Ralis ant ledo vyko, ir niekas nepyko!

ralis ant ledo 3Šeštadienį prieš vidudienį visa Šilutė aidėjo nuo automobilių variklių garsų – ant užšalusių pievų jau trečius metus iš eilės vyko „Nemuno pievų ledo taurė“. Ralio organizatoriai džiaugiasi, kad šis jų renginys pritraukia vis daugiau dalyvių – šįmet jų buvo net 74!

„Ralis vyko, niekas nepyko“, – rankomis iš laimės plojo ir ekstremalaus sporto mėgėjai.

Vasario 8 dieną Šilutės motokroso asociacija „Šilutės greitis“ ralio mėgėjams ir dalyviams dovanojo šventę – ralį ant užšalusio pievų ledo.
ralis ant ledo4
Pirmą kartą tokios varžybos buvo surengtos prieš trejus metus – tiesa, jos buvo neoficialios. Pernai organizatoriai iš anksto trypė Šilutės rajono savivaldybės bei policijos koridorius, kad gautų leidimus organizuoti ralį. Juos gavo sunkiai – paskutinę minutę, todėl renginys nebuvo plačiai išreklamuotas, tačiau vis tiek pritraukė būrį žiūrovų ir dalyvių – prie vairo sėdo 46 ralistai.

Šįmet savo jėgas ant užšalusio pievų ledo išbandyti panoro net 74 dalyviai. Leidimai gauti lengviau, bet renginio organizatoriai ir džiaugiasi, ir nerimauja dėl vis augančio norinčių dalyvauti žmonių skaičiaus: „Ką reikės daryti kitais metais?“ – retoriškai klausia VšĮ Motokroso asociacijos „Šilutės greitis“ iniciatorius Kęstas Valančius. Pasak jo, reikės samdyti rimtus teisėjus, apsaugininkus ir kitus darbuotojus žiūrovų miniai suvaldyti ir užimti.

ralis ant ledo2Dieną prieš ralį šilutiškiai nerimo – oras buvo pradėjęs šilti, tad ne vienas baiminosi, ar neištirps ledas iki renginio. Tačiau asociacijos „Šilutės greitis“ nariai buvo ramūs – pasak jų, juk per vieną dieną pusmetrio storio ledas neišnyks. Šeštadienį važiuoti buvo visiškai saugu, trasa buvo gera. Kaip pasakojo K.Valančius, pirmieji ralio trasą išbandė automobiliai su dygliuotomis padangomis, tad dygliai pašiaušė ir paruošė ledą motokrosininkams.

Ant Pamario pievų ledo savo jėgas išbandė ne tik šilutiškiai, bet ir viso Klaipėdos regiono, Šiaulių, Jurbarko greičio mėgėjai.

Transporto priemonės buvo suskirstytos į 9 klases: krosinius, ledo ralis pamete rataketurračius, bagius, retro motociklus, automobilius su dygliais, priekiniais ratais varomus automobilius, galiniais ratais varomus automobilius, keturiais ratais varomus automobilius ir laisvos klasės.

Prizines vietas pelnė ir šilutiškiai: keturračiu važiavęs K.Valančius užėmė I vietą, II vieta šioje klasėje atiteko Aurimui Šlajui. Retro motociklų kategorijoje nugalėtoju tapo Marius Saudargas, II vietą užėmė Vytautas Degutis, III vietą – Remigijus Šleinis.

Kornelijus Jakas buvo greičiausias priekiniais ratais varomų automobilių klasėje.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų” facebook albume