R.Žemaitaitis apibrėžė piktžoles

Varnalėša. / infomed.lt nuotr.Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio organizuojamuose susitikimuose su rinkėjais dažniausiai lankosi kaimiškų vietovių gyventojai, kurių iškilusių problemų spektras labai platus.

Neretai pasitaikanti problema – netvarkingi kaimynai, kurie neprižiūri savo kiemų, laukų ir pievų, taip darydami žalą ir aplinkiniams.

Šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose numatyta, jog asmenys, kurie nesiima kovos priemonių su piktžolėmis, augalų kenkėjais ir ligomis, yra traukiami administracinėn atsakomybėn.

Tačiau skirti numatytą nuobaudą nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

„Diskutavome su kelių seniūnijų seniūnais šiuo klausimu. Paklausti, ar jie skiria įspėjimus netvarkingiems gyventojams, kurie nenaikina piktžolių savo valdose, seniūnai tik gūžčiojo pečiais. Jie aiškino, jog nuvykus sudrausminti gyventoją, pastarasis atsisako prisiimti atsakomybę, nes juk niekur nėra įtvirtinta, kurie augalai laikomi piktžolėmis. Tad ir seniūnai bei kiti atsakingi pareigūnai neturi ką pažeidėjams atsakyti, nes negali įrodyti, kad, tarkim, varnalėša tikrai yra piktžolė”, – komentavo Seimo narys R. Žemaitaitis.

Jog būtų panaikinta ši spraga ir atsakingi pareigūnai turėtų pagrindą skirti administracines nuobaudas netvarkingiems kiemų, laukų ir pievų šeimininkams, parlamentaras užregistravo įstatymo projektą, kuriuo apibrėžė piktžolės sąvoką.

Jei tokiam projektui pritars Seimas, įstatymiškai bus įtvirtinta, jog piktžolėmis laikoma visa augmenija, išskyrus vaiskrūmius, vaismedžius, dekoratyvinius krūmus bei augalus, kurių stiebas nežūna vegetacijos periodu.

Šie augalai turės būti nupjauti ir sukompostuoti iki kiekvienų metų rugsėjo 15 d., neatsižvelgiant į tai, ar tai vaistams, ar grožiui auginami, ar savaime augantys augalai, būdingi konkretaus krašto ekosistemai.