Rajono politikai svarsto mero atlyginimą

Artėjant kitą savaitę vyksiančiam rajono tarybos posėdžiui, komitetuose svarstoma, kokį atlyginimą turėtų gauti Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Tiesa, čia daugiau procedūra, nes didelio skirtumo nepasijaus.

Sprendimu, kurio projektą parengė vyriausioji specialistė Edita Serovienė, norima įgyvendinti pakeisto Vietos savivaldos įstatymo nuostatas ir nuo naujai išrinkto mero ir Savivaldybės tarybos darbo pradžios nustatyti Šilutės rajono savivaldybės mero V. Laurinaičio pareiginės algos koeficientą bei priedą už tarnybos Lietuvos valstybei stažą.

Šiuo metu mero pareiginės algos koeficientas  yra 18,3. Alga skaičiuojama koeficientą padauginus iš pareiginės algos bazinio dydžio, o jis šiais metais yra 186 Eur, 2022 metais buvo 181 Eur, 2021 m. – 177 Eur.

Siūloma, kad Šilutės r. savivaldybės mero pareiginės algos koeficientas liktų toks pat – 18,3. Atlyginimas viršytų 3 400 Eur, prie jo prisidėtų suma už darbo stažą valstybės tarnyboje. Iš visos sumos būtų išskaičiuojami mokesčiai.

Įgyvendinant šį sprendimą, papildomų lėšų iš savivaldybės biudžeto nereikės. Priedas už tarnybos Lietuvos valstybei stažą kasmet perskaičiuojamas ir įforminamas mero potvarkiu. Galutinį sprendimą posėdyje priims savivaldybės Taryba.