Ramučių apylinkės žmones vėl sukvietė kaimo šventė

3 ramuciu_sventeRamučių kaimo bendruomenė „Navata“ visus apylinkės gyventojus pakvietė dalyvauti tradicinėje šventėje „Mes ir vėl susitikome“. Šiemet ji buvo kitokia nei praėjusiais metais – netrūko ne tik geros nuotaikos, bet ir staigmenų.

Pradėta nuo bendrų pamaldų4 ramuciu_svente

Birželio 2-osios vakarą pirmą kartą Ramučių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko ekumeninės pamaldos. Jas laikė Gardamo Šv. Roko parapijos klebonas Antanas Gylys bei evangelikų liuteronų parapijos klebonas Remigijus Šemeklis. Susirinkusiųjų širdis virpino choro „Vox Libri“ atliekamos giesmės. Po pamaldų neskubėta išsiskirstyti: buvo dėkojama už pagalbą, vaišintasi įvairiais saldumynais ir arbata.

Birželio 3-osios šventines linksmybes pradėjo jaunimas. Jų iniciatyva suorganizuotas minifestivalis „Mes linksmi ir be alkoholio“. Vėliau išaušo vaikų valanda, kurios metu visus kvietė kojas pakilnoti vienas geriausių Šilutės kolektyvų – vaikų popchoras „Spindulys“ (vadovė Lijana Šerpytienė).

„Po metų mes ir vėl susitikome. Kentėję, mylėję ir daug ko netekę. Vėl mes kartu. Tegul bendrumo jausmas visuomet mus vienys“, – tokiais žodžiais šventę pradėjo bendruomenės pirmininkė Lijana Jagintavičienė. Į sceną buvo pakviesta garbi viešnia – Amerikos prezidento D.Trampo „atstovė“ Liucija, kurios vaidmenį puikiai atliko seniūnaitė Dalia Minkevičienė.

Sveikinimo žodžius ramutiškiams tarė savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, dvasininkas Remigijus Šemeklis, Lietuvos Respublikos Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos padėjėjas Valentinas Dylertas.

Daugėja gyventojų

Šventės metu pasidžiaugta, kad kai vieni žmonės emigruoja, kiti kuriasi Lietuvos kaimuose. Štai Ramučių kaime įsikurs Daivos ir Mariaus Pocevičių šeima. „Mes – jau viena koja Ramučiuose. Pasižadame būti aktyvūs, įsilieti į bendruomenės gyvenimą“, – sakė Daiva.

1 ramuciu_sventeApdovanoti ir konkurso „Gražiausia sodyba 2017“ šeimininkai. Komisijos pirmininkė Albina Zofija Zalcienė teigė, kad vėl nebuvo lengva išrinkti, kas labiausiai nusipelnė šio apdovanojimo. Po ilgų komisijos pasitarimų nuspręsta, kad šiemet gražiausiai puoselėjančiais savo sodybą verta pripažinti ramutiškius Dalią ir Arvydą Žemaitaičius. Sutuoktiniai – puikus pavyzdys kaimynams, kaip drauge reikia puoselėti savo aplinką.
„Tiesiog darom, darom ir padarom. Tvarkomės ir tiek“, – sakė šeimininkai.

Nepamiršti ir nuo praėjusios šventės iki šios gimę kūdikiai. Už juos padėkota Evos Lukoševičiūtės, Aistės Viknaitytės, Agnės Pocevičiūtės bei Irmanto Mačijausko tėveliams.

„Gera, kad mūsų bendruomenėje vėl galime džiaugtis naujagimiais. Jie – mūsų bendruomenės ateitis, mūsų didžiausias turtas“, – sakė bendruomenės pirmininkė ir drauge su meru įteikė mažiausiesiems rėmėjų dovanas.

Savo dainas dovanojo Ramučių kaimo moterų ansamblis bei Gardamo moterų ansamblis „Aušrinė“, kuriems vadovauja Jonas Zalcas, gerą nuotaiką įžiebė „Naisių vasaros“ aktoriai, atlikėjas Vitalijus Pauliukas, grupė „Husarai“.

Ne vieną sustingti privertė Juknaičių jaunimo klubo „Ugniniai“ vaikinai – jų ugnies šou ne vieno atmintyje išliks ilgam laikui. „Kaip jie tai padaro? Ugnis iš burnos… Vaje…“, – vaikinų pasirodymų metu aikčiojo žiūrovai.