Rusnės nėgės“ ir jų kapitonė Dalia Drobnienė, „Saugų malūnai“, kuriuos vedė irgi l.e.p. seniūnas Kęstutis Sadauskas, Šilutės seniūnijos legionas „IMAGO“ su seniūnu Raimondu Steponkumi, „Švėkšnos dvariškiai“ ir jų kapitonė Laura Raugienė.

Gudriausi buvo katytiškiai, nepasitenkinę privaloma tik 4 narių komanda ir atsivežę dar ir vieną „atsarginę“ narę – stubriškę Alytę Stirbienę. Dėl visa ko… „Vis tiek kur nors priekyje būsim“, – smagiai įtikinėjo jie aplinkinius (o gal save).

Kintų, Juknaičių, Usėnų ir Žemaičių Naumiesčio atstovai kautynėse nedalyvavo.

Laimėjo visi

Visgi pats pirmasis į improvizuotas seniūnijų kautynes atvyko „Švėkšnos dvariškių“ atstovas Vaclovas Šernius. Kaip parodė tolesni įvykiai, tas jo žingsnis buvo lemtingas – švėkšniškiai iškovojo I vietą.

Po vieną papildomą balą buvo skirta toms komandoms, kurioms vadovavo tikrieji arba l.e.p. seniūnai, o 2 papildomus taškus už išskirtinę aprangą pelnė „Rusnės nėgės“.

Legionierius sveikinęs rajono meras Vytautas Laurinaitis šmaikštavo, jog senovės Romos imperijos visi legionai buvo pajėgūs, o seniūnijų legionierių kautynės išaiškina pajėgiausias vietos savivaldos komandas.   Savivaldos diena vainutiskiai

Vietos savivaldos įstatymo tikslas, žodžio „valdyti“ reikšmės, kokios yra seniūnų funkcijos, prieš kiek laiko savo istoriją pradėjo skaičiuoti Lietuvos savivaldybės, iš ko gaminama dauguma pinigų banknotų, kuris Lietuvos miestas neturi seniūnijų, kuri įmonė Šilutėje veikia seniausiai, – tokius ir panašius klausimus legionieriams ant galvų it iš gausybės rago pylė bibliotekininkės. Jiems net reikėjo žinoti labiausiai Europoje paplitusią pirmąją senųjų miestų teisės sistemą bei išmanyti į Gineso rekordų knygą įtrauktus rekordus ir atspėti žymiausių Europos moterų politikių kulinarinius sugebėjimus.

Bibliotekininkės neužmiršo paieškoti ir vietinės reikšmės klausimų, pavyzdžiui, kiek arkų turi K.Griniaus tiltas?..

Stebėjusieji mūšį negalės paneigti, kad ne tik senovės Romoje, bet ir mūsų laikų savivaldoje esama pajėgių „legionierių“, kurie tuos klausimus krimto greit ir teisingai.

Kaip ten bebuvę, tądien laimėjo visi, nes visi praturtėjo ir žiniomis, ir geromis emocijomis, visiems užteko ir savivaldybės įsteigtų prizų.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!