Rajono vadovai vadovavimo niuansus aiškinosi Vainute

vainute valdzia zmones DSCN4617Pasiklausyti nuveiktų darbų ataskaitos ir ateities planų bei pasikalbėti su vadovais aktualiomis kaimo žmogui temomis susirinko gausus būrys vainutiškių.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus susirinkusiesiems priminė, kad laikui bėgant seniūnija po truputį traukiasi – šiuo metu belikę tik 14 kaimų, o gyventojų skaičius tesiekia 2338. Prisimindamas senus gerus laikus, buvusius prieš 15 metų, V.Mockus sakė, jog tuomet seniūnijoje buvę per 4000 gyventojų.

Seniūnas pasidžiaugė, kad seniūnijoje yra 7 seniūnaitijos ir įsikūrusios keturios bendruomenės. Pastarųjų lyderiai yra vieni iš didžiausių jo pagalbininkų – aktyvūs ir rašo daug projektų.

Metai buvo derlingi

Anot seniūno V.Mockaus, pernai seniūnijoje įvykdyta viena didžiausių rajone viešųjų darbų programa, kurios metu įdarbinti 42 asmenys.

Didelį nuopelną seniūnijos ir rajono finansinei būklei atliko socialiniai darbuotojai ir sudaryta komisija, kuri peržiūrėjo gyventojų, norinčiųjų gauti socialinę pašalpą, sąrašus. Paaiškėjo, jog ir tarp vainutiškių buvo melagių, kurie gviešėsi socialinių pašalpų. Komisijos kruopščiu darbu iš socialinei pašalpai skirtų lėšų 2014-aisiais seniūnijoje sutaupyta 213 tūkst. litų.

Kalbėdamas apie įspūdingą sutaupytų socialinėms išmokoms skirtų lėšų skaičių, V.Mockus sakė, jog buvo tikėtasi, kad rajono vadovai pagerins ir socialinių darbuotojų finansinę situaciją, tačiau kol kas pinigai skirti tik įstaigų skoloms dengti.
Praėjusiais metais Vainuto seniūnijoje išmokėtos socialinės pašalpos 126 šeimoms, išmokos vaikui – 4 šeimoms, 306 gyventojai gavo paramą maisto produktais, 43 šeimos – kieto kuro kompensaciją.

Šioje seniūnijoje yra 19 socialinės rizikos šeimų. Iš jų 7 šeimų pinigais disponuoja socialinė darbuotoja, ji rūpinasi maistu ir kitomis priemonėmis.

Seniūnas pasidžiaugė, kad Vainuto seniūnijoje yra keturios šeimos, kuriose globojami vaikai.

Papildomos lėšos – skoloms naikinti  
 
Šiais metais visos seniūnijos, neišskiriant ir Vainuto, gaus 30 proc. daugiau lėšų kelių infrastruktūros gerinimui. V.Mockus sakė, kad šios papildomos lėšos bus skirtos praėjusių metų skolai padengti: 2014-aisiais, tvarkant E.Kanto gatvę, darbams pabaigti trūko apie 40 tūkst. litų, tad jie buvo pasiskolinti.

Pernai papildomų lėšų pareikalavo ir vos ne slaptas apšvietimo atjungimas Gorainių kaime. Tąkart informacija apie tai, jog bus atjungtas apšvietimas, seniūniją pasiekė gana vėlai. Kaimo šviestuvų problema buvo išspręsta greitai ir, kaip sakė V.Mockus, taip išvengta Švėkšnos likimo, kur vieną gatvę gyventojai apsišviečia moliūgais. Naujiems šviestuvams įrengti Gorainiuose buvo panaudota 38 tūkst. litų iš kelių fondo lėšų.

Šiemet panašiai problema bus sprendžiama ir Bikavėnuose, planuojama, kad šiame kaime nauji šviestuvai pareikalaus daugiau kaip 300 tūkst. litų. Taip pat jau gautas raštas, kad ir Aušbikavio kaime bus atjungtas apšvietimas.

Seniūnas apgailestavo, kad kol kas kelių fondo lėšas, kurias būtų galima panaudoti daugiabučių kiemų tvarkymui, teks investuoti į kitus būtiniausius darbus.

