Rajono pakraščiuose skambėjo vasaros šventės: tradicijas prisiminė degutiškiai, bikavėniškiai, vilkytiškiai

Žolinė – atsisveikinimo su vasara ir padėkos žemei už derlių šventė, kasmet švenčiama ir įvairiose Šilutės rajono vietovėse.  Pagal seną tradiciją, giminės ir kaimynai per Žolinės atlaidus susitikę vaišinasi, linksminasi, į bažnyčią nešamos šventinti lauko ir darželio gėlių puokštės. Žemaičiai į jas įdėdavo piktdagį, dzūkai – daržovių, ūkininkai į gėlių puokštę – visų javų varpų. Sako mūsų senoliai mokėjo švęsti Žolinę, jai skirdavo visą savaitę.

Bikavėniškiai šventės metu pasveikino ir naujagimių susilaukusias šeimas.

Šiemet Žolinės šventė buvo ilgasis savaitgalis – trys poilsio dienos.

Degučiuose

Degutiškiai žolinių šventei visada ruošiasi iš anksto. Susirinkusi bendruomenė aptaria kaip pasipuoš savo bažnytėlę ir teritoriją prie jos. Šiemet degutiškiai pynė iš žolių ir rugių vainikus, iš kurių ir darė kompozicijas.

Degutiškiai šiemet pynė žolelių vainikus. V. Eičienės nuotr.

Žolinių rytą su lauko gėlių puokštelėmis daugelis skubėjo į bažnyčią. Po mišių visi rinkosi parapijos kieme, kur romansus dovanojo folkloro kolektyvas „Pilutė“, į šokių sūkurį visus įtraukė Kintų moterų kolektyvai „Kanarėlės“, „Kaitra“ ir „Kintai“. Grojant  naujakurių kapelai „Vėtrungė“ degutiškiai sudainavo Giminių dainą sustoję ratu.

Bikavėnuose

Rugpjūčio 13 d. Bikavėnuose vyko Vasaros šventė, kurią kartu su rėmėjais surengė bendruomenė.

Renginys prasidėjo seniūnaičio Mečislovo Petrošiaus, renginio vedėjos, Pagėgių kultūros centro darbuotojos Danutės Baužienės ir muzikantų kvietimu į šventę. Kviesliai kvietė į šventę važiuodami brikelėmis, kurias važnyčiojo Jonas Kurlinkus ir Ignas Vaičiulis.

Sveikinimo žodžius susirinkusiesiems tarė seniūnas Vitalijus Mockus, LR Seimo narys Zigmantas Balčytis, kartu su juo atvykęs Seimo nario padėjėjas mūsų krašte Arūnas Pupšys. Bikavėniškių organizuotumu džiaugėsi ir Vainuto kultūros centro direktorė Lina Balčiauskienė, naujai paskirtas parapijos klebonas Virgilijus Pocius, kiti svečiai. Koncertą surengė folkloro ansamblis „Vainuta“, Bikavėnų moterų ansamblis „Žolyna“ ir kaimo kapela, ukrainietė iš Klaipėdos Dina Mataitienė, kraštiečiai Rūtenis Jankauskas, Vytautė Kurlinkutė, Raidas Vaičekauskas Tomas ir Romas Matevičiai.

Gražiai pagerbtos ir bendruomenės šeimos, kurios susilaukė atžalų. Bendruomenės pirmininkė Marytė Matevičienė sakė, kad tai džiugu visai bendruomenei, nes kaimas pradeda jaunėti. Ukrainietės, atsidėkodamos bendruomenei už suteiktą galimybę gyventi Bikavėnuose, vaišino ukrainietiškais barščiais, Arūnas Bauža iš Stoniškių kepė vofelius.

Vilkyčiuose

Žolinės šventę surengė ir Vilkyčių bendruomenė. Bendruomenės pirmininkas Ričardas Valutis sakė, kad tokios gausybės žmonių Vilkyčiai jau senokai nebuvo regėję. „Praėjęs pandeminis laikas parodė, kad mums reikia vieniems kitų, tad Žolinių šventė šiemet ypač laukta“, – sakė pirmininkas.

Vilkyčiuose veiklos buvo ir vaikams, ir suaugusiems. Trumpam pamiršę kasdieninius darbus, vilkytiškiai pasidžiaugė besibaigiančios vasaros šiluma, savo nuveiktais darbais, pabendravo ir linksmai praleido laiką.

Nuo šventės iki šventės kūdikių susilaukusias šeimas sveikino ir vilkytiškiai.

Vyko paplūdimio tinklinio ir krepšinio varžybos, parke vaikų laukė linksmos atrakcijos su animatore, nemokami batutai, muilo burbulų fiesta. Vilkytiškius sveikino parapijos klebonas Aloyzas Žygaitis, Saugų seniūnas Arvydas Stonis, bendruomenės pirmininkas R. Valutis. Tradiciškai vilko pėdutėmis buvo apdovanoti nuo praėjusios iki šios šventės gimę vaikučiai, jų tėveliai ąžuoliukų giraitėje pasodino po medelį, pagerbti jubiliejų sulaukę senjorai.

Negalėjusius atvykti į šventę organizatoriai aplankė po šventės, įteikė dovanėles. Koncertą vilkytiškiams surengė Kintų šokėjai, grojo ir dainavo kapela iš Dituvos, atlikėja Goda Džalagonija, buvo žaidimų, šokiai Zumbos ritmu, įvairių sportinių rungčių, vyko lauko prekyba, o pabaigoje dangų nušvietė fejerverkai.

„Lai ši šventė ir susitelkimas vienija ir stiprina mūsų bendruomenę tolesniems tikslams“, – linkėjo pirmininkas R. Valutis.