Rajono politikai – apie reikšmingiausius darbus 2017-aisiais ir viltis 2018-iesiems

2018-76680723„Bet kurio Rytų zodiako ženklo atstovai Geltonojo šuns metais galės atsikvėpti po įtemptų 12 mėnesių. Kiti metai daugeliui žmonių žada būti laimingi!“ – taip pranašauja daugelis astrologų, kalbėdami apie jau atėjusius 2018-uosius.

Tačiau atsipalaiduoti ir visą atsakomybę perkelti ant šio gyvūno pečių negalima. Sėkmė naujaisiais metais lydės tik tuos, kurie stengsis, kad jie būtų sėkmingi. Žmonės šiais metais galės pasiekti maksimumą ir įgyvendinti savo drąsiausias idėjas, jei tik išmoks klausytis artimų žmonių patarimų ir savo nuojautos.

„Kaip būtų gerai, kad ir Šilutės savivaldybės politikai – valdantieji ir opozicija – vengtų pjautis kaip šunys ir pradėtų kantriai išklausyti vieni kitų pasiūlymus, objektyviai, be pavydo ir visapusiško neigimo vertintų bendros veiklos pasiekimus. Būtų puiku, kad iki 2014 – 2020 metų ES paramos finansavimo periodo pabaigos ar bent iki naujų savivaldos rinkimų savivaldybės politikai dirbtų pasitelkę šunišką kantrybę ir ištikimybę savo rinkėjams, mažiau paistytų populistinių idėjų ir daugiau dalyvautų bendroje konstruktyvioje veikloje“. Tokias mintis išsakė Geltonojo šuns metų išvakarėse „Šilutės naujienų“ kalbinti mūsų skaitytojai.

O mes savo ruožtu paprašėme kelių savivaldybės politikų pasidalinti mintimis, kokius jie mato reikšmingiausius savivaldybės Tarybos ir administracijos darbus, nuveiktus per 2017 metus, ir ko tikisi vieni iš kitų, ką norėtų pasiekti artimiausioje ateityje per 2018 – uosius.

 

APKLAUSA KAZLAUSKASSteponas KAZLAUSKAS, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, partija „Tvarka ir teisingumas“, verslininkas:

Praėjusieji metai savivaldai galėjo būti ir sėkmingesni. Džiugu tai, kad pagaliau užbaigtas bent vienas stambesnis statinys – Vydūno gimnazijos sporto salė. Jos seniai laukė gimnazistai ir sportuoti mėgstantys miestelėnai. Sporto salė universali. Čia gali sportuoti įvairių sričių sportininkai.

Gaila, kad daugiau stambesnių statybos objektų nėra. Žinau, kad tai ne dėl Savivaldybės tarybos ar administracijos kaltės.

Anaiptol, Savivaldybės administracija jau porą metų laukia su parengtais projektais, kada Šilutę pasieks finansavimas senamiesčio ir Kultūros ir pramogų centro renovacijai. Beje, be jau paminėtų renovacijos projektų savivaldybės administracija jau yra pasirengusi startuoti dar su 42 projektais. Manau, kad 2018 metai šilutiškiams bus ypač darbingi.

Tikiu, kad ir Vyriausybė per metus atvers savo ir ES paramos piniginę ir savivaldybė maksimaliai pasinaudos ES paramos 2014 -2020 metų finansavimo galimybėmis.

Vertinu opozicijos veiklą. Jos darbas tikrinti kaip tvirtai dirba valdančiosios partijos ir administracija. Opozicijos veikloje vis dažniau pasireiškia „sveiko proto“ kritika.

APKLAUSA POZINGISS_2Virgilijus POZINGIS, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas:

2017 metai buvo labai darbingi savivaldybės administracijai. Daugiau nei 40 projektų paruošti, kad galėtume įsisavinti ES paramos ir Lietuvos vyriausybės galimo finansavimo projektus. Esu įsitikinęs, kad vien per 2018 metus bus pradėti ir dauguma užbaigti mažiausiai 80 proc. visų suplanuotų projektų. Tą reikia padaryti, kad maksimaliai išnaudotume ES paramos 2014 -2020 metų periodo Šilutei tenkantį finansavimą.

Galiu padėkoti mūsų krašte išrinktam seimo nariui Alfredui Stasiui Nausėdai, kuris 2017 metais daug nuveikė dėl Šilutės savivaldybės polderių sistemos renovacijos finansavimo. Pirmą kartą po daugelio metų Valstybės biudžete paskirta apie 2 mln. Eur mūsų polderiams renovuoti. Kuriuos polderius renovuoti dar bus svarstoma, tačiau akivaizdu, kad nemaža dalis lėšų atiteks Rusnės ir Juknaičių seniūnijos polderinėms sistemoms.