Juoda diena – 10-oji

Teisėsauginę situaciją pristatęs Šilutės policijos Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis pripažino, kad problemų padaugėja, kai kalendoriaus lapelis žymi 10 d. – tądien mokamos socialinės išmokos.

Anot A.Balandžio, kaip ir daugelyje seniūnijų, taip ir Vainute, registruojama neblaivių pasirodymo ir alkoholio vartojimo viešose vietose faktų, buvo ir 2 melagingi spec. tarnybų iškvietimai.

Nusikalstamų veikų pernai Vainuto seniūnijoje užregistruota 41, 20 iš jų – vagystės. Ši seniūnija – pakankamai saugi, 2014 m. čia buvo tik vienas eismo įvykis ir sužeistas vienas žmogus.

A.Balandis dėkojo Bikavėnų ir Gorainių bendruomenėms, kurios yra įkūrusios „Saugios kaimynystės” grupes ir aktyviai dalyvauja visuomenės veikloje. Jis ragino Vainuto miestelio gyventojus, kad ir šie būtų aktyvūs bei burtųsi į tokią grupę bei taptų policijos rėmėjais, kurių kol kas seniūnijoje yra tik du gorainiškiai.

Vainute – vis geryn

Rajono meras Vytautas Laurinaitis kalbėjo, kad rengiama gatvių apšvietimo programa, pagal kurią visose seniūnijose seni neekonomiški šviestuvai bus pakeisti moderniais. Taip pat švietimo įstaigose bus įdiegtos vaizdo stebėjimo kameros.
V.Laurinaitis džiugiai pranešė, kad jau pasirašyta finansavimo sutartis dėl energetinės renovacijos projekto įgyvendinimo Vainuto gimnazijoje, tad netrukus prasidės pirmieji darbai, kurie iš viso įvertinti net 3,2 mln. litų suma. Prie projekto įgyvendinimo prisidės ir rajono Savivaldybė.

Išklausę mero ataskaitos vainutiškiai klausimų neturėjo, išskyrus prašymą mažinti atliekų tvarkymo mokestį. V.Laurinaitis atsakė, jog pernai gruodį šis mokestis sumažintas 3 centais už kvadratinį metrą (senąja valiuta). Galbūt mokestis sumažės, kai šiemet Šilutės rajone bus įdiegta nauja atliekų tvarkymo apmokestinimo sistema – mokestis bus skaičiuojamas ne pagal gyvenamąjį plotą, o pagal gyventojų skaičių.

Svečiai „susižaibavo“

Į susitikimą atvykęs administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis priminė, kad Vainute, kurio aplinka vis gražėja bei gerėja, pernai buvo įsteigtas vaikų darželis. Pasak R.Ambrozaičio, galbūt dabar Vainute verslą kurti ryšis daugiau jaunų žmonių.

Lyg savo žygdarbį meras V.Laurinaitis priminė, kad minties įsteigti Vainute vaikų darželį nepalaikė tuomet meru buvęs Šarūnas Laužikas, kuris taip pat dalyvavo susitikime su vainutiškiais. Bet šio V.Laurinaičio teiginio, matant seniūnijos gyventojams, nepalaikė ir pats R.Ambrozaitis: jis priminė, kad yra akivaizdu, kaip kiekvienas tarybos narys, norėdamas įtikti rinkėjams, lėšas stengiasi patraukti į savo seniūnijos pusę.

Anot R.Ambrozaičio, pernai sprendžiant švietimo lėšų paskirstymo klausimą buvo daug diskusijų. Politikai svarstė, ar pinigus skirti Juknaičiams, ar Vainutui, ar kur kitur. Galutiniu sprendimu, pinigai padalinti į dvi dalis, dėl to nei vienur, nei kitur negautas puikus rezultatas. Šiuo metu Juknaičių pagrindinėje mokykloje, kur pradėta renovacija, liko daug nebaigtų darbų.

„Šilutės vandenų“ direktorius Alfredas Markvaldas sakė, kad pernai šioje seniūnijoje kažkur nutekėjo 16 tūkst. kub. m vandens, dėl to įmonė patyrė nemažai nuostolių.

Svečias ragino vainutiškius aktyviau jungtis prie magistralinių vandentiekio tinklų, kurie seniūnijoje pakloti įgyvendinant ES finansuotą projektą. Šiemet darbai bus baigti, vėliau prisijungimo prie tinklų kainos gali kilti.