R.Puodžiuvienė – pirmoji „Sidabrinės nendrės“ premiją gaunanti choreografė

puodziuviene rezginele„Sidabrinės nendrės“ premijos skyrimo komisija, posėdžiavusi trečiadienį, nusprendė, jog šiemet ši prestižinė rajono premija turi būti įteikta ilgametei choreografei Reginai Puodžiuvienei.

Iškilus apdovanojimas bus įteiktas minint Kovo 11-ąją.

Choreografė R. Puodžiuvienė savo ypatinga veikla ir darbu išgarsino Pamario krašto kultūrą Lietuvoje ir už jos ribų, jos  vadovaujami kolektyvai pasiekė ženklių laimėjimų, subūrė jaunus žmones ir skatino jų bendruomenišką ugdymąsi.

Kandidatę apdovanojimui pristačiusios institucijos – Šilutės kultūros ir pramogų centras bei Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka – Reginos Puodžiuvienės veiklą apibūdina originaliai: „už ovacijų slepiasi sunkus, reikalaujantis ištvermės, entuziazmo, pasiaukojimo ir pasiryžimo, meilės žmogui ir menui kolektyvo vadovės R.Puodžiuvienės darbas“.

Akcentuojama, jog R.Puodžiuvienė daugiau nei 38 metus vadovavo vienam gausiausių ir ryškiausių Šilutės tautinių dainų ir šokių kolektyvui „Rezginėlė“. Šis kolektyvas buvo tapęs savotišku miesto simboliu, žinomu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

R.Puodžiuvienė kūrė ir puoselėjo kolektyvo veiklą, pildė repertuarą naujais šokiais. Po kiek laiko susikūrė vokalinė ir kaimo kapelos. „Rezginėlė“ buvo nuolat kviečiama koncertuoti ne tik įvairiuose Lietuvos miestuose, bet ir užsienyje – Rusijos Kaliningrado srityje, Lenkijoje, Rytų Vokietijoje, Bulgarijoje, Čekoslovakijoje, Latvijoje, Estijoje ir kitose šalyse.

Nuo 1970 m. Šilutės šokėjai nuolat dalyvavo Dainų ir šokių šventėse, konkursuose, apžiūrose bei sulaukdavo garsių plojimų ir pagyrų. 1979 m. „Rezginėlei“ buvo suteikta teisė dalyvauti VH TSRS tautų vasaros spartakiadoje, 1980 m. – XXII Olimpinių žaidynių Maskvoje atidarymo ceremonijoje.

„Rezginėlė“ dažnai buvo lyginama su ypač garsiu „Lietuvos“ ansambliu. Kolektyvo veikla nutrūko po Šilutės rajone vykusios kultūros reformos.

Nuo 1993 m. R.Puodžiuvienė dirba šokių mokytoja Šilutės Žibų pradinėje mokykloje ir toliau tęsia savo choreografinę veiklą su mokykloje įkurtu pradinių klasių šokių kolektyvu „Žiburėlis“. Choreografė skiepija vaikams meilę šokiui, lietuviškoms tradicijoms, moko atsakomybės. Vadovė visuomet stengiasi, kad vaikai pasiektų ir pamatytų kuo daugiau. „Žiburėlio“ šokėjai jau yra laimėję pirmojo laipsnio diplomą Tautinių šokių konkurse, pirmąją vietą Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių, ansamblių, studijų konkurse „Aguonėlė 2012“.

2007 metais R.Puodžiuvienės darbas buvo įvertintas mėgėjų meno kolektyvų vadovams skirta „Aukso paukštės“ premija.
Džiugina, jog R.Puodžiuvienės mažieji šokėjai palikę mokyklą šokio nepamiršta: lanko kitus užsiėmimus, vėliau šoka studentų kolektyvuose taip ir toliau garsindami Pamario krašto kultūrą.

Įvertinę choreografės nuopelnus, premijos skyrimo komisijos nariai nusprendė šiemet ją paskelbti „Sidabrinės nendrės“ premijos laureate.

Nuo 1995-ųjų teikiama premija jau buvo įvertinti daugelio profesijų šilutiškių nuopelnai Šilutės kraštui. Ja buvo apdovanoti menininkai, pedagogai, istorikai, kultūros barų artojai, sportininkai. R.Puodžiuvienė bus pirmoji šią premiją gavusi choreografė.