Puošmeną iš miško galima ir nusipirkti, ir gauti dovanų

EGLUTES 1Tie, kas neįsivaizduoja Kalėdų be mišku kvepiančio namų akcento, norimo dydžio žaliaskarę gali nusipirkti arba gauti nemokamai iš prekybininkų ar miškininkų.

„Šilutės prekyba“ jau sulaukė pirmosios kalėdinių eglučių partijos ir jau dabar jomis prekiauja Lietuvininkų gatvėje, šalia parduotuvės „Prekės jūsų būstui“.

O Šilutės miškininkai gruodžio 21 dieną Šilutėje, 14 val. prie Kultūros ir pramogų centro, visiems norintiems dovanos eglių šakeles, taip prisidėdami prie visoje šalyje vykdomos akcijos „Parsinešk Kalėdas į namus“.

Ypač pirko dirbtines eglutes

UAB „Šilutės prekyba“ vadovai planuoja parduoti apie 400 eglučių (panašų kiekį pardavė ir pernai). Jei pritrūks, prekybininkai atveš daugiau.

Eglučių kainos nesikeičia jau daug metų, ir šiemet miškininkai ir prekybininkai jų nebrangins. Bus galima išsirinkti žaliaskarių nuo pusės iki 10 metrų aukščio, jų kainos svyruos nuo 5 iki 55 litų. Šakų, kaip ir kasmet, bus galima gauti nemokamai.

Didelio pirkimo ažiotažo, pasak prekybininkų, nėra, nes eglutėmis jau daug metų prekiauja ir privačių miškų savininkai.

Bendrovės direktorius Egidijus Kuzminskas pastebėjo, kad šiemet pirkėjai ypač pirko dirbtines eglutes. Šiemet tokių kalėdinių puošmenų buvo užsakyta kiek ir ankstesniais metais ir kasmet jų parduotuvėse dar likdavo. Bet šiuo metu dirbtinių eglučių parduotuvėse jau nebėra, jų, anot E.Kuzminsko, nebeturi ir tiekėjai.

Miškininkai pratina nekirsti eglučių
EGLUTES
Visų laukiamoms metų pabaigos šventėms beldžiantis į duris Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir visos šalies miškų urėdijos rengia akciją „Parsinešk Kalėdas į namus“, kurios metu planuoja išdalinti žmonėms daugiau nei šimtą tūkstančių eglių šakų.

Šilutės miškų urėdas Stepas Bairašauskas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad mieste nemokamas kalėdinių eglių šakas urėdija dalina jau daugiau kaip 20 metų.

Kitos urėdijos tokią akciją pradėjo rengti prieš trejus metus, na o šiemet ji įgauna masinį reiškinį, nes centrinėse aikštėse, prie papuoštų miestų eglių, nemokamos eglučių šakos vienu metu bus dalinamos visos Lietuvos didžiuosiuose miestuose ir miesteliuose.

„Šios akcijos sumanymas daugiatikslis. Ir žmogui ekonominė nauda, kada jis eglės šaką gauna nemokamai, ir miškas yra saugomas, reikia mažiau eglių kirsti. Jeigu namai nedideli, kad jie kvepėtų mišku, eglute, užtenka ir eglės šakos.

Urėdas pasakojo, kad miškininkai visuomet prie tų vietų, kur pardavinėjamos tikros eglutės, atveždavo bent po kelias sunkiasvores mašinas eglių šakų. Kai akcija pradėta vykdyti Lietuvos mastu ir apie ją pasklido garsas, daugiau žmonių susimąstė, ar jiems iš tikrųjų reikia visos eglutės.

Ateityje urėdija vėl planuoja atgaivinti jau gyvavusią tradiciją ir pasisodinti naujamečių eglučių plantaciją, kad prekybai tiekiamos eglutės būtų kertamos iš ten.

Kvepiančias eglių šakas miškininkai trečiadienį dalins iki pat vakaro, tad parsinešti į namus dalelę kvepiančių Kalėdų šilutiškiai galės ir po darbų. Eglės šakų užteks visiems, nes urėdija bus paruošusi atvežti ne vieną sunkvežimį.