Psichiatrijos departamente Švėkšnoje – nauji gydytojai, nauji skyriai ir didesni atlyginimai

psichiatrijos ligonine atidarymasNaujomis spalvomis sušvitusi senutėlė ligoninė, sutvarkyta aplinka, atvykęs gausus būrys naujų medikų, renovuoti senieji ir atidaryti nauji ligoninės skyriai, pagaliau pradėtas ir jau baigiamas jos renovacijos projektas – tokiais darbais gali pasidžiaugti jau 2 metus Klaipėdos jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamentui vadovaujantis Artūras MAŽRIMAS.

Bet ta proga kalbinamas vedėjas nenoriai kalba apie šiuos pasiekimus. Jis mieliau akcentuoja viso kolektyvo darbo svarbą, personalo geranoriškumą bendraujant su ligoniais ir jų artimaisiais, pagalbą, kurios sulaukia iš savo vadovų.

O ligoninės vadovai pastebi, jog sprendimas šį departamentą prijungti prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės buvo gerai apmąstytas ir tinkamas žingsnis, šiandien jau duodantis ekonominius rezultatus.

Žavisi viso personalo atsidavimu

Kai 2010-ųjų birželio 1-ąją tuomet vos prieš porą mėnesių prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės prijungto Švėkšnos psichiatrijos departamento gausiam personalui buvo pristatytas naujasis vedėjas A.Mažrimas, pirmieji jo žodžiai kolektyvui nuskambėjo taip: „Į šią ligoninę atėjau ne griauti, bet kurti, išlaikyti stabilumą“. Šiandien atrodo, kad jam tai pavyko.

Pirmiausia A.Mažrimas prabyla apie žmones, nes pastatų renovacijos ir grožis, anot jo, nublanksta prieš čia dirbančio personalo atsidavimą savo darbui. Jis vardija visą būrį naujų gydytojų – psichiatrų, per tuos 2 metus atėjusių gydyti sielos ligomis sergančių žmonių. Tai Rasa Taraškevičiūtė, Žilvinas Kunigėlis, Renata Tamašauskienė, Naugirdas Keblys, Jolanta Kuprinskienė. Abu pastarieji – N.Keblys ir J.Kuprinskienė – iš karto paskirti skyrių vedėjais.

Ligoninėje pradėjo dirbti ir nauja Medikosocialinių paslaugų ir psichiatrinės reabilitacijos tarnybos vedėja Asta Bukavickienė.
Socialinio darbo magistrantūrą baigusi ir didelę darbo patirtį turinti specialistė kiekvienam pacientui atranda jam priimtiniausias reabilitacijos galimybes.

Didelę vedėjo pagarbą jau pelnė ir daug metų čia dirbantys medikai, skyrių vedėjai: Psichosomatikos ir psichogeriatrijos skyriaus vedėja Liubovė Pranevičienė, Priklausomybės ligų skyriaus vedėjas Valdemaras Marčiulionis, Bendro ūmių būklių skyriaus vedėja Jūratė Marčiulionienė, Mišrių būklių skyriaus vedėja Zita Varkalienė, Ribinių būklių skyriaus vedėja Jelena Feigelson. „Tai be galo profesionalūs medikai, kurie negaili savo jėgų, laiko bei energijos ir visad ieško išeities, kaip padėti, atrodytų, jau į beviltiškiausią situaciją patekusiam žmogui“, – tokią nuomonę susidarė A.Mažrimas.

Lankydamasis skyriuose jis kasdien nuoširdžius padėkos žodžius nori tarti visam čia dirbančiam personalui – slaugytojoms ir sanitarams. Šie žmonės dirba ypač sunkų darbą aptarnaudami psichikos ligomis sergančius žmones, bet daro tai, anot vedėjo, ypač nuoširdžiai ir su meile – taip, tarsi dirbtų ne su svetimais, bet globotų savo artimuosius.

Vedėjas labai vertina šio kolektyvo stabilumą – šioje ligoninėje daug darbuotojų, dirbančių jau po 15, 20 ir dar daugiau metų.

Pavyko pakelti atlyginimus
psichiatrijos ligonine personalas
A.Mažrimas džiaugiasi, kad pernai, nepaisant sunkios visos šalies ekonominės situacijos, pavyko pakelti atlyginimus visam departamento medicinos personalui. Už tai jis yra dėkingas Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausiajam gydytojui Jonui Sąlygai, kurį vadina profesionaliu vadybininku, puikiai valdančiu žmogiškuosius ir finansinius išteklius.

„Kartais man atrodo, jog mūsų vadovo idėjos – lyg neišsemiamas šulinys, todėl man neretai norisi į jį lygiuotis“, – atvirauja departamento vedėjas.

Dažnas svečias Psichiatrijos departamente yra ir sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis. Viceministras, anot vedėjo, jam yra profesionalumo ir žmogiškumo pavyzdys, nes kaskart pasidomi ne tik čia teikiamų paslaugų kokybe ir įvairove, bet ir darbuotojų darbo sąlygomis.

