Psichologė ir logopedė: „Nelaukite, kol mažos problemos virs didelėmis bėdomis“

psichologesPrieš penkis mėnesius Šilutėje (Lietuvininkų g. 10-6) duris atvėrė privatus psichologo ir logopedo paslaugų kabinetas, kuriame tiek mažus, tiek suaugusius pacientus konsultuoja ir spręsti psichologines bei kalbos sutrikimų problemas padeda medicinos psichologė Rosita Katauskienė ir specialioji pedagogė – logopedė Ieva Baltrimaitė.

„Labai džiaugiamės, kad atsiranda vis daugiau sąmoningų žmonių, kurie kreipiasi pagalbos nelaukdami, kol problemos įsišaknys giliai. Raginame ieškoti pagalbos, kreiptis į specialistus kuo anksčiau, kad mažos problemos ar neatsakyti klausimai netaptų dideliais sunkumais“, – sako jaunos, tačiau nemenką profesinės patirties bagažą sukaupusios specialistės.

Kabinetą įkūrė dviese

Rosita ir Ieva „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad dirbdamos valstybinėse įstaigose pastebėjo, jog žmonėms neužtenka valstybės finansuojamų paslaugų, teikiamų ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigose. Jos abi nuolat pagalvodavo apie privataus kabineto steigimą, o didžiausiu postūmiu žengti lemiamą žingsnį tapo žmonės, vis dažniau ieškantys papildomų paslaugų.

Abejonių visai neliko, kai bendramintės tapo bendradarbėmis vienoje įstaigoje – jos greitai nusprendė, kad atėjo metas steigti privatų kabinetą ir tą jos turi padaryti dviese.

Rosita ir Ieva džiaugiasi, kad jos žvelgia viena linkme, labai mėgsta savo darbą ir nori perduoti savo sukauptą patirtį, vis atnaujinamas žinias kitiems.

„Niekada nenustojame tikėti, kad ir vaikai, ir suaugusieji yra pajėgūs įveikti savo sunkumus. Dažniausiai tai – nelengvas kelias, tačiau mes norime būti palydovės šiame jų kelyje. Dirbdamos su vaikais, kurie turi kalbos sutrikimų, papildome viena kitą, nes tikime, kad šių vaikų sunkumus dažnai lemia ir psichologinis faktorius“, – pasakojo jos.

Savo darbu jos siekia stiprinti bendruomenės psichologinį atsparumą ir psichikos sveikatą, didinti pasitikėjimą savimi, skatinti įsijungti į asmeninio tobulėjimo mokymus, taip pat padėti vaikams įveikti tarimo bei rašymo sunkumus, teikti pagalbą įvairių mokymosi sunkumų turintiems mokiniams, lavinti, tobulinti kalbėjimo įgūdžius.

Nuolat tobulinasiPsichologas ir_logopedas

R.Katauskienė yra kilusi iš Švėkšnos. Baigusi „Saulės“ gimnaziją ji studijavo Vytauto Didžiojo universitete, kur 2010 m. įgijo psichologijos bakalauro laipsnį, o 2013 m. – sveikatos psichologijos magistro laipsnį.

Grįžusi į gimtuosius kraštus ir pradėjusi dirbti pagal įgytą specialybę, Rosita toliau mokosi – nuo 2016 m. vasario mėnesio Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichoterapiją.

Ji taip pat nuolat tobulinasi įvairiuose savo profesijos seminaruose Lietuvoje ir užsienyje. Jos komentarus, atsakymus į skaitytojų klausimus, kaip spręsti tam tikras psichologines problemas, galima rasti DELFI.lt, silutesnaujienos.lt, psichika.eu.

Galbūt kažkam pasirodys, kad psichologo darbas – sunkus, apkraunantis kitų rūpesčiais ir sopuliais, tačiau Rosita sklaido tokias mintis ir sako labai mėgstanti savo darbą, kurį jau dirba septintus metus.

Jos kolegė specialioji pedagogė – logopedė Ieva Baltrimaitė 2012 m. Šiaulių universitete įgijo edukologijos bakalauro laipsnį, jai suteikta specialiojo pedagogo – logopedo kvalifikacija. Ieva taip pat tobulinasi įvairiuose seminaruose ir įgytas žinias stengiasi perduoti mažiesiems savo pacientams bei jų tėveliams.

Taiko sisteminį šeimos konsultavimo modelį

Anot Rositos ir Ievos, žmonės į jas kreipiasi dėl daugelio priežasčių: trūksta pasitikėjimo savimi; išgyvena krizes (netektis, skyrybas); tiesiog kyla įvairūs klausimai apie save, nori geriau pažinti save; vargina ilgai užsitęsusios neigiamos emocijos (nerimas, baimė, kaltė) ir kt.

Tėvai kreipiasi dėl vaikams kylančių amžiaus krizių, mokymosi problemų, emocijų ir elgesio sunkumų, raidos sutrikimų, silpnų bendrų pažintinių gebėjimų, dėl vaikų kalbos raidos, netiksliai tariamų garsų, nepakankamo žodyno, nepakankamų rišliosios kalbos įgūdžių, mikčiojimo.

Kabinete psichologė teikia šias paslaugas: individualią ir grupinę psichologinę pagalbą vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, psichologinę pagalbą šeimoms, tėvams vaikų auklėjimo klausimais. Ji taip pat veda asmeninio augimo, savęs pažinimo mokymus grupėms ir įstaigoms, kvalfikacinius mokymus pedagogams, paskaitas tėvams.

Specialioji pedagogė – logopedė rengia individualius ir grupinius logopedinius užsiėmimus įvairaus amžiaus vaikams, individualias konsultacijas tėvams, kabinete atlieka vaikų kalbos raidos įvertinimą. Pagalbą čia ras ir specialiųjų ugdymo poreikių turintys vaikai.

Savo darbe specialistės taiko sisteminio šeimos konsultavimo modelį, kuomet problemos sprendžiamos sistemingai įtraukiant visus šeimos narius, taip pat kognityvinę ir elgesio terapiją, terapinius žaidimus, atminties, dėmesio, mąstymo procesų lavinimo užsiėmimus, smėlio terapiją.

Beje, smėlio terapija padeda atskleisti vidinį vaikų ir suaugusiųjų pasaulį, lavina smulkiąją motoriką, kuri labai svarbi kalbos ar kalbėjimo sutrikimų turintiems vaikams, vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, taikomi sutrikusių funkcijų lavinimo užsiėmimai.  

  Su specialistėmis galima susisiekti „Facebook“ paskyroje „Psichologo ir logopedo konsultavimo paslaugos Šilutėje“
arba telefonais 8 626 32235 (Rosita), 8 631 39771 (Ieva).