Rajono ugniagesiai ir policija šventes sutiko ramiau nei įprasta

eglutes iziebimas 13Įprasta manyti, kad šventinis laikotarpis – didžiausias darbymetis pagalbos tarnyboms. Kai užsišventę žmonės padaugina alkoholio, neretai prireikia ne tik medikų, bet ir policijos pareigūnų bei gelbėtojų pagalbos.

Šį kartą gyventojų elgesys pasitinkant Naujuosius metus šių tarnybų darbuotojus pradžiugino. Be darbo nesėdėjo niekas, tačiau išskirtinių įvykių užfiksuota nebuvo. Kiek daugiau darbo kliuvo ugniagesiams: šventinį savaitgalį ir kelias dienas po jo  teko gesinti nemažai gaisrų, bet, laimei, jie nebuvo katastrofiški ar pražūtingi.

Policininkai džiaugėsi žmonių sąmoningumu

Pasak Tauragės AVPK atstovės spaudai Simonos Šniaukštaitės, šventinės dienos Šilutės r. policijos pareigūnams buvo pakankamai ramios – neužfiksuota jokių išskirtinių, būtent su Naujųjų metų sutiktuvėmis susijusių įvykių. Tai liudija faktas, kad dėl viešosios tvarkos pažeidimų nepradėtas nei vienas ikiteisminis tyrimas, nors ir buvo gauti 3 pranešimai dėl triukšmo viešose vietose bei 4 pranešimai dėl muštynių, kilusių nuo gruodžio 31-osios vakaro iki sausio 1-osios ryto.

Tačiau pasitaikė keletas smurto artimoje aplinkoje atvejų bei vagysčių – įvykių, kurie policijos suvestinėse šmėžuoja kone kiekvieną dieną. Dėl smurto artimoje aplinkoje ir triukšmo butuose gauta 14 pranešimų.

Nebe pirmą kartą naujametę naktį budėję policijos pareigūnai džiaugėsi, kad žmonės pagaliau išmoko atsakingiau elgtis su pirotechnikos gaminiais, nes šiemet pavyko išvengti sužalojimų leidžiant fejerverkus. Incidentų neužfiksuota ir masinėse susibūrimo vietose prie šventiškai papuoštų eglių – galbūt todėl, kad šiose vietose budėjo nemažai policininkų.

Ugniagesiai gesino pirtį ir automobilius

Pastarąją savaitę ugniagesiams teko gesinti nemažai gaisrų, bet didelių nuostolių turto savininkams jie nepadarė.

Gruodžio 29-osios paryčiui, apie 5.44 val. Šilutėje, prie Sodų g. 19 namo, degė lengvasis automobilis. Dar vienas automobilis užsiliepsnojo sausio 2-osios vakare, apie 22 val., Klaipėdos gatvėje.

Sausio 2 d., apie 18.30 val., ugniagesiai vyko gesinti Saugų seniūnijos Berciškės kaime užsidegusią pirtį. Dėl ko įsiplieskė ugnis dar aiškinamasi, bet medinis pirties pastatėlis sudegė visiškai. Tą patį vakarą, apie 20 val., PGT vyrams teko gesinti nežinia dėl kokios priežasties Šilutėje, Žalgirio g., užsiliepsnojusias šiukšles.

O ketvirtadienį paryčiui – keistas sutapimas – Šilutėje pradėjo rūkti du šviestuvai. Vienas – tuoj po 5 valandos Dariaus ir Girėno gatvės 20-ajame name, kitas – po poros valandų UAB „Jozita“ patalpose. Nuostolių savininkai nepatyrė.