Jau yra užtikrintas finansavimas, kad 2018 metais būtų uždaryta UAB „Šilutės šilumos tinklai“ Traksėdžių katilinė ir gyvenvietės centralinio šildymo sistemos nauja trasa būtų prijungtos prie Šilutės katilinės. Manau, kad jau iki kitų metų šildymo sezono traksėdiškiai šilumą gaus iš miesto centrinės katilinės. Be to, paklojus naują trasą iškart bus rekonstruotas ir pėsčiųjų – dviračių takas iki Traksėdžių. Šio tako traksėdiškiai laukia jau ne vienerius metus.

Galiu pagirti ir opoziciją. Paskutiniajame 2017 metų Savivaldybės tarybos posėdyje pagaliau išgirdau konkretų pasiūlymą apie rajono švietimo galimą reformą. Manau, kad artimiausiu metu bus surengta diskusija su savivaldybės administracija, kur konservatorė Sandra Tamašauskienė detaliau išdėstys sumanymą, kaip reformuoti švietimo įstaigų tinklą, kad visų mokyklų vaikams atitektų tolygesnis finansavimas.

APKLAUSAI KAINOVAITISVladas KAINOVAITIS, VRK „Už žmonių valdžią“ savivaldybės politikas, verslininkas:

Džiaugiuosi, kad praėjusiais 2017 metais mūsų savivaldybė turėjo stabilią valdžią. Akivaizdu, kad  pasiteisino savivaldos įstatymo nuostatos dėl tiesioginių mero rinkimų. Galimai todėl per 2017 metus stabiliai veikianti savivaldybės administracija parengė tiek daug projektų, kuriems bus gautos ES paramos ir Valstybės investicijos. Bandžiau paskaičiuoti – sėkmės atveju per 2018 metus jau parengtiems projektams įgyvendinti ir rajono plėtrai gali būti įsisąvinta per 23 mln. Eur.
Valdžios stabilumo norėtųsi ir valstybės politikoje. Tuomet nestrigtų ir toks projektas kaip Šilutės sporto ir pramogų komplekso renovacija. Jau du metai, kaip savivaldybė turi šio komplekso statybos techninį projektą.

Džiaugiuosi, kad per 2017 metus buvo sutvarkyti Melioratorių alėjos daugiabučių namų kiemai. Teisinga Savivaldybės tarybos ir administracijos darbų kryptis, kuri ko gero dar per kelis metus smarkiai į gerą pusę pakeis mūsų miesto vaizdą.

Renovuota Saugų pagrindinė mokykla. Ko gero ir opozicijos politikai dabar džiaugiasi atliktu darbu. Opozicija,  prisidengdami mažamečių vaikų interesų gynimu, nemažai pagalių kaišiojo, kad renovacija strigtų.

Norėčiau, kad opozicijos politikai, artėjant savivaldos rinkimams būtų konstruktyvesni, veiktų be populizmo. Artėjant ES paramos finansavimo periodo finišui visi turėtume būti suinteresuoti, kad investiciniai projektai būtų įgyvendinami be trikdžių.

SVEIKINIMAI GECASAlgirdas GEČAS, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas, pedagogas:

Vertindamas 2017 metus, žvelgiu į vietos politiką per tai, kaip priimti sprendimai keitė krašto bendruomenių, vietos gyventojų gyvenimo kokybę, kaip juos vertino ir priėmė patys gyventojai.   Pastebiu, kad vis aktyvesnį vaidmenį viešųjų reikalų tvarkyme ima vaidinti mūsų bendruomenės. Geriausiu pavyzdžiu čia galima pateikti valdančiųjų idėją tiesti gatvę Šilutės mieste per vieną seniausių jos kvartalų – Laisvės alėją. Vietos žmonės organizuotai tam pasipriešino ir įtikino rajono vadovus pakeisti sprendimo projektą, kuriam buvo jau visapusiškai pasiruošta. Nepadėjo valdžiai net noras tą gatvę pavadinti Lietuvos valstybės šimtmečio vardu. Reginčiam ir mąstančiam žmogui yra akivaizdu, kad valstybę stiprina ne proginiai iškilmių ženklai, o tai, kaip joje jaučiasi eilinis žmogus, jos pilietis.

Kitas bendruomeninės veiklos pavyzdys – rajono valdžia trimituoja, kad pagaliau turėsim estakadą į Rusnę. Be abejo, tuoj išsirikiuos vietos veikėjų virtinė, kuri kabinsis laurus ir įrodinės, kad tai jų veiklos rezultatas. Iš tikro savivaldos valdžios prisidėjo tik taškydamos pinigus. Kiek buvo išleista mūsų visų lėšų įvairiems projektams, studijoms ir pan. Faktas, kad bene svarbiausiu veiksniu, nulėmusiu estakados problemos pajudinimą iš vietos buvo aktyvi Rusnės bendruomenės pozicija.

