Rajone mažėja plėšimų ir naminės gamybos, bet siaučia vagys ir sukčiai

policija mikutaviciusBaigėsi pirmoji metų pusė, ir Šilutės policija tradiciškai atsiskaito visuomenei apie kriminogeninę rajono situaciją, informuoja apie nusikaltimų didėjimą arba mažėjimą ir karščiausias savo darbo sritis.

Trečiadienį spaudos konferenciją surengęs Šilutės r. PK viršininkas Sigitas Mikutavičius sakė, jog aktualiausia problema išlieka vagystės, vis dar laukiama ilgai rajono vadovų žadamų vaizdo kamerų. Tačiau yra kuo ir pasidžiaugti: pavyzdžiui tuo, kad rajone sumažėjo plėšimų, sukčiavimo ir naminės degtinės gamybos, įsigijimo bei gabenimo atvejų.

Daug nusikaltimų galėjo nebūti

Per 6 šių metų mėnesius Šilutės policijos pareigūnai užregistravo 559 nusikalstamas veikas, iš jų ištyrė 326, t.y., 58,3 proc.
Šiemet per pusmetį  užregistruota ir 500 nusikaltimų, ištirta 295 (59 proc.). Užregistruota 10 sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, o ištirta tik trečdalis jų – 3. Pernai per pusmetį buvo 7 tokie nusikaltimai, ištirta 85,7 proc. jų – 6).

Anot S.Mikutavičiaus, tai yra visai normalūs rezultatai, mat sunkūs nusikaltimai tiriami ilgiau, nes paprastai paskiriama daug sudėtingų ekspertizių.

Sunkių sveikatos sutrikdymų šiemet užregistruota 2, abu ištirti. Pernai per pusmetį tokių nusikaltimų iš viso nebuvo.
Sunkiems nusikaltimams priskiriami plėšimai, nes jų metu žmonės ne tik netenka savo turto, bet neretai patiria ir smurtą. Šiemet jau užregistruoti 4 (ištirti 3) plėšimai, pernai jų būta 6, per pusmetį buvo ištirti 3.

Viešose vietose užregistruotos 48 nusikalstamos veikos, ištirtos 43. Šie skaičiai vos vienetu mažesni už pernykščius.
Didele problema komisariato viršininkas vadina vagystes, kurių skaičiai beveik nekinta: šiemet per pusmetį užregistruotos 196 vagystės (pernai – 201), ištirtos 53, t.y., 27 proc. Iš jų gyvenamąsias patalpas ilgapirščiai apšvarino atitinkamai 25 ir 31 kartą. Ištirta šiemet 10, o pernai – 13 tokių vagysčių.

S.Mikutavičius ne kartą jau akcentavo pačių šilutiškių atsainumą. Anot jo, dažnai gyventojai nesaugo savo namų, turto, net ir pasistatę „rūmą“ neranda pinigų menkutei vaizdo stebėjimo kamerai įrengti. Nesaugo ir rankinių, automobilių, juose vis palieka vertingus daiktus ir dokumentus.

„Aišku, vykdomos ir suplanuotos vagystės“, – pripažino S.Mikutavičius. O kaimo žmonės pastaruoju metu labiausiai kenčia nuo akumuliatorius iš ganyklų vagiančių ilgapirščių.

Žinoma, daugelio šių nusikaltimų gal būtų nebuvę arba nusikaltėliai būtų greitai nubausti, jei mieste būtų įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tačiau rajono Savivaldybės „galvos“ keičiasi it Mėnulio fazės, ir kiekvienas naujas meras vis žada policijos viršininkui, kad ras pinigų tai įrangai pirkti. Bet…

„Į mūsų miestą atvyksta daug turistų iš kitų Lietuvos vietų, iš užsienio, o mes taip abejingi tokiam svarbiam dalykui – visų saugumui. Kol kas vaizdo kameros įrengtos tik keliose seniūnijose ir tai – pačių seniūnų rūpesčiu“, – sakė komisariato viršininkas.

S.Mikutavičius šią problemą jau priminė ir naujajam merui V.Laurinaičiui. Išgirdo pažadą ieškoti galimybių.

Turime problemą dėl narkotikų

Šiek tiek mažiau nei pernai šiemet Šilutės r. PK užfiksuota sukčiavimo atvejų ir tam, anot S.Mikutavičiaus, matyt pasitarnavo daug apie tai rašantys žurnalistai. Šiemet tokių atvejų užregistruota 31, ištirta 24, pernai per tą patį laiką būta 39, ištirta 34.
Šiek tiek mažiau užfiksuota naminės degtinės gaminimo, įsigijimo bei gabenimo atvejų – 14 (visi išaiškinti), kai pernai buvo 18. Pareigūnai žino ir daugiau „miško darbininkų“ ir, anot S.Mikutavičiaus, kol kas juos stebi.

Policijos viršininkas pripažįsta, kad rajone turime nemažą problemą dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo. Pernai buvo užregistruoti 3 tokie atvejai, šiemet – 2, bet šiemet iš šilutiškių paimta ne tik kanapių ir jų dalių, bet ir kitokių narkotikų. Gaunama informacijos, kad panaudotų švirkštų randama miesto gyvenamųjų kvartalų vaikų žaidimo aikštelėse, būta ir mirčių dėl narkotikų perdozavimo. Tirti tokius nusikaltimus šilutiškiams padeda uostamiesčio pareigūnai.

Šiemet be žinios buvo dingę 8 mūsų rajono gyventojai, surasti 6 iš jų. Tarp dingusiųjų buvo 3 nepilnamečiai, du iš jų surasti.

S.Mikutavičius sutinka, kad tokiais atvejais labai svarbu paieškas pradėti operatyviai, ir sako, kad taip daroma, kai yra pagrindo nerimauti. „Nors tokių žmonių artimiesiems kartais atrodo, jog reaguojama per lėtai, bet pareigūnai privalo išlaikyti visas nustatytas procedūras“, – aiškino komisariato vadovas.

Iš viso per pusę metų Šilutės r. PK pareigūnai ištyrė 326 nusikalstams veikas ir teismui perdavė 266 bylas. Dėl proceso užbaigimo teismui perduoti 96 pareiškimai.

Avaringumą ir kitas teisėsaugos sritis apžvelgsime kituose laikraščio numeriuose.