Pyragų dieną – parama ir trynukių šeimai, ir „Išsipildymo akcijai“, ir „Unicef“ organizacijai

pyragu diena trynukesPenktadienį ryte daugelis šilutiškių į darbovietes skubėjo nešini namuose keptais pyragais. Jau tapo tradicija, kad lapkričio 6-oji dideliuose ir mažuose miestuose minima kaip Pyragų diena. Ši TV3 televizijos inicijuota akcija kviečia gyventojus susiburti kilniam tikslui – kepti pyragus, pyragų gabalėlius už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai 2015“.

„Smagu daryti gerus darbus“, – sakė „Šilutės šilumos tinklų“ atstovės Birutė Ačienė ir Dalia Mačiulaitienė, nuvežusios kolegų paaukotus „pyragų pinigėlius“ Gardame gyvenančiai Rapalavičių šeimai, auginančiai šiemet sausį gimusias trynukes dukreles ir vyresnę jų sesutę.

Moterys pabrėžė, kad „Šilumos tinklų“ kolektyvas tiesiog norėjo parodyti pavyzdį, kad kitąmet prie Pyragų dienos iniciatyvos prisijungtų ir daugiau mūsų rajono žmonių.

Šiemet šioje akcijoje dalyvavo įvairios mūsų rajono mokyklos, įstaigos.

Aukojo iš visos širdies

Iškepę daugiau nei 11 pyragų rūšių, šilumos tiekėjai pirko vieni iš kitų pyragus, o surinktus kelis šimtus eurų nuvežė Agnės irpyragu diena pirma gimnazija Ramūno Rapalavičių šeimai ir jų dukrelėms.

„Trynukių šeimai trūksta dėmesio“, – sakė Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, kuris „Šilutės šilumos tinklų“ kolektyvui ir pasiūlė aplankyti šią šeimą.

Jis pasakojo, kad nebaigtas spręsti daugiavaikės šeimos būsto pakeitimo klausimas – jie tebegyvena vieno kambario bute Gardame. Gimus trynukėms, šeimai buvo pasiūlytas socialinis būstas Žemaičių Naumiestyje, bet jiems netiko, nes buvo toli nuo Gardamo.

Šiuo metu Rapalavičių šeima ruošiasi pirkti sodybą netoli dabartinės gyvenamosios vietos.

„Visi žinom, kad lapkričio 6-oji yra Pyragų diena. Mūsų kolektyvo moterys pradėjo galvoti, kad reikia prisijungti prie šios iniciatyvos, kadangi tądien visa Lietuva kepa pyragus“,- sakė B.Ačienė. Penktadienį net 11 įmonėje dirbančių moterų sunešė savo keptus pyragus, kai kurios – net kelių rūšių.

„Vienai ne taip išėjo, kaip norėjo, kita išvis nemokėjo kepti, bet vis tiek iškepė. Visi pyragai buvo labai skanūs“, – šypsojosi D.Mačiulaitienė.

pyragu diena trynukiu mamaVisi įmonės kolektyvo nariai noriai įsijungė į šią akciją – valgė bei pirko pyragus vieni iš kitų. Iš pradžių surinktą sumą jie galvojo paaukoti sergantiems vaikams, bet vėliau nusprendė, kad reikia rasti gerą tvarkingą šeimą, nes, anot B.Ačienės, smagiau, kai pinigai neišeina iš rajono.

„Su Socialinės paramos skyriaus pagalba radome jus. Tai nėra daug, bet tai yra iš visos širdies, žinant, kad jūs panaudosite geriems tikslams“, – trynukių mamai įteikdama surinktus pinigus sakė B.Ačienė.

Trynukes mamai auginti nesunku

Trynukėms Liucijai, Olivijai ir Patricijai ketvirtadienį suėjo 10 mėnesių. Patricija ir Olivija yra panašesnės, o Liucija šiek tiek skiriasi nuo sesių. Bet mama jas nesunkiai visas atskiria.

„Jos ramios ir daug dėmesio nereikalauja“, – apie dukreles pasakojo A.Rapalavičienė. Mergaitės išmiega visą naktį, užmiega pačios, mamai nereikia jų sūpuoti. Trynukės turi po penkis dantukus, kurie visoms išdygo panašiu laiku ir tose pačiose vietuose, valgo jos kartu, pasodintos viena šalia kitos. Daug šeimai kainuoja sauskelnės – per dieną jų sunaudoja apie 20.

22 metų Agnė džiaugasi ramiomis dukrelėmis ir paklausta, ar atranda laiko sau, atsako, kad nereikia to laisvalaikio, nes jai visai nesunku, auginti dukreles padeda vyras Ramūnas ir netoliese gyvenantys uošviai.

„Kada norim, kiek norim išvažiuojam, tereikia anytos paprašyti, ir ji mielai ateina anūkes pažiūrėti“, – sakė ji.
Prižiūrėti seses mamai padeda ir vyresnėlė 5-erių metų Emilija, kai reikia atsiliepia telefonu ar paduoda čiulptukus.

Prisijungė ir mokyklos

Prie Pyragų dienos iniciatyvos prisidėjo ir Vainuto gimnazijos bendruomenė. Lapkričio 6-ąją dieną mokiniai atsinešė savo pyragu diena vainutaskeptus pyragus, kuriuos pardavinėjo gimnazijos mokiniams, mokytojams ir kitiems darbuotojams.

„Pyragų dieną nustebino ne tik pyragų įvairovė, tačiau ir gera nuotaika bei plačios dalyvių šypsenos. Tai puikus renginys, skatinantis atsakingumą ir pagalbos jausmą, todėl tikimasi, kad „Pyragų diena“ mūsų gimnazijoje taps kasmetine tradicija.

Akcijos metu buvo surinkta 167,85 Eur, kurie paaukoti „Išsipildymo akcijai 2015“, – informavo Vainuto gimnazijos II g. klasės mokinė Giedrė Keserauskaitė.

Šilutės pirmosios gimnazijos 2 klasių gimnazistai taip pat prisijungė prie visoje Lietuvoje vykstančios socialinės akcijos „Pyragų diena“. Mokykloje akciją, kaip ir praėjusiais metais, inicijavo mokytoja Natalija Mulerova.

Šiemet buvo nuspręsta surinktus pinigus skirti pasaulinei „Unicef“ labdaros organizacijai, gelbėjančiai vaikus visame pasaulyje. Mokiniai piešė plakatus, kviečiančius aukoti vaikams, aktų salėje atsidarė simbolinė kavinė, kurioje mokinius ir mokytojus, nusipirkusius pyragų, nemokamai vaišino kava ir arbata.

Šiais metais mokiniai, kartu su savo tėveliais iškepė apie 50 įvairių pyragų, keksiukų ir net tortų. Pardavus pyragus, buvo surinkta 130 eurų, kurie tą pačią dieną buvo pervesti „Unicef“ organizacijai. Mokiniai džiaugėsi, kad šiemet socialinėje akcijoje buvo daugiau ir pyragų, ir jų pirkėjų. Mokiniai mano, jog tokios akcijos yra reikalingos, nes jos moko visus susivienyti dėl bendro kilnaus tikslo, moko dalintis tuo, ką mes turime.