Pusšimtį metų naujo kelio laukiantys mingiškiai namo vis dar plaukia…

Štai tokiais įspūdingais vaizdais iš kelionių namo dalijasi Mingės kaimo seniūnaitis Jurgis Gečas.

Štai taip matuodamas vandens ant kelio gylį vis dar namo keliauja Mingės kaimo seniūnaitis J. Gečas ir kiti mingiškiai.

Žvyrkelis Povilai – Minija – tai kelias, kuriuo ir jam, ir kitiems garbingai Lietuvos Venecija tituluojamo kaimo gyventojams, čia įrengtų kaimo turizmo sodybų šeimininkams, tenka pasiekti namus. Tik, deja, pastaruosius vasaromis mingiškiai pasiekia per dulkių debesis, o pavasariais – įveikę neišbrendamus vandenis.

Namo plaukia 65 metus

UAB „Kavesta“ jau pradėjo ruošti aikšteles savo technikai ir kelio rekonstrukcijos
medžiagoms.

Šiemet (kaip ir ne vienerius metus atgal) iki pavasario dar buvo toli gražu, kai kelią į Mingę paskandino potvynio vandenys. Ir jau kelintas mėnuo vandens gylis šiame kelyje viršija visus kitus apsemtus rajono kelius – nuolat svyruoja virš pusmetrio, o daug dienų ir iki 80 cm gylio siekė.

Praėjusią savaitę J. Gečas ir vėl pasidalijo savo kelionės namo vaizdais – nufilmavo, kaip jo „Nissan Patrol“ plaukia vandeniu, o aplink tyvuliuoja „jūra“… „Ir kaip jis supranta, kur tas kelias, kaip nuo jo nenuvažiuoja?..“ – svarstėme žiūrėdami filmuotą medžiagą.

„Tai tik su tuo „patruliu“ ir išvažiuoju“, – smagiai juokiasi optimizmo vis neprarandantis mingiškis. Ir čia pat patikslina, kad jam tuoj 65-eri, tai tiek metų ir plaukia į savo namelius…

Šiuo metu, anot Jurgio, jau gerai – vandens jau tik apie pusę metro giliausiose vietose belikę, per savaitę po 10 – 15 centimetrų jis slūgsta. „Gal slūgtų ir sparčiau, jei vandenį iš pievų į Kniaupo įlanką pumpuotų ne vienas, o visi trys siurbliai, bet du iš jų neveikia“, – sako Jurgis.

Gaila jam tik vieno – kad žvejai tiek mėnesių į savo pamėgtas vietas mūsų krašte atvažiuoti negali. Dabar jie tik į kitą Minijos pusę važiuoja.

Nėra nė 6 km

Mingės kaimas – ten, tolumoje…

Tiesa, čia pat mingiškis priduria jau ir vėl viltimi gyvenantis, mat UAB „Kavesta“, laimėjusi apie 3 milijonų eurų vertės konkursą, ties Bložių kaimu jau ir aikšteles technikai, ir statybinėms medžiagoms rengia, kelio rekonstrukcijai ruošiasi.

„Bet kad toji rekonstrukcija ir asfaltas jau mažiausiai antrą dešimtį metų žadami“, – tikslinamės savo atmintyje nusėdusias žinias. Pagaliau, ir „ne kažką“ tas žvyrkelis – net pilnų 6 km nesiekia?

Tiesa ta, kad kelininkai oficialiai teigia tokius darbus galintys pradėti tik nuo kovo 15 dienos. Iki tol kelių statybos darbai būtų betiksliai – įšalas ir polaidžio vandenys greit atliktų savo juodą darbą. Tik toji kovo 15-oji – štai jau šiandien, ir visai nepanašu, kad kelio statybas būtų galima pradėti. Vadinasi ir užbaigimas, numatytas šių metų lapkričio pabaigoje, vargu, ar įvyks.

Rajono savivaldybė jau daug metų apie šio kelio būklę informuoja šalies institucijas ir vienas kitą vis keičiančius Seimo narius, bet iki šiol tas reikalas nejudėjo nė per nago juodymą. Ūkio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Oželis primena, kad kelias Povilai – Minija – valstybinės reikšmės, todėl jo tvarkymas – ne Savivaldybės, o Automobilių kelių direkcijos reikalas. Savivaldybė jo remontų ir neprižiūrės, nebent tarpininku pabus, jeigu būtų gauta kažkokių gyventojų prašymų dėl papildomos infrastruktūros įrengimo.

Visgi taško jo istorijoje gal dar nedėkime ir šiemet?..