Rajono Etikos komisija utinėja V.Bubilienės elgesį

Vincenta Bubilienė. / © silutesnaujienos.ltAntradienį rajono savivaldybės Etikos komisija nusprendė pautinėti rajono politikės, rajono Etikos komisijos pirmininkės Vincentos Bubilienės elgesį jos nedarbingumo dėl ligos metu.

Pamatė Palangos oro uoste

Į visuomenės akiratį politikė V.Bubilienė pateko dėl galimos apgavystės, nes įtarta, kad ji, turėdama nedarbingumo pažymėjimą, nesilaikė gydymosi režimo. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šilutės teritorinio skyriaus Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriuje vyriausiaja specialiste nedarbingumo kontrolei dirbanti V.Bubilienė spalio 16 dieną buvo pastebėta Palangos oro uoste prieš lėktuvo skrydį į Norvegijos sostinę Oslą.

Kai kas žinojo, kad V.Bubilienė tuo metu sirgo – turėjo vadinamąjį „biuletenį”, ir suabejojo, ar ji turi teisę važinėti po Lietuvą ar net į užsienį.

Galimą politikės prasižengimą sekančiųjų azartą kaitino ir ta aplinkybė, kad V.Bubilienės asmeninis telefonas iki spalio 19 dienos buvo išjungtas, o jos namų durų niekas neatvėrė.

Tiria Etikos komisija

Gal ši istorija būtų taip ir likusi su paslapties skraiste, tačiau rajono politikas liberalsąjūdietis Jonas Purlys pasiūlė Etikos komisijai ištirti V.Bubilienės veiklą ligos režimo metu ir įsitikinti, kad Etikos komisijai vadovauja tikrai nepriekaištingos reputacijos politikė.

Etikos komisijos nariams V.Bubilienė  patvirtino, kad  spalio 16 dieną ji tikrai buvo nuvykusi į Palangos oro uostą. Tačiau, politikės teigimu, ji pati niekur neskridusi, o tik išlydėjusi į užsienį savo giminaičius.

V.Bubilienė įtikinėjo komisiją, kad ligos atostogų ji buvo išėjusi nuo spalio 17 d., tai yra nuo kitos dienos po kelionės į Palangos oro uostą, ir gydėsi iki pat spalio 28 d. Tačiau komisijai jokių įrodančių dokumentų (pavyzdžiui, nedarbingumo lapelio) nepateikė.

Komisijos posėdžiui vadovaujantis Algimantas Čeponis ir net pats šios istorijos tyrimo iniciatorius J.Purlys prisipažino netikintys, kad tokią didelę profesinę ir politinę patirtį turinti rajono Tarybos narė būtų pažeidusi ligos režimą ir keliavusi į užsienį.

Tačiau tokios Etikos komisijos narių kalbos yra tik formalūs diplomatiški komentarai. Akivaizdu, kad valdančiosios koalicijos politikai nenori leisti į keblią padėtį įkliuvusiai rajono Tarybos opozicijos narei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų skyriaus vicepirmininkei V.Bubilienei taip lengvai išsisukti.

Komisija nusprendė savo pirmininkės elgesį ištirti iki galo. Nutarta oficialiai kreiptis į Palangos oro uostą dėl informacijos apie spalio 16 d. keleivius, skridusius į Oslą. Bet jeigu privati aviakompanija lakysis konfidencialumo, Komisija planuoja duoti paklausimą migracijos institucijoms, kad galutinai įsitikintų, ar V.Bubilienė tuomet nebuvo išvykusi iš Lietuvos.

Jeigu pasitvirtintų?

Etikos komisijos posėdžiui pirmininkavęs A.Čeponis „Šilutės naujienoms” sakė, kad jeigų pasitvirtintų prielaida , jog V.Bubilienė buvo pažeidusi ligos rėžimą ir keliavo į užsienį, komsijai tektų svarstyti klausimą, ar ji nepažeidė rajono Tarybos nario priesaikos.

V.Bubilienė „Šilutės naujienoms” tvirtino, kad tomis dienomis nebuvo išvykusi iš Lietuvos ir todėl nemano, kad Etikos komisija galėtų gauti kokią nors kitokią informaciją. V.Bubilienė tikisi, kad netrukus jos ligos istorijos tyrinėjimai baigsis.