Rajono bendruomenių sueiga Kiškių sode: pirmoji ir pavykusi

Copy of BENDRUOMENIU SUEIGA 7Saulėtą šeštadienio vidudienį, spalio 10 dieną minint vietos savivaldos dieną, Kintų seniūnijos Kiškių kaimo obelų sode įvyko pirmoji rajono bendruomenių sąjungos sueiga „Mūsų daug kaip obuoliukų rudenį pabiro“.

Bendruomenes susirinkti neformaliai pabendrauti, paskanauti vaišių ir kartu pasilinksminti sukvietė Bendruomenių sąjungos pirmininkas saugiškis Vytautas Laurinavičius bei sąjungos valdybos pirmininkė Marytė Janavičienė.

Gausiausią būrį atsivežė A.Kližentis

Nors rajone registruotų bendruomeninių organizacijų yra bent trys dešimtys, tačiau pažymėti savivaldos dieną suėjo kur kas Copy of BENDRUOMENIU SUEIGA 6mažesnis jų skaičius. Bet neskaitlingas susirinkusiųjų organizacijų skaičius neturėjo jokios įtakos gerai šventės dalyvių nuotaikai: kiek jų susirinko, tiek ir užteko, mat šventė buvo „suneštinė“ ir be jokių oficialių autoritetingų svečių bei griežto scenarijaus.

Gausiausius bendruomenių narių būrius į sueigą atsivežė Kintų seniūnas Antanas Kližentis. Ventės ir Šturmų kaimų bendruomenės pirmininkė Antanina Adomaitytė ir Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė visus atvykusiuosius vaišino čia pat kepamais blynais ir obuolių saldžia sriuba. Beja, kintiškiai turi ir savo šišioniškių tarmės puoselėtoją Redą Cirtautienę, kuri ir tądien visus kalbino „iš savo tantikės“, a.a. Annos Pleikis išmokta kalba ir taip visiems priminė kieno žemėje svečiuojasi.

Obuolių pyragais stalą nuklojo į sueigą atvykusios Juknaičių bendruomenės šeimininkės, svečius vaišinusios dar ir arbata su medumi. Juknaičių bendruomenės organizacijos pirmininkė Laima Barkauskienė gyrėsi, kad jų bendruomenė yra įsikūrusi prieš 12 metų, turi per 70 narių ir jie yra pasiryžę dalyvauti visuose rajone vykstančiuose bendruomenių renginiuose.

Saugų bendruomenė „Saugų artuma“, kurios lyderis V.Laurinavičius dabar yra tapęs ir rajono bendruomenių sąjungos pirmininku, kaip jau įprasta, į sueigą atsivežė ir savo vokalinį ansamblį. Svečius saugiškiai vaišino prie sūriais ir gira apkrauto stalo.

Buvo ir vos po vieną atstovą

Degučių bendruomenė „Rytdiena“ į sueigą atvyko be savo pirmininkės Irenos Vismantienės. Tačiau vietoj jos puikiausiai bendruomenę atstovavo Nijolė Stanelienė ir folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė Adma Baltutienė.

Beja, šis kolektyvas ėmėsi ir visos sueigos šokių bei žaidynių organizavimo ir visus be išimties sueigos dalyvius privertė išmėginti rankos taiklumą ir kojų miklumą.

Į bendruomenių sąjungos savivaldos dienai skirtą sueigą nuo kai kurių bendruomenių buvo atvykę ir po vieną atstovą. Naujoji Gorainių bendruomenės pirmininkė Monika Auksoriūtė dar tik prieš pusmetį stojo už bendruomenės pirmininkės vairo, ir pažadėjo, kad kitą kart atvyks su visu būriu savo narių. O Šilutėje apsigyvenęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis sueigoje paskelbė, kad vis dar yra Inkaklių bendruomenės narys ir norėjo, kad ši bendruomenė būtų paminėta tarp dalyvavusiųjų pirmojoje sueigoje.

Šventė baigėsi susitarimu, kad ir kitais metais reikės vėl susieiti. „O tos bendruomenės, kurios neranda laiko ir prasmės pabūti kartu su bendraminčiais, gali gauti ir „popierinių“ bendruomenių pravardę“, – kalbėjo skirstydamiesi sueigos dalyviai.