„Mums, čia dirbantiems, matant tokį šiltą ir atvirą ministerijos vadovų bendravimą yra lengva generuoti ir savo idėjas“, – sako A.Mažrimas.

Per pastaruosius metus glaudus bendradarbiavimas susiejo šį departamentą su Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Reabilitacijos katedra, vadovaujama profesorės Ligijos Švedienės. Beje, psichologijos ir teisės studijas baigęs A.Mažrimas irgi yra akademinės bendruomenės atstovas – šiame fakultete jis dėsto sveikatos teisės ir bioetikos discipliną.

Pastarąjį pusmetį į šio mokslo subtilybes jis padėjo gilintis būsimiesiems kineziterapeutams.

Ligoninėje triūsia statybininkai

Per pastaruosius 2 metus Švėkšnos departamente atidarytas naujas Mišrių būklių skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės socialinės globos paslaugos  psichikos ligoniams. Šios paslaugos mokamos, vieno lovadienio kaina su maitinimu ir gydymu yra 65 litai. Bet pacientų ir jų artimųjų tai neatbaido – skyrius jau pilnas. Tokias ilgalaikės socialinės globos paslaugas teikia labai mažai ligoninių, gal todėl pacientų netrūksta ir iš Kauno, Vilniaus, kitų tolimų rajonų. Teikiant šias paslaugas pasirašoma trišalė sutartis tarp rajono savivaldybės, Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir paciento.

Pernai rugpjūčio 1-ąją pasirašyta sutartis su Klaipėdos UAB „Ranga“ ir nuo tada departamente triūsia statybininkai. Jie vykdo projektą „Pastatų ir energetinių sistemų modernizavimas“. Europos Sąjunga projektui skyrė beveik 8 milijonus litų, nemažai lėšų teko pridėti ir Klaipėdos jūrininkų ligoninei.  Projektas jau baigiamas, vedėjas tiki, kad vidurvasarį kolektyvas ir pacientai jau gyvens iš pagrindų atnaujintose patalpose.

„Iš širdies stengiuosi daryti viską, kad gražėtų ligoninės aplinka, išorė ir vidus, kad medikai dirbtų nuoširdžiai, dėmesingai ir pacientams ir jų artimiesiems, kad paslaugos būtų teikiamos profesionaliai“, – taip savo dvejus pirmuosius darbo metus apibūdina vedėjas A.Mažrimas.

psichiatrijos mazrimasPrijungimas buvo sėkmingas žingsnis

SAM viceministras A.Klišonis mano, kad sprendimas buvusią Švėkšnos psichiatrijos ligoninę prijungti prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės pasiteisino. Naudingas jis buvo pirmiausia ekonomine prasme, nes taip taupomos administravimo lėšos, nemažai sutaupoma ir perkant medikamentus, jų įsigyjama palankesnėmis kainomis.

Viceministras prisimena kelerių metų senumo diskusijas, esą mažo miestelio ligoninę prijungus prie didelės įstaigos, pirmoji ilgainiui visai sunyksianti. Anot A.Klišonio, šiandien jis jau gali teigti, jog atsitiko priešingai – per porą metų vietų skaičius Švėkšnos departamente išaugo 50-čia, o gydymo įstaigai šiais laikais tai yra tikrai didelis skaičius.

„Stebėdami įstaigos vadovų darbą iš ekonominės ir vadybinės pusių, matydami departamente teikiamų paslaugų gerėjimą, jau galime tvirtinti, kad ir vadovavimas, ir gydymas čia organizuojamas tinkamai“, – „Šilutės naujienoms“ sakė viceministras.  
  
Kad prijungimas buvo gerai apgalvotas ir sėkmingas medicinos reformos žingsnis, mano ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyr. gydytojas J.Sąlyga. „Taip žymiai sutaupoma valdymo išlaidų, galėjome atsisakyti kai kurių dubliuojančių paslaugų, o medikamentus, medicinos priemones, maisto produktus, skalbimo paslaugas bei kitas prekes pradėjome pirkti centralizuotai.

Esame paskaičiavę, kad per metus gautas daugiau kaip pusantro milijono litų teigiamas finansinis rezultatas. Todėl ir galėjome 2011 metų viduryje medicinos darbuotojams padidinti atlyginimus, iš sutaupytų lėšų departamento viduje atlikti remontą“, – sakė J.Sąlyga.

Vyr. gydytojas džiaugiasi, kad Švėkšnoje dirbantys gydytojai, slaugytojos ir kiti darbuotojai suprato vadovų siekius ir padėjo įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Darbuotojai, anot jo, tai ta bendruomenės dalis, kuriai rūpestis žmonėmis – kasdienis atsakingas darbas, pareiga ir gyvenimo būdas, reikalaujantis pasiaukojimo, žinių, nuolatinių fizinių ir dvasinių pastangų.

J.Sąlyga sako vertinantis ir departamento vedėjo A.Mažrimo sumanų vadybininko darbą ir tikintis, jog atnaujintose patalpose profesionalūs specialistai galės teikti dar kokybiškesnes paslaugas į Švėkšną atvykstantiems pacientams.