„Pušelės“ mažieji globoja miško gyventojus

pusele sere zverelius valgoVaikų lopšelio – darželio „Pušelė“ bendruomenė jau keletą metų rengia akciją „Padėkime iškęsti baltąjį badą paukšteliams ir žvėreliams“. Vaikai daug sužino apie gyvūnų gyvenimą šaltuoju laiku, mokosi juos globoti.

Kasdienis mūsų rūpestis – palesinti paukštelius. Kiekviena grupė turi prie palangės pritvirtintas lesyklėles, o darželio kieme įrengtas didžiulis paukščių stalas. Paukšteliams beriame kruopų, saulėgrąžų, duonos trupinių, ant medžių šakų pakabiname šviežių lašinukų. Atsidėkos jie vasarą savo gražiomis giesmelėmis.

„Čiauškučių“ ir „Žiniukų“ grupių vaikai, tėveliai ir šiemet nepamiršo žvėrelių, parūpino gardumynų miško gyventojams. Atvykę autobusu į Saugų mišką susitiko su girininku E.Dvyliu. Jis mus palydėjo iki miškininkų ir medžiotojų įrengtos žvėrių šėryklos, papasakojo, kokių čia žvėrelių esama, kaip sunku jiems žiemą, kaip atpažinti jų pėdsakus sniege. Dėkojame girininkui už nuoširdų bendravimą.

Sudėję į šėryklą visas lauktuves – daržoves, duonos gabalėlius, grūdus, obuolius, kruopas – suradome puikią miško aikštelę, kurioje atsigėrėme karštos arbatos, pasivaišinome, pabėgiojome po mišką.

Siekiame, kad vaikai gamtoje atrastų ką nors nauja, kad širdelėse užtektų meilės ir paukšteliui ir žvėreliui, ir šalia esančiam draugui.