Rajono valdžia atiduoda skolas vaikams – dygsta žaidimų aikštelės

zaidimu aiskteles_atidarymas_vadovaiNet keliems šimtams mažųjų šilutiškių rugsėjo 1-oji švente tapo dar išvakarėse, mat jie gavo įspūdingų dovanų – naujų lauko žaidimų aikštelių. Ir smagiai šėlo jų atidarymo renginyje.

Aikštelės, įrengtos ant Melioratorių alėjoje esančio kalno, atidarymas simboliškai buvo visų penkių Šilutėje per vasarą pastatytų vaikų žaidimų aikštelių atidarymo renginys.

Buvo ir vaišių, ir svečių

Ketvirtadienio pavakarę artinantis prie Melioratorių alėjoje stūksančio kalno jau iš tolo stebino čia susirinkusių vaikų ir suaugusiųjų gausa. Skambėjo linksma muzika, krykštavo, suposi, laipiojo, čiuožė ir kitaip laiką leido keli šimtai mažų ir vyresnių šilutiškių, atėjusių ir su tėvais, ir be jų.

To šurmulio pakraštyje kvepėjo blynais, mat čia tradicinius vofelius kepė prie renginio prisidėję Šilutės muziejininkai. Kepė, virė arbatą ir vaišino visus, kas jau spėjo praalkti.

Kitoje pusėje staipėsi trys neįtikėtinos būtybės, kurias įkūnijo Šilutės teatro aktoriai. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo Muzė Zuzė, Voras Ropas ir Uodžiausias uodas Zirzaila. Vos prabilusi šioji trijulė netruko prikaustyti vaikų dėmesį, mat pranešė, kad… daugiau šilutiškiams į ausis nebezys… Ko bezysti, jei visi taip džiaugiasi naujomis, moderniomis žaidimų aikštelėmis?

Aikštelių bus ir daugiauzaidimu aiskteles_atidarymas_teatras

Pristatyti naujųjų statinių atvyko ir gausus rajono Savivaldybės bei seniūnijos vadovų būrys. O pirmieji mero Vytauto Laurinaičio žodžiai net nustebino susirinkusiuosius. „Mamos ir tėčiai, šiandien mes atiduodame jums skolą. Daug metų nerengėme Šilutėje žaidimų aikštelių, tad šiemet susigėdom ir susipratom“, – savikritiškai rėžė savivaldybės vadovas.

Pasak mero, per vasarą įrengtos penkios naujos vaikų žaidimų aikštelės: dvi – Melioratorių alėjoje, po vieną – Laisvės alėjoje, Cintjoniškių bei Dariaus ir Girėno gatvėse. Visa tai atsiėjo daugiau nei 50 000 eurų Savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Aikštelėse – daugybė įvairių spalvingų įrenginių, jie pakankamai tvirtai suręsti. Aikštelės išklotos minkšta gumine danga, tad ir nugriuvęs judrus mažylis neturėtų susižaloti.

Bet tai – ne pabaiga: iki šių metų spalio mieste žadama įrengti dar dvi tokias aikšteles. Ir ateityje bus žiūrima, kur tokių įrenginių dar reikėtų, o sugadinti bus remontuojami.

Be to, Melioratorių alėjos gyventojai netrukus džiaugsis ir atnaujintais kiemais, nes jų renovacija jau vyksta net prie kelių daugiabučių. Čia taip pat žadama įrengti ir lauko treniruoklių aikštelę.
zaidimu aiskteles_atidarymas_irenginiai
„Ar jau sulaukėte šilutiškių padėkų?“, – teiraujamės Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus. „Ne dėl padėkų dirbame, dėl vaikų. Tegu supasi, juda, kruta ir sportuoja. Bet, kita vertus, džiaugiamės bent tuo, kad papeikimų negavome“, – kaip visada šmaikštauja šis.

Anot seniūno, laikytasi nuostatos, kad geriau mažiau, bet kokybiškai įrengtų aikštelių.

Ir meras, ir seniūnas paragino mažuosius šilutiškius saugoti naujuosius įrenginius, nes kuo labiau juos saugosime, tuo ilgiau visi jais naudosimės.

Garsūs plojimai nuaidėjo, kai rajono ir seniūnijos vadovai kirpo simbolinę atidarymo juostelę, o į dangų pakilę spalvingi balionai per visą Šilutę nunešė džiugią žinią. Tada dar ilgai visi žaidė, šoko ir vaišinosi.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.