R. Žemaitaitis Šilutėje: „Ne visi Seimo nariai baubai, o lietuviams trūksta pilietiškumo“

 

Zemaitaitis 2Viešųjų pirkimų ir STT skandalai, rinkliava už buitines atliekas, emigracija, gimstamumo didinimas, dvigubos pilietybės suteikimas, Jokulių gyvenvietės paženklinimas – šie ir kiti klausimai rūpėjo šilutiškiams, atėjusiems į susitikimą su LR Seimo pirmininko pavaduotoju, kraštiečiu Remigijumi Žemaitaičiu.

Anot politiko, išrinktiems Seimo nariams yra svarbu laikas nuo laiko atvažiuoti į rajonus ir išgirsti ką kalba vietiniai žmonės, padiskutuoti su jais. Tokių susitikimų metu gaunama daug vertingos informacijos. Kita problema, kad žmonės yra praradę pasitikėjimą politikais, neina į rinkimus, galvodami, kad visi jie – vienodi.

R. Žemaitaitis piktinosi ir tuo, kad viešojoje erdvėje plačiai aptarinėjami politikų skandalai, jo žodžiais sakant, „visokios birutės, monikos, kailiniai“, tačiau pamirštami svarbūs dalykai politikoje, kaip pensijų ar mokesčių reformos.
Charizmatiškasis politikas kalbėjo paprastai ir aiškiai, savo kalbą iliustruodamas spalvingais pavyzdžiais iš savo ar visuomenės gyvenimo.

Dalis šilutiškių galbūt tikėjosi išgirsti, kad R. Žemaitaitis Šilutėje paskelbs, jog kandidatuos Prezidento rinkimuose, tačiau kandidatu jo, kaip ir kito partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovo šiemetiniuose rinkimuose nepamatysime.

Pamirštami svarbūs dalykai

Prieš atvykdamas į susitikimą Šilutės bibliotekoje, R. Žemaitaitis lankėsi Šilutės ligoninėje, kur susitiko su gydytojais, aptarė svarbiausias medikų aktualijas.

Kartu su LR Seimo pirmininko pavaduotoju į Šilutę turėjo atvykti jo kolegos Vytautas Kamblevičius ir Kęstutis Bartkevičius. Tačiau jie pasiliko Klaipėdoje, kur dieną prieš tai turėjo debatus, taigi antradienį pasiliko pratęsti diskusijų, svarbių uostamiesčio gyventojams.

R. Žemaitaitis sakė, kad stengiasi kartą per pusmetį aplankyti rajonus, juose ne mažiau 3-4 institucijas, susitikti su gyventojais ir pasišnekėti kas naujo, kuo žmonės gyvena. Anot politiko, lankyti rinkėjus turėtų būti kiekvieno vienmandatėse apygardose išrinkto Seimo nario pareiga.

„Noriu pamėginti paaiškinti, kad nesame mes Seime tokie baubai ir blogi, kaip nupiešia spauda. Baisumą parodo tam tikru momentu nufilmuota vizualiai pateikta medžiaga. Kaip ir pas jus, taip ir pas mus yra asmeninių ginčų, asmeninių santykių aiškinimasis, nesusipratimų“, – apie darbą Seime kalbėjo svečias.

Jis piktinosi, kad neretai Seimo gyvenime narstomas politikų asmeninis gyvenimas, meilės romanai, tačiau pamirštami svarbūs, esminiai dalykai, kaip pensijų ar mokesčių reformos.

Kaip pavyzdį jis pateikė pensijų reformą, kuri įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 dienos. Politikui pačiam prie jos teko darbuotis beveik 4 metus, kad sukurti Lietuvoje sistemą, kad daugiau žmonių dalyvautų pensijų kaupime ir būtų socialiai drausti. Anot R. Žemaitaičio, yra problema, kad žmonės, kurie išeina į pensiją neturi stažo arba draudiminių įmokų. Taip, anot jo, yra todėl, kad paskelbus Nepriklausomybę, griuvus įmonėms ar gamykloms, 15 metų žmonės oficialiai niekur nedirbo: kažkas dirbo nelegaliai, kažkas pagal verslo liudijimus, dar kiti pagal patentus ar ūkiuose. Tuo metu nebuvo mokami mokesčiai. Šiuo metu padėtis šiek tiek gerėja. Pavyzdžiui dabar dirbantis pagal verslo liudijimą, gali gauti nedarbingumo pažymėjimą.

Mokesčių reforma, anot politiko, nėra nei bloga, nei gera, bet ją reikėjo daryti, kad pinigų būtų galima atrasti kitoms reikmėms, kaip vaiko pinigų didinimui.Zemaitaitis

Komentuodamas Vaiko teisių apsaugos įstatymą, politikas sakė, kas jis nėra blogas, tačiau pareigūnai, kurie jį įgyvendina, perlenkia lazdą.

