Rajone toliau daugėja Garbės ambasadorių

Nuo praėjusio rudens Garbės ambasadoriais paskelbtos penkios išeivės iš mūsų krašto, dabar siūloma dar viena kandidatūra. 

Primename, kad Garbės ambasadoriaus vardas suteikiamas su Šilutės rajonu susijusiems žmonėms, užsienyje garsinantiems mūsų kraštą.

Iki šiol Garbės ambasadorėmis buvo paskelbtos Rūta Žičkienė (Švedija), Rita Kundrotaitė Šilas (Airija), Laura Jasienė (Anglija), Nijolė Šukaitytė-Černiauskienė (Čikaga, JAV), Ruth Peteraitytė-Hoffmann (Vokietija).

Artimiausiame posėdyje Savivaldybės tarybos nariai svarstys dar vieną – Živilės Jankauskaitės – kandidatūrą.

Živilė Jankauskaitė gimė dabartinės Pagėgių savivaldybės (tuomet buvusios Šilutės rajono dalimi) Lumpėnų kaime. Mokėsi Vydūno gimnazijoje, iš kur 1995 metais pagal Rotary jaunimo mainų programą išvyko metams mokytis į Danijos miestą Nakskovą. Baigusi vidurinę mokyklą vėl išvyko į Daniją, jos sostinėje Kopenhagoje studijavo tarptautinį verslo valdymą ir ekonomiką, įgijo magistro laipsnį. Toliau tobulinosi Indijoje, Singapūre, dirbo įvairiose bendrovėse Danijoje.

2007 m. išvyko į Pietų Afrikos Respubliką (PAR), kur teikė verslo vadybos ir strategijos konsultacijas įvairioms vyriausybinėms institucijoms ir privačioms įmonėms. Nuo 2015 m. įkūrė savo tarptautinio verslo paslaugų įmonę, padeda kompanijoms įsikurti ir plėtoti verslą PAR. Nuo 2018 m., įgijusi žmogaus elgsenos specialistės kvalifikaciją, taip pat teikia verslo ir asmeninės psichologijos konsultacijas. Kartu su 12 m. sūnumi Arūnu aktyviai dalyvauja lietuvių bendruomenės gyvenime Johanesburge. Sūnui patinka lankytis Lietuvoje, ypač pas senelius Pašyšių kaime.

Ar suteikti Ž. Jankauskaitei Garbės ambasadorės vardą, Savivaldybės taryba svarstys ketvirtadienį vyksiančiame posėdyje.