Rajono mokykloms – trys nauji autobusiukai

14165 8163f54a05c06790a19497bf5d79e0c0Šiemet į Lietuvos mokyklas išriedės 157 nauji geltonieji autobusiukai, 3 iš jų pasieks Šilutės rajoną.

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sako, kad tai – didelis džiaugsmas, mat kai kurie iki šiol rajono moksleivius vežiojantys autobusiukai jau išties labai seni. O tie, kurie bus pakeisti „naujokais“, jau „švenčia“ ir 20-mečius.

Pirmoji tokia solidi „injekcija“

Vyriausybės posėdyje šią savaitę pritarta savivaldybėms perduoti 157 geltonuosius autobusiukus, vežiosiančius vaikus į  mokyklas. Šiemet jų nupirktas rekordinis skaičius.

Ketvirtadienį Vilniuje, Katedros aikštėje vykusios geltonųjų autobusiukų perdavimo savivaldybėms šventės metu, kurioje dalyvavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, į mokyklas pajudėjo 1000-asis mokyklinis geltonas autobusas. Jis atiteko Prienų „Revuonos“ pagrindinei mokyklai, ir vežios specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius.

Šilutės švietimo skyriaus vedėja B.Tekorienė informavo, kad vakar į Šilutę parvažiavęs pirmasis autobusiukas atiteks Juknaičių pagrindinei mokyklai. Šios mokyklos transporto priemonė jau 16 metų senumo.

Dar du autobusiukai per rugsėjį ir spalį pasieks Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės skyrių ir Žemaičių Naumiesčio gimnaziją. Abi šios įstaigos vaikus iki šiol vežiojo net 20-ies metų senumo autobusais. Žemaičių Naumiesčio mokyklinių autobusiukų parkas buvo papildytas pernai, kai toks autobusas skirtas šio miestelio darželiui – mokyklai.

„Tai pirmoji tokia didelė transporto priemonių „injekcija“ mūsų rajonui, iki šiol dar nė vienais metais nesame gavę trijų autobusiukų iš karto. O mūsų autobusų parkas jau išties labai nusidėvėjęs, tad labai džiugu, kad pačius seniausius jau galime pakeisti naujais“, – sakė B.Tekorienė.
Autobusiukus pasiimti į sostinę vyksta mokyklų atstovai su vairuotojais.  

Šiemet – dvigubai daugiau nei pernai

Švietimo ir mokslo ministerija, šiemet nupirkusi rekordinį šių autobusų skaičių – 75 autobusais daugiau nei pernai, tam iš ES investicijų lėšų skyrė 6,34 mln. eurų.

„Kasmet geltonųjų autobusiukų skaičius auga, tai reiškia geresnį mokyklų pasiekiamumą ir pagalbą vaikams bei šeimoms. Šiemet 157 šalies mokyklas pasieks beveik dvigubai daugiau autobusų nei praėjusiais metais ir jais galės naudotis apie 26 tūkst. mokinių“, – sakė švietimo ministrė.

Nauji autobusiukai bus skirti vežioti mokinius iš reorganizuotų, likviduotų ir pertvarkytų mokyklų kaimuose ir miesteliuose, gyvenančius toliau kaip 3 km, taip pat priešmokyklinio ugdymo, specialiųjų poreikių turinčius mokinius.

Autobusai į mokyklas išriedės trimis srautais: 50 autobusų buvo perduota ketvirtadienį, dar tiek pat bus atiduota mokykloms rugsėjo mėnesį, o 57 autobusai į mokyklas atriedės lapkritį.

Visi mokykliniai autobusai turi 19 vietų. Didesniam saugumui užtikrinti, juose įrengti ES standartus atitinkantys užvedimą blokuojantys alkotesteriai. Iš 157 autobusų 74 atnaujins esamą mokyklinių autobusų parką ir pakeis jau netinkamus naudoti.

Geltonųjų autobusų projektas ŠMM vykdomas jau 18 metų ir iš viso mokykloms perduota 1060 autobusiukų.