Rajone mažėja KET pažeidėjų ir smurto šeimose

policija pranauskieneKaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet per pirmuosius 4 metų mėnesius policijos įvykių suvestinėse pirmauja pranešimai apie viešosios tvarkos pažeidimus, vagystes ir konfliktus šeimose.

Pranešimą apie tai parengusi Šilutės r. policijos komisariato Organizacinio poskyrio viršininkė Vaiva Pranauskienė vis dėlto sakė, kad šiemet policija turi kuo pasidžiaugti: sumažėjo bendri nusikalstamų veikų skaičiai, viešosios rimties trikdymo ir smulkaus chuliganizmo atvejų, plėšimų, rečiau prie vairo sėdo neblaivūs vairuotojai, sumažėjo ir Kelių eismo taisyklių pažeidėjų.

Užtat šiemet dažniau nei pernai buvo girtaujama viešose vietose, padaugėjo ir viešosios tvarkos pažeidimo atvejų.   

Sumažėjo girtų vairuotojų ir kelių gaidelių

Šiemet sausio – balandžio mėnesiais policijos įvykių registre užfiksuoti 2808 pranešimai, į kuriuos reagavo Šilutės policija.
Reaguojant į pranešimus per tuos 4 metų mėnesius nustatyta 113 viešosios rimties trikdymo atvejų, per tą patį praėjusių metų laiką buvo 152. Pernai girtuokliaujantys arba neblaivūs vaikštantys viešose vietose buvo sulaikyti 376 asmenys, o šiemet jau daugiau – 391. Šiemet nustatyta 84 nedidelio chuliganizmo atvejai (2013 m. – 92).

Statistika rodo, kad šiemet žymiai pagerėjo situacija rajono keliuose ir gatvėse. Štai 2013 metais per 4 mėnesius buvo užfiksuotas 71 neblaivus vairuotojas, o per tą patį šių metų laiką – tik 52. Perpus – nuo 8 pernai iki 4 šiemet – sumažėjo ir chuliganiško bei pavojingo vairavimo atvejų.

Iš viso Kelių eismo taisyklių pažeidėjų šiemet užfiksuota 1291, o pernai per tą patį laiką – 1361.

Šiek tiek sumažėjo ir administracinės teisės pažeidimų: pernai tokių užregistruota 1111, o šiemet – 1038.

Smurto artimoje aplinkoje mažėja

Per sausį ir balandį Šilutės rajone užregistruota 401 nusikalstama veika (2013 m. – 534), iš jų ištirtos 245, t.y. 61,1 proc. (2013 m. – 375 arba 70,2 proc.).

Šiemet jau įvykdytos 127 vagystės (2013 m. – 133), 2 plėšimai (pernai – 4), 19 viešosios tvarkos pažeidimų (pernai – 13).
Mūsų policijai šiek tiek pavyko suvaldyti sukčius: pernai jie įvykdė 31 sukčiavimo atvejį (bent jau tiek užregistruota), o šiemet per tą patį laiką – tik 21.

Pastebimas ir smurto artimoje aplinkoje mažėjimas. Per 4 šių metų mėnesius užregistruoti 44 tokio smurto atvejai, didžioji dauguma jų – 24 – Šilutės mieste ir seniūnijoje. Vainutiškiai raminti tokių smurtautojų pareigūnus kvietė 5, kintiškiai – 3 kartus, į Katyčius, Juknaičius, Žemaičių Naumiestį, Rusnę, Gardamą ir Švėkšną pareigūnams teko skubėti po 2 kartus. Bene ramiausiai gyveno Saugų ir Usėnų seniūnijų šeimos – čia smurto artimoje aplinkoje visai neužregistruota.

Iš viso per 2013 metus Šilutės r. PK buvo pradėti 193 ikiteisminiai tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje. „Alkoholis – pagrindinė priežastis, lemianti smurtą šeimose, dėl alkoholio ir pinigų trūkumo kyla nesutarimai“, – apibendrino V.Pranauskienė.

Viskas prasideda nuo mūsų pačių

Kaip vieną iš nusikalstamų veikų bei viešosios tvarkos pažeidimų mažėjimo priežastį pareigūnai nurodo sistemingą darbą kuriant saugios kaimynystės grupes. Anot V.Pranauskienės, tai yra viena sėkmingiausių nusikalstamumo prevencijos priemonių, mat ji pagrįsta paprastomis, daugumai žmonių priimtinomis idėjomis.

„Labai svarbus ir gyventojų bendravimas su seniūnais, policija. Viskas prasideda nuo pačių gyventojų aktyvios pilietinės pozicijos, siekiant padaryti savo aplinką saugesnę gyventi ir dirbti“, – mano V.Pranauskienė.