Rusniškių  pagrįstas pageidavimas ir netgi reikalavimas buvo išgirstas, nes negirdėti buvo neįmanoma – surengtas piketas Seimo aikštėje. Minia rusniškių su plakatais ir garso įranga paprašė valdžios pagalbos, ir Seimo dauguma pažadėjo atsigręžti į juos. Taigi, rusniškiai atsidūrė laiku ir reikiamoje vietoje. Reikalai pajudėjo!

Pasikeitusi LR Seimo dauguma užsibrėžė tikslą pertvarkyti urėdijas, aukštąjį mokslą, visą švietimo sistemą, valstybės tarnybą ir kitas sritis. Bet viena yra kelti tokius ambicingus planus, ir visai kita juos įgyvendinti. Jau yra abejojančių valdžios galia. Vėl didėja emigracija, susipriešinimas politinių judėjimų, asmeninių santykių lygiuose.   Norisi, kad ateinančiais metais vietos politika įgautų brandesnį turinį ir atstovautų krašto gyventojų interesams. Juk tikrai Šilutės gyventojai neturėjo keletą metų permokėti savivaldybės įmonei „Šilutės šilumos tinklai“ už centralizuotai teikiamą šilumą. Miesto daugiabučių gyventojai gali ir patys pasirinkti, kaip jiems geriau tvarkyti priskirtą jiems teritoriją. Valdžia neturi proteguoti jai patogios vienos bendrovės paslaugas.  Tuos ir kitus klausimus tikrai gali ir turi spręsti vietos valdžia ir geriausias būdas tai daryti gerai yra palaikyti nuolatinį ryšį su vietos bendruomene, įsiklausyti į jos nuomonę.

ACIU V_GECASVidmantas GEČAS, Savivaldybės tarybos narys, Lietuvos liberalų sąjūdžio politikas, veterinarijos gydytojas:

Savivaldybės Taryba ir administracija per 2017 metus tikrai nusipelnė pagyrimo už rekonstruotus daugiabučių namų kiemus, įrengtas vaikų ir jaunimo žaidimų aikšteles. Manau, kad ši veiklos kryptis bus išlaikyta ir toliau, kol visos miesto gatvės ir alėjos taps gražios ir tvarkingos. Jaunimo, Melioratorių alėjos dabar jau panašios į vakarietiškos kultūros miestų alėjas.

Džiugu, kad Taryba praėjusių metų paskutiniajame posėdyje nusprendė jau 2018 m. renovuoti M.Jankaus, Lauko ir Miško gatveles ir šalia jų esančią infrastruktūrą.

Tačiau liko nekoks įspūdis apie istoriją su Laisvės alėjos gyventojais. Manau, kad alėjos gyventojai liks supriešinti. Alėja liks nerenovuota tik dėl to, kad dalis gyventojų pasipriešino kloti naują „Šimtmečio“ gatvę. Ar Laisvės alėjos daugiabučių namų gyventojai, kuriems nebebus renovuojami kiemai, nepasijus nubausti vien tik todėl, kad nepakluso valdžios užgaidai šioje alėjoje pakloti naują gatvę?..

 

POLITIKAI ZEBELIENEDaiva ŽEBELIENĖ, Savivaldybės politikė, VRK „Už žmonių valdžią“ lyderė, verslininkė:

Dirbu Socialinių reikalų komitete. Džiaugiuosi, kad praėjusiems metams besibaigiant Savivaldybės taryba papildė Socialinių paslaugų centro darbuotojų etatų sąrašą 11 etatų. Dabar tikiuosi, kad bent šeštadaliu galima bus padidinti socialines paslaugas gaunančiųjų namuose skaičių. Juolalab, kad visiems etatams išlaikyti papildomas finansavimas bus gaunamas iš Valstybės biudžeto. Socialinių paslaugų namuose sistema turi būti plėtojama ne tik todėl, kad daugėja senų, ligotų žmonių, kurie liko vieniši dėl emigracijos. Tokių paslaugų reikia ir šeimoms, kurioms reikia pagalbos, kad darbingi šeimos nariai neprarastų darbo, suplanuoto poilsio ir t.t.

Visą laiką buvau šalininkė, kad Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) liktų savarankiška įstaiga. Manau, kad Savivaldybės vadovų užsispyrimas jungti minėtą įstaigą su antrinio lygio sveikatos priežiūros įstaiga VšĮ Šilutės ligonine slopsta. Juolab, kad toks jungimas visiškai nesutampa su Sveikatos apsaugos ministerijos politika ir jungimuisi nepritaria absoliuti dauguma Šilutės PSPC darbuotojų.

Norėčiau, kad 2018 metais Šilutės savivaldybės Taryboje įsivyrautų pagarba visų savivaldybės politikų nuomonei.

Valdantieji turėtų surasti daugiau kompromisų su kitais savivaldybės politikais. Juk visi mes esame gavę rinkėjų pasitikėjimą atstovauti jų interesus.