Rajono mokykloms – dar 6 nauji autobusai

Rajono valdžia rūpinasi, kad jau ateinančiais mokslo metais nukristų didelė našta kaimiškose vietovėse gyvenantiems tėvams bei jų vaikams, kurie kas rytą mokyklas turi pasiekti gendančiais, senais autobusais. Sprendžiant mokyklinių autobusų aktualų klausimą, šįkart vėl gali džiaugtis vainutiškiai, nes būtent jų gimnazijai nusimato net du autobusai, vienas – net 54 vietų, kad nereikėtų tuo pačiu maršrutu riedėti dvigubai.

Autobusai mokyklas pasieks šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais.

Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje sprendimo projektą apie naujų autobusų įsigijimą pristatė Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė. Anot jos, Šilutės rajono savivaldybės taryba 2022 m. birželio 30 d. sprendimu Nr.T1-1084 „Dėl leidimo Šilutės rajono savivaldybės administracijai įsigyti išperkamosios nuomos būdu autobusus“ buvo leista Šilutės rajono savivaldybės administracijai teisės aktų nustatyta tvarka išperkamosios nuomos būdu įsigyti 6 M2 klasės autobusus, kurių kiekvieno vertė – ne didesnė kaip 100 000 eurų su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM), skirtus mokiniams vežioti.

Vadovaujantis šiuo sprendimu ir buvo nupirkti 4 autobusai, kurie mokyklas pasieks tik šių metų spalį. Teisės aktų nustatyta tvarka liko įsigyti dar du, bet jų kaina jau gerokai didesnė – vieną M2 klasės autobusą, kurio vertė ne didesnė kaip 130 000 eurų su PVM, ir vieną M3 klasės autobusą, kurio vertė ne didesnė kaip 155 000 eurų  su PVM, skirtus mokiniams vežioti.

Anot D. Butvydienės, autobusai bus skirti kai kurių mokyklų nusidėvėjusiems autobusams pakeisti: Vainuto gimnazijos Katyčių skyriui, kuris dar naudojasi 2007 m. pagamintu autobusu, Vainuto gimnazijai (2006), Kintų pagrindinei (2007), Švėkšnos „Saulės“ gimnazijai (2005), Usėnų (2007) ir Vilkyčių (2007) pagrindinėms mokykloms. Šių mokyklų autobusai yra itin blogos būklės, reikalaujantys ypač daug lėšų, anot D. Butvydienės, net apie 7 000 eurų per metus vien remontams. Taigi, gavus rajono tarybos pritarimą, bus nupirkti mokykliniai autobusai mokiniams ir taip jiems pagerintas pavėžėjimas. Be to, nereikės ieškoti papildomų lėšų autobusų remontams, pagerės mokinių saugumas.

Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja patikslino, kad 40 proc. visos sumos dviem autobusams įsigyti padengia gauta dotacija iš valstybės, tad iš Savivaldybės biudžeto reikės iš viso apie 285 000 eurų lėšų.

Išklausę sprendimo projekto pristatymą komiteto nariai daug neklausinėjo ir sutiko, kad būtina atnaujinti nusidėvėjusius autobusus, bei jį perdavė svarstyti rajono Tarybai.