Trūksta piliečių aktyvumo

Anot R. Žemaitaičio, dažnai įvairūs nesusipratimai tarp gyventojų ir valdžios kyla todėl, kad trūktsa susitikimų ir pasikalbėjimų. Seimo nariai turėtų kas ketvirtį aplankyti rinkėjus, nes kai bendrauji žmonėmis, gauni daug informacijos, kurios trūksta.

Kartu egzistuoja problema, kad žmonės nėra pilietiški, neina į rinkimus. Neretai politikui tenka girdėti, kad „visi ten Seime vienodi“.

„Kaip drįsta žmonės kažką sakyti, jeigu jie nesugeba ateiti į rinkimus. Kai ateisit balsuoti 80 procentų, išsirinksite kitus. Nuo to reikia ir pradėti, kad visi turime dalyvauti rinkimuose, prisiimdami atsakomybę už savo rajoną, kraštą ir valstybę“, – kalbėjo politikas.

Anot jo, bandymas sakyti, kad valstybėje nieko negalima keisti, yra absurdiškas. Jis pateikia Baltijos kelio pavyzdį, kurio dalyviai kažkodėl turėjo valios, noro, galimybių susikibti už rankų.

Kalbėdamas apie Sausio 13-ąją, politikas sakė, kad mes turėtume džiaugtis, didžiuotis, o ne žvakes ant langų deginti. Kartu jis paklausė, kiek šiandien važiuotų prie Parlamento ginti Valstybę? Juk daugelis šiandien numotų į tai ranka…

Gaila kraštiečiui ir to, kad iš kai kurių įvykių valstybėje bandoma padaryti šou. Pavyzdžiui, mūsų rajone – iš medžių, kuomet žmonės protestavo prieš jų kirtimą pagrindinėje miesto gatvėje ar kelyje į Rusnę.

„Kai dar vieną moterį nuvirtęs medis užmuš, kas tą žalą atlygins? Gal geriau kas antrą medį pakeisti ir pasodinti naują. Aš gyvenau Rusnėje, kasmet ant to kelio nuvirsdavo 3-4 medžiai, šakos krisdavo, kiek tai žalos padarydavo“, – kalbėjo politikas, siūlydamas realiai pradėti žiūrėti į gyvenimą.

Prezidento rinkimuose nedalyvaus

„Jūs sėdite prie įstatymų leidimo, bet pats tuo pačiu įstatymų kaip ir nevykdote – nedeklaravote automobilio, prieš porą metų pajamų, šiandien prasideda jūsų partijos teismas. Šilutės rajono taryboje taip pat gausu pavyzdžių: dalis narių net nežino priimamų įstatymų ir jų nevykdo. Tarybos nariai labai neatsakingai elgiasi“, – pastebėjimus ir klausimus LR Seimo pirmininko pavaduotojui žėrė vienas šilutiškis.

Anot R. Žemaitaičio, kartais politikoje būna perlenkta lazda iki visai smulkių dalykų reguliavimo Seimo narių gyvenime. Politikai turi viską deklaruoti, kas kainuoja daugiau kaip 50 Eur. Jis šmaikštavo, kad nusipirkęs turguje dvi vištas, grįžęs namo turėtų sėsti prie kompiuterio ir deklaruoti šį pirkinį. Jis taip pat sakė, kad niekam nelinkėtų būti partijos pirmininku – kaip ir įmonės vadovu, kuriems už bet ką gali būti iškelta byla. Pasak jo, partijoje 12 500 narių, kaip sutikrinti kiekvieną jų…

Šilutiškiai sužinojo, kad nei jis pats, nei jo partijos atstovas nekandidatuos Prezidento rinkimuose, nes nėra prasmės kelti kandidatą, kad jis būtų ketvirtas, penktas ar šeštas. Tokiu atveju žmogus išeikvotų energiją, idėjas ir galų gale nusiviltų politika.
„Jeigu turi kandidatą, reikia kelti tokį, kuris užimtų pirmąsias tris vietas“, – mano kraštietis.

Šilutiškiai domėjosi ir kitais opiausiais mūsų gyvenimo aspektais: emigracija, gimstamumo didinimu, didelėmis kainomis, šiukšlių rinkliava, aplinkosauga. Kai kurie po susitikimo prie politiko nuėjo pasikalbėti privačiai. Šilutiškiams buvo įdomu, kaip Seimo pirmininko pavaduotojas vertina tokius dalykus, kaip Šilutės savivaldybės kritika dėl viešųjų pirkimų, mero nubaudimas 8 Eur už tai, kad iš visuomenės veikėjo atėmė telefoną ir kt.