Rajone daugėja ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų

darzeliaiMokslo metai baigiasi, o rajono švietimo įstaigų bei Savivaldybės Švietimo skyriaus darbuotojai jau skaičiuoja kitų mokslo metų mokinukus. Kol kas būsimi rezultatai džiugina, nes planuojama, kad šiemet Rugsėjo 1-ąją bus daugiau pirmokų nei pernai.

Anot Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės, prieš kelerius metus pirmokėlių miesto mokyklose būdavo vos devynios klasės. Šiais mokslo metais suformuota 10 komplektų, o kitais mokslo metais mieste jų turėtų būti net 11.
Pagal šiuo metu pateiktus tėvų prašymus prognozuojama, kad šių metų Mokslo ir Žinių dieną rajone sutiks apie 430 pirmokų, iš jų 246 – mieste.

B.Tekorienė mano, jog pirmokų daugėja, nes iš užsienių sugrįžta vis daugiau šeimų.

Vasarą veiks vienas miesto darželis

Tradiciškai nedaug pasikeitimų dėl ugdymo proceso laukia ir vaikų darželių. Vasarą, nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 14 d., mieste dirbs tik viena ikimokyklinio ugdymo įstaiga. „Vasarą natūraliai sumažėja poreikis lankyti ikimokyklines įstaigas“, – sakė Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Nemanienė.

Šią vasarą mažylius, neskirstant jų pagal amžių, kvies lopšelis – darželis „Žvaigždutė“, kuriame veiks 11 grupių ir pakaitomis dirbs auklėtojos iš visų miesto vaikų darželių.

Dar kovo mėnesį ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojai darželinukų tėvų paprašė užpildyti anketas dėl lankymo vasarą. Pagal tai ir buvo nuspręsta, kiek grupių reikės suformuoti liepos –  rugpjūčio mėnesiais. Pasak V.Nemanienės, tėvų geranoriškai paprašyta nevesti savo mažylių vasarą į darželius, jei kuris nors iš tėvų atostogauja.

Nuo rugsėjo rajone ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupes žada lankyti 1376 vaikai (projektinis pajėgumas yra 1411 vaikų), o iš jų mieste – 980.

Tačiau tai – tik prognozės. Pasak V.Nemanienės, rugpjūčio mėnesio paskutiniąją savaitę vyks papildomas priėmimas į ugdymo įstaigas, kadangi vasaros metu vyksta gyventojų kaita.

Vilkytiškiams reikia vaikų darželio

Rajone vaikų skaičius auga. Tiesa, gimstamumas stabilus, kasmet sulaukiame apie 550-560 kūdikių. Tačiau jaunos šeimos grįžta iš užsienio ir tolimesnį gyvenimą pradeda sieti su gimtine. Tuo pačiu pageidauja, kad jų atžalos lankytų ugdymo įstaigas.

Tad iš politikų, nuolat kalbančių apie būtinybę stabdyti emigraciją ir sudaryti sąlygas jaunimui gyventi gimtinėje, rajono gyventojai laukia palankių sprendimų.

V.Nemanienė sako, jog rudenį bus beveik patenkintas visų norinčiųjų lankyti vaikų darželių grupes poreikis.

Dabartiniais duomenimis, iš viso rajone nuo rugsėjo į ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupes netelpa 33 vaikai, iš jų 9 – mieste. Į šį skaičių įtraukti keli vaikai, kurių tėvai patys sutiko palaukti, kol atsiras laisvų vietų į pageidaujamą darželį.

Tačiau mieste dar yra 11 laisvų vietų lopšelio grupėse ir 7 – darželio grupėse.

Kol kas labiausiai nuskriausti lieka Vilkyčių kaimo jaunieji tėvai bei jų vaikai, nes, pagal pateiktus prašymus, į Vilkyčių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupę nepateko 13 vaikų. Deja, apie naujos grupės kūrimą kol kas nesvarstoma.
Nuo rugsėjo 1-osios planuojama atidaryti naujas ikimokyklinio ugdymo grupes Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje ir Usėnų pagrindinėje mokykloje.