R.Žemaitaitis žada tramdyti nesąžiningus pareigūnus

Remigijus Žemaitaitis. / © silutesnaujienos.ltPagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, pareigūnai ar kariai, pripažinti kaltais padarius tyčinį nusikaltimą, netenka galimybės gauti valstybinę pensiją. Toks reglamentavimas atrodo sąžiningas ir teisingas.

Tačiau praktikoje labai dažnai pasitaiko atvejų, kuomet pareigūnas ar karys, padaręs nusikalstamą veiką, dėl kurios pradedamas ikiteisminis tyrimas, šį tyrimą vilkina – gauna nedarbingumo pažymėjimą, išnaudoja visas galimas atostogų dienas ir pan., ir tokių nesąžiningų veiksmų imasi, kol sueina jo pensinis amžius. Pareigūnui ar kariui sukakus pensinį amžių jam yra skiriama valstybinė pensija, o toliau vykdomas ikiteisminis tyrimas ir teismo priimti sprendimai nebeturi įtakos pensijos skyrimui.

Tokia situacija kelia nepasitenkinimą visuomenėje, mažina jos pasitikėjimą valstybės tarnautojais, pareigūnais ir kariais, kelia socialinę įtampą. Be visa to, valstybėje įsitvirtina žemos moralės atmosfera, kuomet kai kurie asmenys jaučiasi nebaudžiami ir turintys pilną teisę gauti socialines garantijas, nors savo pareigas vykdė nesąžiningai.

Kad ši teisinė spraga būtų panaikinta, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis ketvirtadienį užregistravo Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pataisa, kuria numatė, jog pareigūnams ir kariams, kuriems yra paskirta ir mokama pareigūnų ir karių valstybinė pensija, jos mokėjimas nutraukiamas nuo teismo sprendimo dėl pareigūnų ir karių padarytų tyčinių nusikaltimų jiems einant pareigas įsiteisėjimo dienos.

Tikimasi, jog priėmus šį įstatymo projektą bus pažabotas nesąžiningų pareigūnų ir karių nusikalstamas elgesys ir piktnaudžiavimo atvejų ženkliai sumažės.