R.Žemaitaitis Seime prakalbo Rusijos žodžiais

ZEMAITAITISLietuvos parlamentas priėmė rezoliuciją, kuria išreiškė paramą Rusijos užpultos Ukrainos suverenitetui, nepriklausomybei ir teritorijos vientisumui.

Tačiau Seime atsirado vienas politikas – „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas, Ekonomikos komiteto pirmininkas, mūsų kraštietis Remigijus Žemaitaitis, kuris, daugumos Seimo narių nuomone, nutarė pataikauti Rusijos politikai.

R.Žemaitaitis pasiūlė iš rezoliucijos išbraukti žodžius, kad Lietuvos Seimas nepripažįsta referendumo dėl Krymo atsiskyrimo nuo Ukrainos. Jis taip pat siūlo, kad į valdžios formavimą Ukrainoje būtų įtraukti ir prorusiškų jėgų atstovai, kaip opozicija buvo sutarusi su buvusiu prezidentu Viktoru Janukovyčiumi prieš jam pabėgant iš šalies.

R.Žemaitaitis, kaip ir Rusijos politikai, ragina pradėti tyrimą, kas šaudė žmones Kijeve. Taip bandoma mesti šešėlį ant opozicijos, kad Maidane „savi šaudė į savus”.

Tokius R.Žemaitaičio pasiūlymus kai kurie Seimo nariai įvertino šūkiais „gėda“. Konservatorė Rasa Juknevičienė tai komentavo kaip bandymą grąžinti V.Janukovyčių į Krymą.

Daugiau skaitykite čia.