Rajone pernai konfiskuota daugiau naminės degtinės, bet mažiau kontrabandinių cigarečių

cigarette-1642232 960_720Per 2017 metus Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai užfiksavo 7 nusikalstamas veikas, susijusias su neteisėta įvairių akcizinių prekių apyvarta. Visi šie nusikaltimai ištirti.

Nustatyta, kad pernai, lyginant su 2016 metais, Šilutės rajone naminio alkoholio buvo sulaikyta beveik trečdaliu daugiau. Tuo tarpu sulaikytų tabako gaminių kiekiai pernai buvo beveik tokia pat dalimi mažesni, nei 2016 metais.

Naminės daugėjo, kontrabandinių cigarečių mažėjo

Neteisėta akcizinių prekių apyvarta pareigūnai įvardija paprasčiausią naminės degtinės gamybą. Pernai rajone buvo išaiškinti 2 dideli naminės degtinės gamybos fabrikai, abu jie likviduoti.   

Didelė naminio alkoholio gamykla buvo sunaikinta Gardamo seniūnijos Ramučių kaime. Joje rasta daugiau nei 300 litrų jau pagamintos naminės, ir dar daugiau nei 1000 litrų raugo. Dar viena gamykla buvo įkurta Žemaičių Naumiesčio Buikiškės kaimo gyventojų ūkiniame pastate. Joje rasta net 2 tonos raugo ir 920 litrų jau išsunktos naminės degtinės.  

Abiejų šių fabrikėlių šeimininkams policijos vizitai baigėsi dideliais nuostoliais – ir įranga, ir gamybai paruoštas raugas sunaikinti. Vieno fabrikėlio šeimininkams teismas jau atseikėjo pagal nuopelnus, kito savininkai dar tebemindo teismų slenksčius. Pareigūnai primena, kad už naminės degtinės gamybą, laikymą ir gabenimą gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki 2 metų.  

Šilutės r. PK viršininkas Artūras Mikalauskas sako, kad pernai iš viso PK pareigūnai iš nelegalios apyvartos išėmė 1 379,61 litrą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų. Palyginimui, per tą patį  2016 m. laikotarpį tokių gėrimų buvo išimta mažiau – 1096,51 litras. Tiesa, šie skaičiai nebūtinai byloja, jog kraštiečiai ėmėsi labiau plėtoti šį „verslą“, gali būti, jog tiesiog aktyviau šioje srityje darbavosi pareigūnai.    

Užtat nelegalių tabako gaminių pernai sulaikyta mažiau, nei 2016-aisiais: 2017 m. iš nelegalios apyvartos išimta 9 084 pakeliai tabako gaminių, o 2016 m. iš viso 11 990 pakelių. Pernykštis sumažėjimas yra didesnis nei 24 proc.

Šventės tampa vis saugesnės

Pasak A.Mikalausko, galima pasidžiaugti, kad pernai ypač taikios buvo visos Šilutės miesto ir seniūnijų vasaros šventės. Jose neužfiksuota ypač didelių incidentų, kas ankstesniais metais tokiose šventėse būdavo visai įprasta – jose dažnai pasitaikydavo rimtų incidentų.

Žinoma, prie švenčių saugumo prisidėjo tai, jog tose šventėse dirba ypač didelės policijos pajėgos. Pavyzdžiui, Vainuto Joninėse dirbo net keliolika pareigūnų.

Bet tai tik viena tokio pagerėjimo pusė. Kita medalio pusė yra ta, kad Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, prekybininkai alkoholio pardavimą nutraukia kelios valandos iki švenčių pradžios. Prie tokios tvarkos pereita dar 2017 metų pradžioje, tad visos pernykštės šventės jau vyko tik tada, kai policijos pareigūnai gavo patikinimą, jog alkoholio prekyba bus nutraukta gerokai iki šventės pradžios.

„Kuo trumpesnis alkoholio pardavimo laikas, tuo saugesnės tampa visos vykstančios šventės“, – pastebi Šilutės r. PK viršininkas.