Rajono mokyklose vis dar apstu sveikatos saugos pažeidimų

TUALETAI 4Mokykloje mokiniams turi būti sudarytos saugios ir sveikos ugdymosi sąlygos. Šiemet sausio – spalio mėnesiais rajono mokyklose buvo atlikta valstybinė visuomenės sveikatos saugos kontrolė, kurios metu vertinta, kaip bendrojo ugdymo mokyklos atitinka Lietuvos higienos normų reikalavimu.

Iš viso per šiuos metus bendrojo ugdymo mokyklose buvo atliktas 21 patikrinimas, kurių metu nustatyta nemažai pažeidimų.

Pažeidimų, kaip ir kasmet, nestinga

Septynios mūsų rajono bendrojo ugdymo mokyklos veiklą vykdo neturėdamos leidimo – higienos paso (33 proc. visų patikrintų mokyklų).

Dviejose bendrojo ugdymo mokyklose (9 proc. iš patikrintų mokyklų) dar dirba sveikatos nepasitikrinę darbuotojai, dar tiek pat mokyklų nustatyta, kad dirba privalomojo higienos įgūdžių ir pirmosios pagalbos teikimo mokymo kursų neišklausę darbuotojai.
Vienoje mokykloje vis dar sportuojama aikštyne, kurio bėgimo takas nelygus, apžėlęs žole, nepadengtas saugia danga, o 10-yje įstaigų reikalavimų neatitinka laiptinių turėklų, aptvarų aukštis.

Trečdalyje (33 proc.) tikrintų mokyklų berniukų tualetuose neįrengti pisuarai, dviejose mokyklose neveikė dalis sanitarinių įrenginių, o trijose sanitariniai įrenginiai susidėvėję, techniškai netvarkingi (tupyklos, praustuvės).

Lygiai tiek pat – trečdalyje (7-iose) iš tikrintų mokyklų labai susidėvėjusi, nelygi, sunkiai valoma drėgnu būdu grindų danga, o vienoje Juknaičių seniūnijos mokykloje aptikta net mokymo patalpose dirbtiniam apšvietimui vis dar naudojamos net ne liuminescencinės, o kaitrinės lempos.

Vienoje rajono mokykloje karštas vanduo netiekiamas į tualetus, trijose jo nėra net ir prausyklose, esančiose prie valgyklų. Ne visur tualetuose buvo asmens higienos priemonių: tualetinio popieriaus, muilo, rankų džiovintuvų ar vienkartinių rankšluosčių.

Vienoje mokykloje informacijos technologijų kabinete kompiuterizuotose vietose prie vieno monitoriaus sėdėjo daugiau nei po vieną mokinį. Viena įstaiga vis dar mokymo kabinetuose neįrengia žaliuzių, apsaugančių nuo tiesioginių saulės spindulių. Keturiose mokymo įstaigose medžio apdirbimo dirbtuvėse prie staklių nėra vietinio apšvietimo.

Už nustatytus visuomenės sveikatos saugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus 7 bendrojo ugdymo įstaigų atsakingiems asmenims surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai ir taikytos administracinio poveikio priemonės.

Šiemet daug padaryti nepavyks

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sako, kad šie higienistų nustatyti trūkumai buvo apsvarstyti ketvirtadienį sukviestų rajono mokyklų direktorių susirinkime. Mokyklų vadovų paprašyta iki gruodžio 10 dienos pateikti Švietimo skyriui ataskaitas, ką jie patys jau sugebėjo sutvarkyti savo jėgomis, ir planelius, ką dar savo, seniūnijų darbininkų ar viešuosius darbus atliekančių žmonių jėgomis planuoja padaryti artimiausiu metu.

Vis dėlto, pasak vedėjos, šiemet ištaisyti daugumos šių nustatytų trūkumų nebepavyks – tam nėra pinigų.

Tačiau ji žadėjo prašyti Savivaldybės vadovų, kad lėšos būtiniausiems remontams būtų numatytos kitų metų rajono biudžete.
„O šiuos metus stengsimės bent jau užbaigti be skolų už komunalines paslaugas, kad mokytojai laiku gautų atlyginimus. Nes ir nuotaika visų geresnė, kai nauji metai pradedami be įsiskolinimų”, – sakė B.Tekorienė.