R.Ambrozaitis – liberalsąjūdiečių pretendentas į mero postą

LIBERALSAJUDIECIAIJau greit galėsime sakyti, kad pretendentų į savivaldybės mero postą per artėjančius rinkimus (jie vyks 2015 m. kovo 1 dieną) – kaip grybų po šilto lietaus. Antradienį Šilutės liberalsąjūdiečiai visuotiniame susirinkime nusprendė, kad jų kandidatas į merus bus Raimundas Ambrozaitis, dabar einantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Dar visai neseniai mūsų krašto liberalsąjūdiečiai visuomenės aptarimui į mero pareigas buvo pasiūlę tris savo pretendentus – verslininką, rajono politiką Edvardą Vitkauską, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją, Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininką R.Ambrozaitį ir, galima sakyti, savo partijos „politikos sunkiasvorį“ – Audrių Endziną, dvi kadencijas ėjusį Lietuvos Respublikos Seimo nario pareigas.

Palinkėjo sėkmės

Visuotiniame susirinkime dalyvavo apie 40 skyriaus narių. Prasidėjus diskusijoms apie kandidatą į mero postą, iš minėtų trijų kandidatų du atsisakė dalyvauti rinkimuose – E.Vitkauskas ir A.Endzinas. Jie, linkėdami sėkmės R.Ambrozaičiui, sakė, kad šiuo metu jį lydi politinės karjeros sėkmė, kad jis turi didžiausią žmonių pasitikėjimą.

Be kita ko, E.Vitkauskas sakė, kad būti meru nėra jo didžiausia siekiamybė, nes jis vadovauja verslo įmonei ir privalo daug dėmesio skirti įmonės perspektyvai.

A.Endzinas sakė, kad baigęs kadenciją Seime jau porą metų yra tarsi politiko atostogose, todėl po atostogų nenorėtų siekti aukščiausio savivaldybės posto.  A.Endzinas mano, kad jam garbingiausia būtų pradėti viską iš pradžių: pakovoti dėl Savivaldybės tarybos nario mandato ir, jei rinkėjai pasitikės juo, Taryboje atiduoti tai, ką žino ir sugeba.

Atsirado konkurentas

Nors stipriausi konkurentai atsisakė partijos vardu pretenduoti į mero postą, R.Ambrozaitis nebuvo rinkimuose vienintelis pretendentas. Diskusijų metu dėl demokratijos į mero postą buvo pasiūlytas dar vienas liberalsąjūdietis – Šilutės PSPC vadovas Liutauras Indriuška. Pastarasis kovos neatsisakė.

Suskaičiavus slapto balsavimo rezultatus, paaiškėjo, kad už R.Ambrozaitį balsavo 70 proc. partijos narių, o už L.Indriušką – 30 proc.

Liberalsąjūdiečiai patikėjo R.Ambrozaičiui būti ir rinkimų į Savivaldybės tarybą vedliu, t.y. įrašė pirmuoju savivaldos rinkimų Liberalų sąjūdžio sąraše.