Rajono silpnaregiai gyvena aktyviai: mokosi ir keliauja

akluju susirinkimas visiSpalio 15-ąją minėdami Aklųjų ir silpnaregių dieną Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Šilutės filialo nariai susirinko į ataskaitinį susirinkimą.

Silpnaregiai prisiminė praėjusių metų veiklą, keliones ir mokymus, aptarė vykdomą projektą, pagerbė jau išėjusius ir naujai atėjusius savo narius.

Vykdo projektą

LASS Šilutės filialas šiuo metu vienija 88 narius, šis skaičius pastaraisiais metais beveik nekinta. Dauguma narių – vyresnio amžiaus žmonės, pensininkai, bet yra ir 18-mečių. Pernai 5 skyriaus nariai iškeliavo anapilin, bet atėjo 8 nauji žmonės. Susirinkime dalyvavo apie pusė visų narių.

Filialui jau 2 metus vadovaujantis Vytautas Jonikaitis priminė visų metų renginius, keliones, vykdomą projektą.

Šilutės silpnaregiai kartu su rajono Savivaldybe ir Neįgaliųjų reikalų departamentu vykdo projektą „2015 metų socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje projektas“, kuriam įgyvendinti gavo 7530 eurų. Pagal projektą skyriaus nariams organizuoti įvairūs mokymai: jie mokėsi apsitarnauti, orientuotis ir judėti aplinkoje, naudotis techninės pagalbos priemonėmis, taip pat – pagal galimybes valdyti regėjimą silpninančią ligą ir spręsti dėl šios negalės kylančias psichologines problemas.

Šios paslaugos suteiktos 18-ai filialo narių, dar 30 regėjimo negalią turinčių žmonių galėjo pasinaudoti asmeninio asistento DSCF8074paslaugomis.

Surengti susitikimai su rašytojais, Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojais, gauta naujų ir aptartos jau skaitomos garsinės knygos. Šilutiškius pasiekė ir euro atpažinimo priemonės.

Mokėsi ir keliavo

Filialo narė Vitalija Petkutė ir šiemet dalyvavo Klaipėdoje vykusiame Brailio rašto skaitymo konkurse, kuriame dalyvauja jau ne pirmus metus, ir tapo jo nugalėtoja. Vitalija yra vienintelė Šilutės filialo narė, skaitanti Brailio raštu. Ji taip pat dalyvavo žmonių, turinčių fizinę negalią, mobilumo ir savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo projekte, kurio du etapai vyko Kaune ir Palangoje.

Susirinkusieji taip pat aptarė, kaip gražiau galėtų pasveikinti jubiliejus švenčiančius savo narius ar atsisveikinti su jau išeinančiais. 

Pirmininkas V.Jonikaitis rugpjūtį dalyvavo 5 dienų mokymuose, kur mokėsi dirbti neregiams pritaikytu kompiuteriu ir mobiliuoju telefonu, susipažino su kitomis naujausiomis techninėmis priemonėmis, skirtomis silpnaregiams. 

Filialo nariai vyko į ekskursijas – kartu su kitų rajono draugijų nariais aplankė Naisius bei Kryžių kalną. Filialas gauna ir dalija labdarą, taip pat paramą iš LASS fondo.

Šiemet gauta ir įvairių regėjimo negalią turinčių žmonių gyvenimą lengvinančių priemonių, tarp jų – ir lietuviškai „kalbančių“ kraujospūdžio matavimo aparatų, už kuriuos žmonės atgaus ir kompensaciją.

Kviečia ateiti naujus narius

Jau 2 metai rajono silpnaregiai buriasi miesto centre, Lietuvininkų g. 17, Šilutės seniūnijos patalpose esančiame 205 kabinete. Čia, anot V.Jonikaičio, žymiai patogiau: patalpos skyriaus nariams lengviau pasiekiamos, jaukios, o reikalui esant leidžiama pasinaudoti ir seniūnijos sale. Apie tai, kad čia įsikūrę silpnai matantys žmonės, vairuotojus įspėja ir šalia gatvės kabantis ženklas.

V.Jonikaitis pastebi, kad ir Lietuvoje, ir Šilutėje silpnaregių padėtis keičiasi į gerąją pusę. Daugelyje vietų įrengiamos nuovažos, laiptų kraštai žymimi geltonomis juostomis, sukuriama vis daugiau gyvenimą palengvinančios specialiosios įrangos. Jam džiugu, kad skyriaus nariai domisi ir šia įranga, ir gydymo naujovėmis, užduoda klausimų.

Bet, pirmininko žiniomis, kaimuose dar yra nemažai silpnai reginčių žmonių, kurie gyvena labai uždarą gyvenimą, bendrauja tik su savo šeimų nariais ir neišdrįsta išeiti į viešumą. Jis ragina visus silpnai reginčiuosius ateiti ir tapti skyriaus nariais. Tada jiems būtų lengviau ne tik sužinoti medicinos ir pagalbinių priemonių naujoves, bet kartu jie atsidurtų bendraminčių būryje, turėtų galimybių pabendrauti su to paties likimo žmonėmis. Visi, ką toks pasiūlymas sudomins, daugiau informacijos gaus paskambinę V.Jonikaičiui tel. 8 650 94150.