PSPC vadovas – L.Indriuška. Paveldėtas postas?

P6180299Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis pasirašė darbo sutartį su Liutauru Indriuška, laimėjusiu konkursą eiti Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovo pareigas.

L.Indriuška kiek daugiau nei prieš metus buvo priimtas į PSPC eiti viešųjų pirkimų organizatoriaus pareigas. Kai buvusi PSPC vyr. gydytoja Jadvyga Ažukaitienė atsistatydino iš pareigų, nuo birželio mėnesio L.Indriuška laikinai ėjo šios viešosios įstaigos vadovo pareigas.

Naujojoje darbo sutartyje numatyta, kad L.Indriuška vadovo pareigas pradės eiti nuo gruodžio 9 dienos. PSPC vadovo kadencijos trukmė – 5-eri metai.

Opozicijos lyderis, rajono politikas Virgilijus Pozingis sako apie naujojo PSPC vadovo paskyrimą sužinojęs tik iš žiniasklaidos. Naujojo Savivaldybės sveikatos įstaigos vadovo parinkimą jis pavadino neskaidriu, panašiu į partinių postų dalybas.

Pasak V.Pozingio, ankstesnė PSPC vadovė J.Ažukaitienė, dabar į postą paskirtasis L.Indriuška ir jo darbo sutartį pasirašęs Savivaldybės administracijos direktorius R.Ambrozaitis yra vienos partijos nariai – liberalsąjūdiečiai.

V.Pozingis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad dar nepaskelbus konkurso minėtoms pareigoms eiti Kontrolės komitete administracijos direktoriui R.Ambrozaičiui buvo pateiktos pastabos, jog konkurso sąlygose yra nuostatų, „pritemptų“ L.Indriuškos sėkmei.

Pasak V.Pozingio, R.Ambrozaitis taip ir nepasirūpino, kad konkurso sąlygose būtų įrašyta, jog pretendentas į PSPC vadovus turi turėti medicininį išsilavinimą, be to, skelbti konkursą buvo delsiama mažiausiai pusmetį – galima spėti, kad laukta, kol L.Indriuškos darbo stažas medicinos įstaigoje pasieks 1-erius metus. Toks terminas pretendentui į sveikatos priežiūros įstaigos vadovus numatytas įstatymais.

V.Pozingis sakė, kad artimiausiame Kontrolės komitete pašys R.Ambrozaitį pasiaiškinti dėl PSPC vadovo parinkimo aplinkybių ir argumentuoti, ar nebuvo pažeisti įstatymai.