Rajone planuojamas dar vienas vėjo jėgainių parkas

Vejo jegaines_1Klaipėdoje registruota UAB „Pamario jėgainės“ rytinėje Šilutės savivaldybės pusėje planuoja statyti iki 21 vėjo jėgainių parką. Viešai skelbiamuose poveikio aplinkai vertinimo dokumentuose nurodoma, jog kiekvienos vėjo elektrinės nominali galia sieks 5,8 MW.

Tokius planus Šilutės savivaldybės vadovams pristatė „Pamario jėgainių“ direktorius Kastytis Juonys.

Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, jo pavaduotojas Sigitas Šeputis ir administracijos direktorius Virgilijus Pozingis tokią perspektyvą priėmė palankiai. Šilutės savivaldybėje jau bemaž 10 metų veikia keli vėjo jėgainių parkai, juose yra sumontuotos 56 jėgainės.

Veikiančios jėgainės neša nemažai naudos į savivaldybės biudžetą. Vėjo jėgainių bendrovėms Šilutės savivaldybės taryba yra nustačiusi didžiausią galimą nekilnojamojo turto mokesčio tarifą – 3 proc. Todėl į Savivaldybės biudžetą kasmet įplaukia apie 850 tūkst. Eur minėto mokesčio. Nuo įsikūrimo pradžios viena iš vėjo jėgainių bendrovių – UAB „Enefit Green“ yra sudariusi sutartį su Šilutės savivaldybe remti bendruomenių, kuriose veikia jėgainės, projektus. Taigi, kasmet į tokį paramos fondą įplaukia apie 100 tūkst. Eur, kuriuos speciali komisija paskirsto bendruomenėms.

Vėjo jėgainių bendrovės direktorius Linas Sabaliauskas, pasak mero, turi tik vieną pageidavimą: kad bendruomenėms skiriamos lėšos būtų panaudotos ne šventėms ar renginiams paremti, bet ilgalaikės vertės projektams.

Meras V. Laurinaitis pasakojo, kad prieš statant pirmąsias jėgaines, daug vietinių gyventojų labai priešinosi tokios naujos energetikos gamintojų įsikūrimui jų kaimynystėje. Keista, tačiau vėjo jėgainėms pradėjus veikti, Savivaldybė jau nebegavo jokių gyventojų priekaištų.

„Kitą vertus, o kodėl ūkininkai turėtų skųstis? Juk tie, kurių žemėse pastatytos vėjo jėgainės, gauna tikrai nemažus nuomos mokesčius, jėgaines valdančios bendrovės sutvarkė privažiavimo kelius. Įprastai viena vėjo jėgainė užima tik 10 – 15 arų sklypą, o visą kitą žemę ūkininkai gali naudoti kaip nori“, – pasakojo meras.
Naujas jėgaines statyti planuojama Katyčių seniūnijos Krauleidžių, Molgirių, Stubrių, Šlaunių, Ulozų ir Versmininkų kaimų teritorijose, taip pat Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Laugalių kaime. Statybos planuojamos 2021 – 2023 metais.