Raktas vagysčių prevencijai – aktyvi bendruomenė

Nors įsilaužimų ir vagysčių Lietuvoje mažėja, vidutinė jų žala auga. Vasarą įsilaužimų kreivė išauga dėl išvykusių šeimininkų, todėl namų saugumas yra bendra atsakomybė.

Lietuvos policijos saugios kaimynystės puslapyje rašoma, jog tinkamai įgyvendintos saugos programos mažina nusikaltimų skaičių iki 80 proc. Anot pareigūnų, daugelis nusikaltėlių pripažįsta, kad Saugios kaimynystės ženklas juos priverčia rinktis kitą teritoriją.

„Ekskomisarų biuras“ elektroninės saugos departamento direktorius Žilvinas Andrulis pabrėžia tokią kaimynystės įsitraukimo svarbą. Esą galbūt dėl lietuviško būdo esame kiek uždaresni, tad tokių iniciatyvų, kurios suartintų bendruomenę, galėtų būti ir daugiau.

„Prevencinių priemonių visos kaimynystės saugumui per mažai nebūna. Kalbu ne tik apie pažangių apsaugos sistemų diegimą, bet ir pačią bendruomenės kultūrą, kurioje puoselėjamas pasitikėjimas vienas kitu. Kuomet kaimynai aktyviai įsijungia į tokias iniciatyvas, jie prisideda prie pozityvios aplinkos kūrimo visam rajonui“, – sako Ž. Andrulis.

Pasak specialisto, ne vienas iš Saugios kaimynystės rajonų bendradarbiauja su jų saugos tarnyba. Būtent ši partnerystė bendruomenėse leidžia pritaikyti ilgametę ekspertų patirtį bei naujausias saugumo technologijas, tačiau tik aktyvus gyventojų dalyvavimas lemia šios iniciatyvos sėkmę.

„Mūsų vaidmuo – suteikti priemones ir apsaugos paslaugas, o bendruomenė pati aktyviai dalyvaudama šiame procese tik dar labiau sustiprina turimų saugumo priemonių veiksmingumą“, – sako Ž. Andrulis.

Parengta pagal BNS inf.