„Radistai“ sulaukė kvietimo iš Šilutės, kuriam negalėjo atsispirti: vaizdo įrašą peržiūrėjo tūkstančiai (VIDEO)

 

radistai-75298817Šiemet Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius trečiąjį kartą pakvietė Lietuvos moksleivius susikauti „Mokyklų kovose“. Konkursą laimėjusioje mokykloje bus surengta „Radistų“ diskoteka. Visgi, konkurse jau dalyvaujančios Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai sumanė būdą, kaip bet kokia kaina prisišaukti „Radistus“, jei šiemet ir nelaimėtų.

Gimnazijos mokiniai sukūrė ir nusiuntė „Radistams“ filmuką, kurį per dvi dienas peržiūrėjo per 20 tūkst. žmonių. Tiesa, vaizdo įrašu pasidalijo ir patys „Radistai“: „Mes gauname daug laiškų iš įvairių mokyklų su prašymais: „Radistai, atvažiuokite pas mus, labai prašom“. Mes tikrai labai noriai karts nuo karto nuvažiuojam ir aplankom. Bet kai į pašto dėžę gauni tokį kvietimą – mes lenkiamės žemai ir sakom – Šilutės Pirmoji Gimnazija, sakykite datą, KADA. Mes atvarom.“

„Radistai“ gimnazijoje apsilankys ir surengs motyvacinę paskaitą bei diskusiją. Dėl diskotekos mokykloje dar teks pakovoti konkurse, kurio rezultatai paaiškės gruodžio 5-ąją. R. Mackevičių ir J. Nainį sužavėjusiame filmuke vaidino ir mokyklos pavaduotoja Daiva Jakienė. DELFI moteris sakė nesitikėjusi tokio pasisekimo: „Tikrai nesitikėjau, tai man staigmena.“ Nors filmuke rodoma, kaip ilgai ir sunkiai mokiniai prašė pavaduotojos leisti atvykti „Radistams“, tačiau D. Jakienė atskleidė, kad realybėje mokiniams jos ilgai įkalbinėti neteko.

„Greitai sutikau, tai, kas filmuke – tėra filmukas, tiesiog siužetas. Mokiniai patys kūrė filmuką, tai buvo jų iniciatyva. Aš visuomet esu už mokinių iniciatyvumą, kūrybiškumą. Džiaugiuosi, kad jaunas žmogus nesnaudžia, o kažką veikia“, – sakė gimnazijos pavaduotoja.

Filmuko idėja mokiniams kilo dar rugsėjo mėnesį, tuomet ir atsakingai pasidalytos pareigos bei darbai, kuriant vaizdo įrašą. „Turime fantastiškų devintokų, filmuką režisavo mergina, kuri ateityje nori studijuoti režisūrą“, – pasakojo D. Jakienė. Pavaduotoja atskleidė, kad gimnazija dalyvavo praėjusių metų „Mokyklų kovose“, tačiau vis nepavyko laimėti. „Vis likdavome antri“, – šypsojosi moteris ir džiaugėsi, kad gimnazijos mokiniai tokie užsispyrę ir linkę kovoti iki galo. „Aš visada skatinu kitokį požiūrį. Kadangi mes esame provincijos miestelis, tai būtų nauja patirtis mūsų gimnazijai. Esame važiavę į „Radistų“ gimtadienį, bet jų apsilankymas būtų dovana mokiniams už jų aktyvumą. Dabar turime idėją kviesti į gimnaziją žinomus žmones, kalbėti su jais apie jų karjerą, požiūrį, esame kvietę M. Mikutavičių, dabar jaunimas norėjo „Radistų“, – sakė D. Jakienė. DELFI primena, kad „Mokyklų kovose“ gali dalyvauti visos šalies mokyklos. Moksleiviai, norintys dalyvauti „Mokyklų kovose“, iki lapkričio 30 dienos turi registruotis žaidimo puslapyje ir įkelti žaismingą savo mokyklos mokinių nuotrauką.

Konkurso finalas įvyks gruodžio 5-ąją, o jame susikaus 10

DELFI.lt inf.